Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Czy opłaca się wymieniać Sennki na "tańszy model"?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ponad roku posiadam Sennki HD380 - złego słowa o nich nie powiem: są całkiem wygodne, duże, grają dobrze w rapie, pozycjonowanie w grach jest też ok. Ich scena również wydaje mi się spora, co jest moim zdaniem przydatne w grach i muzyce. Jednakże zacząłem się zastanawiać, czy by ich nie wymienić na jakiś tańszy, nie gorszy model. Od razu wpadła mi w oko marka Superlux, która z tego co czytałem to miażdży w kategorii cena/jakość :P

 

Po długim namyśle i drodze eliminacji zostały mi 4 pary słuchawek SL (HD330,440,660 odrzuciłem ze względu na tandetnie wyglądający kabel, a nie chcę się bawić w rekabling ;) ): HD-661, HD-662, HD-668B oraz HD-681.

Z tym, że:

- HD668B mają dosyć dziwny pałąk + są półotwarte (jak z izolacją?)

- HD681 są półotwarte (jw.)

- HD661 są raczej jako outdoor.

 

Zacząłem się najbardziej zastanawiać nad HD662, gdzie też są 3 modele: B,F i bez litery. Tu zdjęcie czym się różnią, jak ktoś nie wie :P - http://tw.bid.yimg.com/pimg1/27/59/p027521900746-item-5106xf1x0600x0521-m.jpg

 

Pasmo HD662 jest jak Beyerów DT770 (gdzieś wyczytałem, że moje Sennki są trochę lepsze, nie wiem), HD662F jak Shure SRH440, a HD662B jak Shure SRH840 (akurat tutaj trudno mi się jest odnieść).

 

 

Podsumowując, potrzebuję słuchawek, które dobrze izolują (HD380 się spisują bardzo dobrze), mają dobrą kontrolę basów, są one dobrej jakości i jest ich dosyć dużo (co teoretycznie charakteryzuje moje Sennki :P ), są wygodne i mają duuże nauszniki. Słuchawki przeznaczone do muzyki (50%) i gry na słuch (50%, bo może nie gram profesjonalnie na LANach, ale gram prawie codziennie na słuch w CoDy :) ). Muzyka w proporcjach: 85% rap, 15% rock/house. Jakość przede wszystkim 320kbps, trochę flaców i zdarzają się 192kbps.

 

Słuchawki pod kartę Asus Xonar DG (nie mam na razie w planach jej wymiany, gdyż przeczytałem że pod moje Sennki to najlepszy wybór, potem jest dopiero Xonar D2 i Creative Titanium HD, ale to zupełnie inna półka cenowa).

 

Chciałbym wiedzieć, jak wygląda sprawy komfortu/izolowania/pozycjonowania+sceny w HD662ach oraz izolowania w HD668B i HD681. A może są jakieś inne słuchawki, które są tańsze (w cenie SL czyli ok. 150 zł) od mych Sennków, a odpowiadają moim preferencjom? Chociaż nie zdziwię się, jak się okaże, że HD380 pro są dla mnie po prostu najlepsze :)

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

 

PS: Tak na szybko, bo w końcu muszę zakupić też drugie słuchawki - czy do filmów (80%) i muzyki (20%) z integry laptopa/SGSa znajdę lepsze słuchawki niż Koss UR40 pod względem wygody dla sporej głowy/łatwości napędzenia/jakości dźwięku?

Edytowane przez trubul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam między innymi HD380 pro, i SL HD681 i o ile te pierwsze w graniu sprawdzają się świetnie to w tych drugich pozycjonowania nie ma wcale - do gier się poprostu nie nadają.

 

i tak BTW to faktycznie w SL cena do jakości jest naprawdę SUPER (no może poza jakością wykonania). Moim zdaniem słuchawki naprawdę są warte swojej ceny, ale również są dość wymagające odnośnie źródła i nie na wszystkim zagrają dobrze.

Edytowane przez TePe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam między innymi HD380 pro, i SL HD681 i o ile te pierwsze w graniu sprawdzają się świetnie to w tych drugich pozycjonowania nie ma wcale - do gier się poprostu nie nadają.

 

i tak BTW to faktycznie w SL cena do jakości jest naprawdę SUPER (no może poza jakością wykonania). Moim zdaniem słuchawki naprawdę są warte swojej ceny, ale również są dość wymagające odnośnie źródła i nie na wszystkim zagrają dobrze.

za tzw. 'pozycjonowanie' odpowiada karta. sluchawki conajwyzej moga charakterem brzmienia sprawdzac sie lepiej lub gorzej.

 

superluxy wymagajace co do zrodla? nie wiem czego sluchales i na czym, ale takie 681 czy 662 zagraja z kalkulatora poprawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, w takim razie skreślę z mojej listy SLy półotwarte.

 

@Mayster, ja wiem, tylko chodzi mi o to, że większość "lepszych/droższych" słuchawek w grach spisuje się dobrze, a nie wiem jak ma się sprawa z takimi Superluxami. Mimo że sporo jest informacji dot. ich brzmienia/zgrywania się itd., to jednak informacji dot. jak sprawują się w grach nie jest za dużo (głównie tylko, że "no są świetne do muzyki, to czemu by nie do gier?"), a co dopiero o kwestii grania na słuch ;) Stąd moje pytanie.

 

Jak ktoś zna odpowiedzi na pozostałe pytania (jak to jest z HD-662 i odnośnie Kossów), to proszę się udzielić :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez trubul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności