Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki zamknięte do 200zł - głownie rock, klasyka, ambient


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

Poszukuję od pewnego czasu zamkniętych słuchawek, ostatecznie półotwartych. Jak w temacie - najchętniej do 200zł.

 

Słucham bardzo różnych gatunków muzyki (od klasyki, przez rock i alternatywę do elektronicznej); zależy mi na jakości. Obecnie używam Sennhaiserów HD210, ale uważam że za bardzo ciągną w basy.

 

Słuchawek używam głównie do laptopa (stacjonarnie) i komórki (w podrózy). Pliki raczej w mp3, ale często też we flac.Używam foobara.

 

Ze względu na preferowaną konstrukcję, ważna jest dla mnie wygoda użytkowania (takze długi kabel)

 

Jak na razie coś takiego mi w oko wpadło:

http://www.kabelek.pl/p,pl,1227,sluchawki+przewodowe+denon+ah-d310+ahd310.html - co tym sądzicie?

 

Pozdrawiam, i z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać kilka postów wcześniej, ja właśnie kupiłem zx600 i są naprawdę super (a słucham muzyki podobnej do Ciebie) i powiem Ci szczerze, że nie są zbyt wymagające co do źródła. Jedynym problemem może być nie za długi kabel, ale od czego są przedłużki, a tak swoją drogą, jest płaski więc się zbytnio nie plącze :P

 

Rozważ jeszcze SL hd661, grają bardzo fajnie, są naprawdę przyjemne, ale grają bardziej górą od zx. polecam udać się do jakiegoś Saturna, czy gdzieś i posłuchać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A nie macie jakiś tańszych propozycji? :P Podobają mi się SUPERLUKSy HD661, ale wydają mi się jak takie mega do studia a ja właśnie głównie poza domem bym słuchał muzyki, głównie na nokii 5800, czasem na komputerze ze zintegrowaną kartą (rzadko). Zastanawiałem się nad KOSS Sporta/Porta Pro, Philips SHP5401 a także Koss ur 40, ale one są otwarte/półotwarte i tłumienie "świata" wynosi ~20% :( A może tłumienie nie jest takie istotne? Czy mógłbym również prosić o radę?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Miechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herudyta

Chodziło Ci o Philips SPS 8200? Takie neckband'y? Jeździłeś może w nich środkami komunikacji? Bardzo słuchać odgłosy z zewnątrz? No i jak z komfortem? Ja mam takie neckbandy, jakieś badziewne co prawda (microsoft), ale konstrukcja podobna i po 2~ godzinach bolą mnie uszy na górze.

 

@up

Nie znam się za bardzo na słuchawkach, to była moja subiektywna ocena, dodatkowo sprowokowana dwoma sklepami w których sprzedawane były jako "studyjne".

 

A z zamkniętych jakiś, macie więcej propozycji?

 

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o filipki, to jeździłem kolejką na uczelnie (godzina w jedną stronę) i powiem, że jedyne co mi przeszkadzało to pałąk haczący o wysokie kołnierze, szale, czy arafatkę. Słuchawki są leciutkie, a na nausznikach mają gumę no i do tego są bardzo lekkie wiec nie jest to wielki problem. Do użytku domowego nie polecam, ale na zewnątrz są naprawdę warte swojej ceny. :D

 

Aha i co ważne, kabel wchodzi tylko do jednej słuchawki, mamy tam kątowego jack'a i słuchawki składają się do bardzo kompaktowych rozmiarów.

 

 

Co do HD661, to rewelacyjnie wygłuszają otoczenie. Bardzo podobała mi się możliwość odłączenia kabla od słuchawki (=szybki i prosty recabling), ale mają jedną wadę (przynajmniej jak dla mnie). Te dwa wystające "dzyndzle" na pałąku pokryte są gumą, która szarpała włosy, co nie było zbyt przyjemnie. Podejrzewam, że na szyi mogłoby być bardzo podobnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności