Skocz do zawartości

Wave czy Iphone 3G ewentualnie 4G- co kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów, biorąc pod uwagę, że znudził mi się mój htc desire hd ( za duży itp), w zasadzie nie potrzebuję, tak wypasionego smartfona, a jestem ogarnięty manią portable audio, to się tak zastanawiam który z 3 wymienionych telefonów a może jeszcze jakiś inny byłby najlepszym grajkiem. Od razu informuję, że takie rzeczy jak system, możliwości instalacji miliona aplikacji już mnie nie interesują na telefonie itp. Zależy mi za to na dobrym dźwięku, wygodnym dzwonieniu i czasami jakieś sms, poszukuję czegoś co zagra tak dobrze lub lepiej niż ipod classic 6g, bo o sansie + nie będę wspinał każdy fonik pewnie zagra lepiej. Jestem w trakcie doboru słuchawek, mxm, będzie nie długo gotowy ( czekam na części) i mam dylemat. Htc sprzedam -wymienię na bank (muszę nosić 3 fony z czego dwa służbowe i coś mniejszego od desire hd będzie w sam raz). Proszę o opinie i porównania kolegów co mieli do czynienia z w/w sprzętami oraz w miarę obiektywne wypowiedzi.

pozdroall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz żadnych słuchawek, do których musisz dobrać odtwarzacz, to zauważ, że oba proponowane przez Ciebie telefony grają b. dobrze, z tym, że wave jest tani, poręczniejszy, ma lepszą baterię i jest ogólnie solidny. Jedynym problemem jest brak ręcznego eq (chociaż opcja rock jest całkiem ok do wększości w miarę neutralnych słuchawek), co przemawia na korzyść androida, czyli galaxy S (ale on już jest trochę większy). Najlepiej posłuchaj różnych słuchawek na Wave i zobacz, czy odpowiada ci jego brzmienie, bo możliwości jakichkolwiek modyfikacji eq mieć raczej potem nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam powolutku się skłaniam w stronę wav`a, tym bardziej, że ma dwie zalety taniość+karty microsd. Żałuję ale nie miałem możliwości posłuchania 4G, co do wyciułania dałoby radę. Czytając opinię, kolegów to 3G odpada, w zasadzie nie dziwię się.

pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam teraz zagwozdkę, samsung tańszy ze 3 razy i ma możliwość rozszerzenia pamięci, iphone wybajerzony, ze stałą pamięcią ale też fajny. Dziękuję za odpowiedzi, pomyślę i się zastanowię.

pozdroall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam teraz zagwozdkę, samsung tańszy ze 3 razy i ma możliwość rozszerzenia pamięci, iphone wybajerzony, ze stałą pamięcią ale też fajny. Dziękuję za odpowiedzi, pomyślę i się zastanowię.

pozdroall

 

Ostatnio - po paru "wpadkach" apple - część osób (w tym ja) poważnie zastanawia się nad tym, żeby jako następny telefon kupić coś z androidem i sd...

 

... więc jeśli jeszcze nie jesteś użytkownikiem apple (np. nie jest argumentem "ale ja wydałem już majątek w appstore! mam teraz płacić za to drugi raz gdzieś indziej?!") to rozważ jeszcze samsunga

 

oczywiście weź w tym pod uwagę zarówno "za" jak i "przeciw"... bo może właśnie się okazać, że nie masz nic przeciw temu, żeby wciągnąć się w technosystem apple (już tak na przyszłość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta cała otoczka jak to napisałeś "technosystem apple" nie do końca mi odpowiada, i nie za bardzo lubię płacić za coś co mogę mieć za darmo ewnetualnie za parę % ceny w porównaniu do apple store, coraz bardziej przekonuję się do pomysłu, że będę miał wave 8500. Poluję jeszcze na ipod video i przyszłościowo imod, ale nie spieszy mi się .

pozdrawiam i dziękuję

No i wobec powyższego muszę się zastanowić nad doboerm słuchawek do wav`a, zdecydowanie nauszne, nie za dużo basu, czysto brzmiące, oj coś mi się wydaje, że dopiero teraz bedę miał zagwozdkę.

Edytowane przez facir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tu nie chodzi o problem z "załatwieniem sobie piratów".

 

Tu chodzi o coraz ciaśniejsze uzależnienie od Apple (AppStore, iCloud) bez wyjścia ewakuacyjnego.

 

Z tego zaś wynikają dodatkowe problemy jak przykładowo:

- durne widzimisię apple, np. rozwiązania konstrukcyjne kolejnych urządzeń (i nie masz na to żadnego wpływu, nie wybierzesz innego niż "jedyny dostępny" modelu a już tym bardziej modelu innego producenta)

- durne widzimisię apple, np. zmiana map na tak 10x gorsze (i nie masz na to żadnego wpływu, nie możesz wybrać innych map jako standardowe)

- jeszcze durniejsze widzimisię apple, np. podniesienie cen aplikacji w euro kiedy to dolar wzmocnił się względem euro (czyli mają podwójny zysk i nie masz na to żadnego wpływu, nie pójdziesz do innego sklepu)

 

Do pewnego czasu było to fajne, bo dbali o użytkownika niemalże jak w żłobku.

 

Teraz przestaje to być fajne, bo część użytkowników próbuje wyrosnąć ze żłobka... i okazuje się że się nie da - już do końca życia zostaniesz w żłobku.

 

---

 

Przy tym wszystkim kwestia piracenia to pikuś - stać kogoś na urządzenie za 2000zł to chyba do stać też na jedną czy dwie aplikacje za 0.89 euro?

 

Jeśli nie, to może lepiej kupić coś tańszego (acz niekoniecznie gorszego, po prostu nie apple) a zaoszczędzoną kwotę częściowo wydać na aplikacje (na które inaczej nie było by kogoś stać) a częściowo zostawić na zaś - może się jeszcze ta dodatkowa kwota kiedyś przyda...

 

... przynajmniej tak to w ogólnym ujęciu wygląda.

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt , nie ogarniałem całościowo tematu z apple, nie myślałem w ten sposób, i chyba nie mam jednak zamiaru wiązania się z tą firmą, przynajmniej na razie, co będzie za pół roku czy rok sam nie wiem, jaki telefon kupię. Aktualnie jestem już praktycznie zdecydowany na wav`a (dzięki za wypowiedzi-pomogły mi podjąć decyzję). Kupię dobiorę słuchaweczki i będę się cieszył.

pozdroall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i wobec powyższego muszę się zastanowić nad doboerm słuchawek do wav`a, zdecydowanie nauszne, nie za dużo basu, czysto brzmiące, oj coś mi się wydaje, że dopiero teraz bedę miał zagwozdkę.

 

Co byście polecili w granicach rozsądnej ceny do 200 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności