Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Po krótkich odsłuchach dzisiejszej dostawy:

- Bidenuo G380 - basowe doki z ładną średnicą. Wygodnie leżą w uchu i kabel jakby bardziej elastyczny niż w G360. Na razie jest fajnie.

- JBM MJ720 - szerokie granie, dość swobodne, za bardzo podbite wysokie tony (korektor pomaga). Bardzo wygodne, słabo tłumią, kabelek wygląda tandetnie.

- JBM MJ9013 - prawie wszędzie grają sporą studnią, pomaga przytkanie bass reflexów. Do tego bardzo duży driver flex, który budzi we mnie wątpliwość, czy nie są uszkodzone. Z wygodą też średnio, na razie zawód.

 

Jeszcze będę musiał pokombinować z tipsami, bo był problem z dopasowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ostrzeżenie przed JBM MJ9013 wrzucam wykres eq jaki na szybko zrobiłem, by grały mniejszą kupą niż na płasko. To co się w nich dzieje pomiędzy 250 a 1000 hz, to po prostu jakiś żart ze strony producenta.

Nie kupujcie tych słuchawek, etui mają fajne, ale nie jest ono warte 40-45 złotych.

 

2niocnn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy - testowałeś może Aweiki es900? zarzekałem się, że już żadnych więcej chinoli, ale każde z nich grały ciekawej niż SM es18, a te Aweiki mnie kuszą - kabelek płaski i w sumie dookoła same zachwyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej - które z chińczyków mógłbys polecić tak z czystym sumieniem? najlepiej jakby miały szeroką scenę, grały z wykopem (nie słucham składów jazzowych, więc równość na pasmach nie jest mi potrzebna) i sygnaturą przypominały nieco V-kę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie JBM MJ720 by pasowały, ale jacki mogą szybko padać. No i za dużo w nich podbitego wyższego basu jak na mój gust.

Coś z Raxconnów też tak grało, ale modelu nie pamiętam (postaram się sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jasne że istnieją. Możesz np. kupić Somic MH407 za jakieś 200 zeta. Ponoć delikatnie poprawiony rebrand MEElectronics A161. Jest cała gama słuchawek VSonic, Visang czy Astrotec (z tych bardziej znanych).

A w Polsce normalnie do kupienia są np. Soundmagic czy teraz Hisoundaudio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się na tym znasz. Co możesz mi polecić zamiast Klipsch S4i? Cena to około 300zł, może być więcej. Chciałbym kupić coś chińskiego, ponieważ lubię próbować czegoś innego, nowego. S4i miałem jakieś 9 miesięcy i byłem bardzo zadowolony, jednak uległy uszkodzeniu. Zamówiłem sobie Etymotic HF2 z USA, jednak nie przeczytałem zbyt wiele opinii i prawdopodobnie będę musiał je sprzedać ze względu na to, że syczą.

 

A co do playera to aktualnie nie mam, ale zastanawiam się nad kupnem iPoda Touch albo Cowona C2. Chyba, że możesz polecić mi coś chińskiego. :D Miałem kiedyś przez krótki okres czasu Sansę Clip+ i a-Jays Two / MEElectronics M9 i również byłem zadowolony z tego odtwarzacza. Klipschów używałem tylko z telefonem, ale mimo wszystko brzmienie mi odpowiadało.

Edytowane przez Poziomeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś 300 zł są Final Audio Adagio II (bardzo fajne granie, choć np. z Lumią 720 coś mi zgrzytało), a jak się uda, to i Adagio III. Około 400 zł kosztują VSonic GR07 (sporo opinii jest na forum, łącznie z recenzją).

 

A tu masz reckę Adagio II i odniesienia do S4:

http://www.head-fi.org/t/615279/final-audio-adagio-ii-review

 

Z playerów masz albo drogo, albo nic ciekawego, albo z debilnym oprogramowaniem ;)

Edytowane przez Inszy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amazonie widziałem i można kupić na Jabenie. Co prawda na tym drugim sklepie są tylko w zestawach z innym sprzętem, ale w najtańszej opcji zamkniesz się poniżej 350 zł a będziesz miał dodatkowo VSonic GR02 i odtwarzacz Hippo Biscuit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ES-Q3 nie są specjalnie dobre, więc i o wybór lepszych nie trudno. Z Awei masz ES-600 i ES-800, są JBM MJ800, a jak dołożysz kilka złotych, to Bidenuo G380. Można poszukać dalej, ale to takie najłatwiej dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko czy interesował się ktoś z was xiaomi piston? Cena to ~20$.
O ile mi wiadomo wyszły 2 wersje:
1- posiada cały przewód z kevlaru
2- przewód wykonany z kevlaru jest tylko do pilota + podobno lepsza jakość dźwięku
Poniżej w foty, 1 i 2 wersji.
20136251818462153537.jpg
20131128926594707034.jpg

2013112892697915591.jpg
2013112892602484500.jpg
20131128927451889728.jpg

Edytowane przez Emailo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno doszły do mnie nauszniki Somic MH438 - bardzo fajne słuchawki jak na 100 zł. W tej cenie żadne nauszne nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Korzystam z nich niemal codziennie.

Grają ciepło, z solidnym i dobrze kontrolowanym basem. Ładne wokale i sensowna góra (przed wygrzaniem trochę szorstka). Scena spora, w końcu to otwarta konstrukcja, przez co też słabiutko tłumią. Całkiem niezła wygoda i jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

 

9 listopada br. zamówiłem 3 pary słuchawek AWEI ES-600i, od razu zapłaciłem przez PP, 4 dni później wysłali paczkę, która jeszcze nie dotarła.

Po wpisaniu tracking number jest takie coś:

 

16lfv2s.jpg

 

 

Czy jest jakaś szansa, że kiedyś otrzymam paczkę? Pisałem do DX przedwczoraj ale na chwilę obecną zero odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności