Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Ciepłe portable niewymagające wzmaka


Kluczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Regulacja palaka jest duza, a sluchawki sa male tylko moga byc dlugie przez ich rozsuniecie(sj 55). Nie odstaja od glowy i to jest wazne a nie wielksoc sama w sobie.

 

Co do tego palaka to, ze k518 nie maja gabki i sa niewygodne nie znaczy, ze wszystkie musza takie byc bo akurat w sj55 wogole nie czuc palaka i sa wygodniejsze niz jts hp-525 z ta gabka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja pomimo tego, że sgs2 jest trochę za słaby dla nich je kupię, bo grały dla mnie lepiej od akg 518 i były wygodniejsze. Jak grają w porównaniu do zx600 to nie mam pojęcia niestety. Niemniej ja na twoim miejscu zdecydowałbym się na nie i ewentualnie po miesiącu jakby mi nie pasowały to sprzedałbym w podobnej cenie. Są teraz w promocji- więc cena miesięcznych bez promocji będzie podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusc plattany przeciez to sluchawki dla lansu. Mi naprzyklad podobaja sie aerial 7 tank shade lub blizzard, gdyby nie opinia pewnej osoby to bym je kupil i zawiodl sie na calej linii.

 

Recenzje zx 600 masz zdanie kilku osob tez o czym tu jeszcze dyskutowac.

 

Jak tak bardzo chcesz best portable w tej cenie to masz jtsy hp525, ktory bija te sluchawki na lopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się nad nimi, ale wydają mi się za duże na miasto (no i są szpetne), ale skoro deklasują inne, będę musiał się poważnie zastanowić, choć pewnie je odrzucę bo zależy mi na małych słuchawkach.

 

Co do ZX600 to nie rozumiem. Opinie są raczej na +. Czyli sugerujesz, żeby brać?

Plattany odpadają, czyli zostaje Sony i AT.

 

Aha, słuchałem też ZX600 vs AKG K518. ZX600 mają straszny dołek na średnicy, brzmi to strasznie dla mnie, w dodatku potrafią zakłuć na górze! Uważaj na nie. Ja nie dał bym za nie nawet 100 zł. One mają wybitną charakterystykę V, czyli średnica ( gitary, wokal )są schowane.

Znalazłem taki cytat.

 

A ktoś polecał mi ZX600, jako słuchawki z niewycofaną średnicą...

Potrzebuję, żeby ktoś się w końcu konkretnie wypowiedział - proszę !

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zx-600 maja popyt bo maja duza ilosc mid-basu (recenzja) i jest to ten najbardziej odczuwalny, a podbita gora daje wrazenie dynamiki i czystosci. Podobnie do opisu graja nowe douszne od apple przez 5 minut odsluchu stwierdzilem, ze sa fajne, a jak sie wsluchalem to byla kicha.

 

Ode mnie polecenia do sony nie dostaniesz najtanszy model jakim bym kupil to bylyby zx-700 lub xb-700 tanszych nie ruszam bo tych do 120zl sie nasluchalem i mam delikatnie mowiac mieszane uczucia.

 

Nie namawiam jednak tez do ath bo 1 z pudelka graja cukierkowo i mdle 2 maja specyficzny bas dres powie ej tu nie ma basu, a ten co sie dobrze wslucha powie, ze gleboki i z impaktem.

 

Jtsy sa mniej portable, ale da sie w nich chodzic delikatnie odstaja od glowy. Mowie, ze deklasuja bo pod wzgledem technicznym dzieki przetwornikom od hd 25-1 sa fajne, ale czy ja wiem czy cos takiego przydaje sie jako portable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę, ale próbuję poznać jak najlepiej te słuchawki, żeby wiedzieć z czego wybierać. ZX600 będę miał okazję przetestować, ale niestety tylko w MM. Za ATH latałem po całym Olsztynie i nigdzie nie ma. <_< Dlatego muszę się zdać na opinie z forum.

 

K518 testowałem i mi nie podeszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak co postrzegasz. Ilosciowo moze byc taki sam, ale w audio technica bas bije w oddali jest gleboki i uderze bezposrednio z moca. Midbas kojarzy mi sie z bliskim plytkim basem, ale kopiacym po uszach.

 

Musisz sie dobrze w nie wsluchac bo jak je zalozysz to przez min. 5 minut sluchania bedziesz w 100% pewny zeby je kupic.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że miałem już okazję posłuchać ZX600, ale tylko w pośpiechu w MM i powiem, że na pierwszy rzut oka na pewno były lepsze od K518, z którymi miałem porównanie bo kolega pożyczył mi swoje już wysłużone AKG. Na pewno ważna jest kwestia komfortu - AKG pod tym względem kuleje. Za to po przesiadce na Sony nie czułem słuchawek na głowie i bałem się, że mi spadną, a siedziały na głowie bardzo dobrze i stabilnie o ile dobrze pamiętam.

 

Miedzy 200 a 300 zl jest przepasc czarna dziura i w tej cenie nikt nic nie poleca

 

Jeżeli jest aż taka przepaść dorzucę do lepszych słuchawek z przyjemnością. Ważne żeby mi pasowały (no i zagrały z Neo V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa fakty ja sie dalej w ceny nie zaglebialem.

Nastepnym krokiem sa uzywki sennheiser px 360, jesli to cie interesuje.

 

 

Przypomnialo mi sie chyba teraz w promocji oprocz ws 55 sa jeszcze akg k618dj. Jak pewnie czytales sa delikatne, ape dzwiekowo miod.

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem nie masz wyboru. Sprawdź słuchawki, które możesz sprawdzić. Jak Ci któreś podejdą to kup,a nie szukaj na siłę ideału- ważne żeby cieszyły. Jeśli żadne z przesłuchanych Ci nie podejdą, przynajmniej będziesz wiedzieć czego szukać. Zawsze możesz zaryzykować kupno jakichś słuchawek, których nie ma nigdzie na odsłuchu i jak uznasz że grają niefajnie to sprzedasz. Stracisz może z 20-30 zł, ale jak nie spróbujesz to tych słuchawek przed świętami nie kupisz :P

 

Ewentualnie jeśli chcesz to w ciągu 2-3 dni będę mieć ATH WS55 i jak posłucham ich trochę dłużej to coś mogę o nich napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie pojawia się mnóstwo takich tematów.. może ktoś, kto się zna mógłby zrobić taki ranking niedrogich portable, wypisać co o nich jest mówione itp. To tylko sugestia (ja niestety nie jestem w tym wogóle obeznany, też szukam portablów tylko ze dnb i dubstepu..)

i tak przy okazji sam sie gubię w tym temacie więc dla ułatwienia do każdej wymienionej pary słuchawek dodałem zdj :]

ATH SJ55

ath-sj55.gif

Sony MDR-ZX600

mdr-zx600-blau-weiss-schwarz-rot-erhaeltlich-bild-sony-12524.jpg

AKG K518

akg-k-518-le-k518-slucha_22592.jpg

Fostex TH-7B

fostex_th7b_06.jpg

Denon d310

ahd310-b.jpg

ATH WS55

audio-technica-ath-ws55.33414975.jpg

akg k618dj

AKG-K618DJ.jpg

sl hd661

274907.jpg

jts hp525

JTS-HP-525-sluchawki.2208.jpg

 

Jeszcze się dorzucę z pytaniem: Czy akg 450 nadadzą się do słuchania z xperi u? A także czy dnb i dubstep to dobry rodzaj muzyki do nich? (z tego co gdzieś wyczytałem chyba tak..)

Edytowane przez Rekkluse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Zawsze ciekawilo mnie ich granie, ale z opinii wiem, ze swojej ceny nie sa warte i lepiej kupic uzywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh wybrałem się przed chwilą do gdyńskiego Media Marktu... Jedyne dostępne tam słuchawki to wcześniej wspomniane sony.. żadnych akg nic :c

podtrzymuje pytanie: czy sens jest kupować AKG K450 do smartfona, oraz czy dnb i dubstep to dobra muzyka do nich..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartfon powinien napędzić te akg450, jak się sprawdzą w dubstepie to nie mam pojecia. Lepiej niech się jakiś ekspert wypowie.

 

WS55 dzisiaj do mnie wysłali. Z tego co miałem je na krótkim odsłuchu, to niestety sgs2 słabo je napędzał (ale akg 518 na sgsie 2 też nie miały mocy jak dla mnie). Kto wie może to kwestia dnia i krótkiego odsłuchu, a może sgs2 jest rzeczywiście za słabym źródłem. Jak je dostanę to stestuje je, na różnych sprzętach przez dłuższy czas i dam znać. Znając Ciebie nie wybierzesz jeszcze żadnych słuchawek :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności