Skocz do zawartości

CAL - nowe słuchawki, słaby bass na lewym kanale


Kudy

Rekomendowane odpowiedzi

No witam wszystkich. ( zamieszczę tutaj opis usterki, który już wysłałem do sklepu, ale chce się od Was dowiedzieć co tam jest z nimi nie tak ) Słuchawki dzisiaj przyszły do mnie, od razu były z usterką.

Podłączyłem wszystko elegancko i słuchawki mają jeden defekt... Lewa słuchawka jest wadliwa, gdyż bassy w niej są bardzo mało słyszalne w stosunku do tego co się dzieje w prawej ( w prawej słuchawce bassy są ciepłe, wyraziste, czyli tak jak powinno być), a lewa słuchawka gra bezpłciowo. Wydaję mi się, że dotyczy to tylko niskich tonów, ponieważ np słuchając muzyki werble, hi haty ( dźwięki perkusyjne ) grają dobrze i są na swoim miejscu, tak bass przez to, że prawy jest mocniejszy w stosunku do lewego, wadliwego, to wygląda to tak ( schemat przedstawia moje odczucia podczas słuchawek założonych na uszach):

Legenda :

| - słuchawka

= - przestrzeń dźwiękowa ( kanał )

X - stopy, bass.

Prawidłowo powinno to wyglądać tak

|===X===| - tak powinna grać stopa ( w tym miejscu )

A niestety słyszę, że jest inaczej, a mianowicie tak :

|====X==|, bądź |=====X=| ( w zależności od utworu ).

 

 

I to już nie pierwszy raz. Jakiś czas temu kupiłem sennheisery za 400zł ( nie pamiętam modelu już ) i też lewy kanał się po godiznie słuchania się zepsuł ( tylko, że tam lewy głośnik harczał, a tutaj nie ma po prostu mocy. W moim mniemaniu sklep powinien wysłać mi nowe, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupowałeś przez internet to odstąp od umowy w przewidzianym ustawowo 10-dniowym terminie.

Jeśli nie ma takiej możliwości radzę skorzystać z rękojmi a nie gwarancji. W przypadku rękojmi sprawę ma załatwić sprzedawca - oddać pieniądze albo sprawny produkt, ma na to max 2 tygodnie.

W przypadku gwarancji sprzedawca będzie odsyłał do producenta który będzie naprawiał i na pewno zejdzie się dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odesłałem je do sklepu i powróciłem do swoich starych słuchawek - Steelseries Siberia. I mam totalny mętlik w głowie, bo wcześniej tego nie słyszałem, albo nie zwracałem uwagi, bo jest to w steelseries mało wyczuwalna różnica, ponieważ są one mało bassowe, ale wydaję mi się, że jest podobnie jak w creativach, które są bardziej bassowe i dlatego to słyszałem. Więc możliwe, że to karta dźwiękowa ( wiem, że grzech, ale integra ) ? Mam mętlik, ponieważ creativy podpinałem do innych źródeł : dwóch laptopów i wydawało mi się, że problem występował, tak jak w przypadku komputera z którego korzystam . Czy po prostu te i te słuchawki się zepsuły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. U mnie jest dokładnie jest ten sam problem. Wydaje mi się że lewa słuchawka gra tak jakoś bezpłciowo ( mniej basu ). Cały czas mam wrażenie jakby balans był przesunięty w prawą stronę, szczególnie jeśli chodzi o bas. Kupiłem je jakiś czas temu i cały czas się zastanawiam czy to wina słuchawek, moich uszu czy po prostu tak ma być. Słuchawki chciałem zrekablować ale zastanawiam się czy nie trzeba by było ich jednak oddać na gwarancje. Znalazłby się ktoś kto by ewentualnie mi je przesłuchał i stwierdził usterkę lub jej brak?

Edytowane przez Exton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudy. Każda nowa para CAL gra inaczej, a największa różnica jest właśnie na basie. To nie to co stare CAL. Nie masz włączonego jakiegoś resamplera bo one przesuwają scenę. Wyłącz wszystkie ulepszacze, equalizery albo podepnij do innego źródła (odtwarzacz CD , wieża , telefon, itp)

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jd1210 jak najlepiej sprawdzić czy graja równo? Ja powyłączałem wszystkie opcje bo i w sumie zawsze tak słucham. Sprawdzałem nawet na Foobarze opcje redukcji sygnału do mono i wydawało mi się że też był ten sam problem. W sumie to już nie wiem czy to słuchawki czy tylko w głowie siedzi bo już raz taką samą chece miałem z RP-HTF600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobra masz na asio czy wasapi?

W ustawieniach Foobra - playback- output.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności