Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Ciepłe portable niewymagające wzmaka


Kluczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Odtwarzacz fajny, martwi mnie tylko 4gb pamięci. Do sprzętu za 200 mogli dać trochę więcej pamięci. Niby 4gb na samą muzykę powinno starczyć, ale ja jak raz coś wrzucę to nie lubię się tego pozbywać z pamięci. No i wolę raczej grajki typu telefon, bo lubię mieć wizualnie playlistę przedstawioną i choćby możliwość szukania wyszukiwarką (tak jestem kapryśny i nie lubię słuchać na sztywno playlisty, tylko cały czas skacze po piosenkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brakuje mu mocy bo k518 zagraja nawet z ziemniaka. Chodzi o to, ze gra on bez zycia i sucho, dlatego masz takie wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze tak ale mimo wszystko jak podlaczam chinskie awei to brzmia calkiem dynamicznie to samo przy sennkach hd202 od kolegi. W kazdym razie jedno jest pewne. Bede musial dokupic jakiegos grajka. Czy sgs 2 bedzie ofiara, tego jeszcze nie wiem :P Jak znajde cos taniego i dobrego to sie uchowa bo nie kupilem go z przeznaczeniem typowo do muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - do rapu lepiej WS55 czy SJ55?

Przeczytałem cały temat jeszcze raz na spokojnie i wnioskuję, że najlepsze będą jakieś ATH, tylko czy warto dopłacić do WS55?

W tej cenie nie będę miał słuchawek, które odpowiadają mi na 100%. Wybiorę jedne z tych.

Krótka piłka. Które polecacie?

 

Podbijam

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doloz do ws-55. Nie wiem czy z tej samej firmy moga byc sluchawki, ktore sa tansze, a graja lepiej choc moge sie mylic tym bardziej, ze seria ws to rozwiniecie sj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj ATH WS55.

 

Są rzeczywiście średnich rozmiarów, na pewno będą widoczne z daleka, ale nie są to w żadnym wypadku hełmofony. Świetnie wykonane, wygodne, ale pałąk mógłby być z 5cm dłuższy. Mam dosyć dużą głowę i akg 518 są dla mnie za małe, WS55 są akurat. Osobiście wolałbym mieć trochę luzu, np na grubszą czapkę, ale jakoś dam radę. Pady w ciepłym pomieszczeniu lekko grzeją, ale potu nie ma jak to bywa choćby w takich sennheiserach hd202.

 

Trochę o dźwięku teraz. Zacznę od tego, że niestety nie posiadam dobrych źródeł- sgs2 i komputer w którym nawet nie wiem co do końca siedzi. Na razie nie będę dokładnie oceniał ich grania, jako że może się jeszcze wiele zmienić (ja mogę wiele odkryć), w każdym razie na pewno nie są to mocno basowe słuchawki. Wydaje mi się, że ich głównym atutem jest srednica- bardzo podobają mi się bezpośrednie wokale i mocno grające gitary. Bas jest bardzo dobry, jednakże trochę go brakuje- na pewno nie odgrywa głównej roli (chyba że w kawałkach typowo basowych, ale to zrozumiałe), Myślę, że może to być wina źródła- z chęcią podpiąłbym je do czego lepiej grającego i ciepłego.

 

Coś jeszcze cie ciekawi?

Edytowane przez Bednar94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małą głowę. Jakbyś mógł to napisz czy na najmniejszym ustawieniu są na prawdę małe. K518 miałem ustawione na 2 chyba. ATH będą pasować? Napisz jeszcze czy są wygodne, bo na tym mi dość mocno zależy. Interesuje mnie czy pałąk nie uciska czubka głowy bo za to nieznoszę K518. I jak jest z dociskiem na uszy? Fajnie jakby się mocno trzymały. Co do dźwięku to pewnie jeszcze się ułoży, ale jak średnica nie jest cofnięta, a bas da się odczuć to będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałąk się rozsuwa na 3,5cm w jedną i 3,5cm w drugą stronę. Na mniejszej głowie powinny jeszcze lepiej wyglądać, bo wtedy praktycznie cały pałąk będzie przylegać do głowy. Powinny Ci pasować na głowę, aż tak małej chyba nie masz. O tym, czy są wygodne już pisałem. Jak dla mnie zdecydowanie są. Wiadomo wokółuszne nie są, ale pomimo tego nie cisną jakoś bardzo. Z drugiej strony ja jestem mało wrażliwy na ucisk. AKG 518 pomimo mojej sporej głowy nie był dla mnie imadłem, ale rzeczywiście nie należały do najwygodniejszych. W skrócie, jeśli nie jesteś bardzo wybredny to będą dla Ciebie wygodne. Poza tym do ucisku można się szybko przyzwyczaić.

 

Jak dla mnie średnica nie jest cofnięta. Osobiście mam wrażenie nawet, że jest wysunięta. Bas jest odczuwalny i mam wrażenie, że czym dłużej słucham tych słuchawek tym lepiej go słyszę. Przyznam szczerze, że jak je miałem na 15 min odsłuchu to nie byłem zadowolony zbytnio, ale teraz podobają mi się coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednar94 mogę liczyć na fotkę słuchawek na głowie (najlepiej z przodu)? Nie naciskam, ale fajnie by było. ;)

Btw. już prawie zdecydowałem.

 

Czy Sansa Clip będzie lepszym odtwarzaczem od Neo V ?

Przypuszczam, że tak, ale czy warto kupić go do WS55 ?

 

Jeszcze pytanie - czym się różni Clip+ od Clip ZIP ?

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie - czym się różni Clip+ od Clip ZIP ?

Dźwiękowo, to samo.

Co się pierwsze rzuca w oczy, to wyświetlacz. Kto co lubi..mnie osobiście bardziej spodobał się w zipku

ZIP został zdecydowanie lepiej wykonany, szczególnie przyciski oraz zostało poprawione wejście JACK.

Miałem w rekach dwa i wiem co mówię :)

Czy warto dopłacać, to już od Ciebie zależy.

 

PS. Jutro idę na poczte po paczke i moze zrobie jakis unboxing, czy cos :DD

 

[

Edytowane przez shanex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu. Sj55 nie odstaja od glowy prawie wogole to jest jakies 20-40% tego co na zdjeciu ws.

W zadnym miejscu miedzy gloea a palakiem nie moge wlozyc palca wskazujacego.

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże te WS55 trochę. ;/ Koleszka nie wygląda na najmniejszego, a słuchawki na nim nie wyglądają dyskretnie.

Będę musiał to przemyśleć.

 

Wracając do Clipa to jeżeli dobrze rozumiem to te dwie wersje różnią się tylko obudową (ZIP lepiej wykonany)?

Akurat dzisiaj miałem okazje pobawić się chwilę (samym) odtwarzaczem i z jego wykonaniem nie jest chyba źle, myślę tutaj o Clip+.

Jeszcze pytanie odnośnie mocy w Clipie - jak to wygląda?

 

@Bednar94 dość nietypowa prośba - zmierzysz ile ma średnica muszli ? :woot:

 

Nigdzie w Olsztynie nie mogę ich znaleźć, żeby choć zobaczyć w pudełku, a co dopiero posłuchać. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o wnętrze. Środek to takie jajko o średnicy 4,5 pionowo i 3,5 poziomo. Powiem szczerze, że też trochę za duże wydają mi się na głowie, bo złożone prezentują się rewelacyjnie. Ja ogólnie przymknąłem na to oko i póki co poznaje te słuchawki. Podobają mi się, ale nikt nie powiedział, że będą u mnie wiecznie.

 

Ogólnie z tymi słuchawkami portable jest spory problem. Jedne mają za mały pałąk, drugie są za duże. Jedne są brzydkie inne słabo grają. Jedne są mało wytrzymałe inne pancerne, ale nieporęczne w terenie. Powinieneś się cieszyć przynajmniej, że masz mały łeb i uszy, bo łatwiej coś znaleźć. Ja akg 518 nawet jeśli bym chciał to nie mogę wziąć, bo są za małe. WS55 też są dla mnie już na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności