Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jeszcze raz muszę się poradzić tutaj na forum. Z waszą pomocą kupiłem adapter bluetooth taki kwadratowy rx/tx. Nic specjalnego ale działa. Podłączam słuchawki telefon z bluetooth i słucham audiobook. Dzięki dużej baterii słucham długo 😃. Natomiast mam jeden problem z tym adapterem, nie da się przez niego rozmawiać. Podłączam słuchawki z mikrofonem i to nie działa i przy tym konkretnym adapterze działać nie będzie.

Czy możecie polecić z Waszego doświadczenia jakiś adpater bluetooth do którego podłącze słuchawki i będę mógł przez niego rozmawiać? Z góry dziękuję za pomoc😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling UP4 nic lepszego za te pieniądze nie dostaniesz, a dźwiękowo nie ma się czego wtydzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyk determinuje czy kabel jest zbalansowany. Nie spotkałem się jeszcze z wtykiem 4,4 mm innym niż 4-o połowy czyli zbalansowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

szukam następcy TruthEar Zero 
Potrzebuje coś bardziej rozrywkowego
Nastawienie na gry fps + youtube/twitch/filmy
napędza Terratec aureon 7.1 usb

zastanawiam się nad czymś planarnym - do 500zł znajdę coś ciekawego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@fliperpl Kwota 500 zł pasowałaby lepiej do wątku z droższymi słuchawkami. Z planarów jak nieco dołożysz to możesz kupić LetShuoer S12 Pro na amazonie albo Hidizs MP145 w hifigo. Jeżeli używki wchodzą w grę to zapoluj na TRI I3 (bez dopisku Pro), bo grają ponadprzeciętnie, a spokojnie zmieścisz się w budżecie. Jest to trybryda - DD + planar + BA. Z kolei tu ktoś sprzedaje używane S12 Pro z dodatkowym kablem.

 

 

Teraz coś taniego, a na forum nikt chyba o nich nie wspominał - chodzi o nowość od TRN w postaci modelu Conch. Pierwsze wrażenie jest mega pozytywne, bo opakowanie, wyposażenie oraz jakość wykonania wszystkich elementów jest świetna. Słuchawki są małe, metalowe i posiadają odkręcane tulejki oraz dodatkowe dwie pary takowych, co razem daje aż trzy pary. Uwielbiam ten patent, bo w razie potrzeby łatwo je można wyczyścić oraz przede wszystkich pobawić się w modyfikowanie, a potem w moment sprawdzać jego efekty porównując z wyjściowym strojeniem. Kabel jest bardzo solidny, gruby, ale elastyczny i się nie plącze. Dodatkowo jest modularny i w zestawie jest komplet wtyczek (2,5, 3,5 i 4,4 mm). Co dla mnie bardzo istotne końcówki trzymają się dobrze i nie zostają w sprzęcie tak jak to miało we wszystkich modularnych kablach, z którymi miałem do tej pory do czynienia. Jedyne zastrzeżenie mam do plastikowych elementów przy złączu 2-pinowym - metal prezentowałby się znacznie lepiej, ale to już czepianie się. Sam ten przewód uważam, że jest warty połowę wartości całego zestawu. Dołączone tipsy prezentują się przeciętnie (mowa o tych czarnych i piankach), a TRN T tips są bardzo udane (używam takich z TRI I3 od kilku miesięcy). Wisienką na torcie jest ładne, metalowe etui z logo producenta. Słuchawki jak wspomniałem są małe, dla mnie nawet nieco za małe, ale wygodne i mogę się z nimi położyć na boku. Izolacja od otoczenia jest ponadprzeciętna. TRN Conch nie są raczej wymagające w kwestii źródła - nie wyciągają "brudów" z toru audio oraz nie potrzebują dużo prądu. To takie pierwsze spostrzeżenia na gorąco. O brzmieniu napiszę za kilka dni, gdy ich dłużej posłucham, pożongluję dyszami oraz tipsami, a przy okazji minie podekscytowanie nowym sprzętem. Jakby ktoś chciał porównanie z innym modelem słuchawek to proszę pisać śmiało - a nuż takowe posiadam? ;)

 

PANA1406.JPG

PANA1405.JPG

Edytowane przez Hustler
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Hustler napisał(a):

@fliperpl Kwota 500 zł pasowałaby lepiej do wątku z droższymi słuchawkami. Z planarów jak nieco dołożysz to możesz kupić LetShuoer S12 Pro na amazonie albo Hidizs MP145 w hifigo. Jeżeli używki wchodzą w grę to zapoluj na TRI I3 (bez dopisku Pro), bo grają ponadprzeciętnie, a spokojnie zmieścisz się w budżecie. Jest to trybryda - DD + planar + BA. Z kolei tu ktoś sprzedaje używane S12 Pro z dodatkowym kablem.

 

 

Teraz coś taniego, a na forum nikt chyba o nich nie wspominał - chodzi o nowość od TRN w postaci modelu Conch. Pierwsze wrażenie jest mega pozytywne, bo opakowanie, wyposażenie oraz jakość wykonania wszystkich elementów jest świetna. Słuchawki są małe, metalowe i posiadają odkręcane tulejki oraz dodatkowe dwie pary takowych, co razem daje aż trzy pary. Uwielbiam ten patent, bo w razie potrzeby łatwo je można wyczyścić oraz przede wszystkich pobawić się w modyfikowanie, a potem w moment sprawdzać jego efekty porównując z wyjściowym strojeniem. Kabel jest bardzo solidny, gruby, ale elastyczny i się nie plącze. Dodatkowo jest modularny i w zestawie jest komplet wtyczek (2,5, 3,5 i 4,4 mm). Co dla mnie bardzo istotne końcówki trzymają się dobrze i nie zostają w sprzęcie tak jak to miało we wszystkich modularnych kablach, z którymi miałem do tej pory do czynienia. Jedyne zastrzeżenie mam do plastikowych elementów przy złączu 2-pinowym - metal prezentowałby się znacznie lepiej, ale to już czepianie się. Sam ten przewód uważam, że jest warty połowę wartości całego zestawu. Dołączone tipsy prezentują się przeciętnie (mowa o tych czarnych i piankach), a TRN T tips są bardzo udane (używam takich z TRI I3 od kilku miesięcy). Wisienką na torcie jest ładne, metalowe etui z logo producenta. Słuchawki jak wspomniałem są małe, dla mnie nawet nieco za małe, ale wygodne i mogę się z nimi położyć na boku. Izolacja od otoczenia jest ponadprzeciętna. TRN Conch nie są raczej wymagające w kwestii źródła - nie wyciągają "brudów" z toru audio oraz nie potrzebują dużo prądu. To takie pierwsze spostrzeżenia na gorąco. O brzmieniu napiszę za kilka dni, gdy ich dłużej posłucham, pożongluję dyszami oraz tipsami, a przy okazji minie podekscytowanie nowym sprzętem. Jakby ktoś chciał porównanie z innym modelem słuchawek to proszę pisać śmiało - a nuż takowe posiadam? ;)

 

PANA1406.JPG

PANA1405.JPG

Z TRN TA4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hustler napisał(a):

Jakby ktoś chciał porównanie z innym modelem słuchawek to proszę pisać śmiało - a nuż takowe posiadam? ;)

EA500? 😉

W cybermondej były po 118 zł. Ale stwierdziłem że pierdziele bo i tak mam za dużo a metalowych nie lubię. 

Niech żyją wykręcane tulejki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hustler napisał(a):

Ciekawił mnie ten model z uwagi na konstrukcję, ale finalnie go nie kupiłem.

 

@Birken Odpisałem Ci w wątku "Muzyczne Zakupy".

Ja kupiłem TRN TA4, grają ciekawie, na pewno nie V-ką. Jestem z nich zadowolony. Kluczowe jest dobre umieszczenie w uchu, trzeba je docisnąć od spodu, żeby lepiej siedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ święta, święta itd... zrobiłem sobie szalony prezenick - Ziigaat Nuo (1DD) za jedyne 30 zielonych papierków. Dzisiaj dojszły :D i co? I szczęka mi opadła - jakżeż to małe, nieznane, tanie "gów.....ko" gra!!! Neutralny sznyt ale zero jakiś  tam harmanów. Piękne (dla mnie wystarczające) zejście w trzewiach, wyraziste treble. Zaskakująca holografia, przestrzeń i stereofonia. Jak mi blink-182 zanucił, to ciarki zupełnie jak od Last Christmas Whamu zaczęły łazić ;) 

Poważnie - jestem cholernie zaskoczony, jak zupełnie nieznana marka "zamiata" w tym przedziale cenowym.

IMG20231222181436.jpg

IMG20231222181813.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam słuchawek bardziej uniwersalnych" i do filmów, do muzyki, itd.  Przerobiłem  ostatnie 65 stron i przewijają się najczęściej takie  modele:

7HZ Salnotes Zero

TRUTHEAR ZERO

Lafitear LF1

Moondrop CHU

kz edx ultra

- cca cra

MOONDROP QUARKS

kinera celest gumiho

BLON BL-05S

- Truthear HOLA

- i inne mnie wspominane. 

Ze względu na to, że słuchawki takiego typu długo u mnie nie pożyją, bo to kabelek się  przerwie, to siadam na słuchawki, śpię na nich, więc szukam jedną  parę jak to możliwe  tanich słuchawek a drugą dziecku bardzo tanich, bo pewnie zaraz i tak zepsuje albo zgubi. 

Aby przybliżyć co mi  bardziej odpowiada, to miałem ostatnio tak zachwalane jako bardzo tanie KZ EDX i kilka par Vido. KZ EDX to coś, czego nie chce. Nie mogłem w nich rozmawiać a co dopiero słuchać muzyki, czy oglądać film tak wierciły me uszy wysokimi tonami. Więc wisiały mi na uchu, nie wkładałem ich do środka przy oglądaniu YT. I ogólnie były takie świszczące, tak jasne, aż  do przesady. Vido konstrukcyjnie i trwałość to tragedia, ale pomimo swojej ceny  to dźwiękowo bardziej skłaniałbym się  w tym kierunku, nawet  na ile to możliwe jeszcze lepszej jakości i żywsze, ale na pewno jak te KZ. 

Ciężko mi porównać z w/w a w opisach trzeba mieć punkt odniesienia którego nie mam.  Także zauważyłem, że często zachwalane słuchawki  na początku, później są już krytykowane przez tę samą osobę. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morffi, ode mnie. Kup KZ d-f. Cena to mniej niż 30 zeta. Są po prostu bardzo dobre. Tyle na temat. ..

Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 06:20, zgreg napisał(a):

@ Hustler

Słychać zdecydowanie, dźwięki wchodzą i wychodzą na zewnątrz.

Nie doprecyzowałem, ale chodzi mi o przestrzeń, scenę dźwiękową, a nie izolację.

 

8 godzin temu, morfeusz1805 napisał(a):

Witam,

Szukam słuchawek bardziej uniwersalnych" i do filmów, do muzyki, itd.  Przerobiłem  ostatnie 65 stron i przewijają się najczęściej takie  modele:

7HZ Salnotes Zero

TRUTHEAR ZERO

Lafitear LF1

Moondrop CHU

kz edx ultra

- cca cra

MOONDROP QUARKS

kinera celest gumiho

BLON BL-05S

- Truthear HOLA

- i inne mnie wspominane. 

Ze względu na to, że słuchawki takiego typu długo u mnie nie pożyją, bo to kabelek się  przerwie, to siadam na słuchawki, śpię na nich, więc szukam jedną  parę jak to możliwe  tanich słuchawek a drugą dziecku bardzo tanich, bo pewnie zaraz i tak zepsuje albo zgubi. 

Aby przybliżyć co mi  bardziej odpowiada, to miałem ostatnio tak zachwalane jako bardzo tanie KZ EDX i kilka par Vido. KZ EDX to coś, czego nie chce. Nie mogłem w nich rozmawiać a co dopiero słuchać muzyki, czy oglądać film tak wierciły me uszy wysokimi tonami. Więc wisiały mi na uchu, nie wkładałem ich do środka przy oglądaniu YT. I ogólnie były takie świszczące, tak jasne, aż  do przesady. Vido konstrukcyjnie i trwałość to tragedia, ale pomimo swojej ceny  to dźwiękowo bardziej skłaniałbym się  w tym kierunku, nawet  na ile to możliwe jeszcze lepszej jakości i żywsze, ale na pewno jak te KZ. 

Ciężko mi porównać z w/w a w opisach trzeba mieć punkt odniesienia którego nie mam.  Także zauważyłem, że często zachwalane słuchawki  na początku, później są już krytykowane przez tę samą osobę. 

Witaj.

Odbiór dźwięku jest wybitnie subiektywny i wpływ na niego ma wiele czynników. Z tych wymienionych dokanałówek to wybrałbym raczej Truthear HOLA, choć sam ich nie słuchałem. KZ EDX Ultra też są ciekawe. Miałem poprzednie modele tj. EDX oraz EDX Pro, które były już znacznie lepsze od zwykłych EDX i zdecydowanie mniej jazgotliwe, a EDX Ultra to podobno kolejny krok naprzód w kwestii strojenia. Dość długo miałem BLON BL-05S i są to bardzo uniwersalne słuchawki, które odnajdą się niemalże każdym gatunku muzycznym i zrobią to co najmniej dobrze. Tanie i dobre są również QKZ x HBB - mam je prawie rok i grają ciepło, przyjemnie, niemęcząco, ale wymagają tipsów z szerokim otworem np. Tennmak Whirlwind lub BGVP W01, bo w przeciwnym wypadku basu może być za dużo, a góry za mało. Ciekawe są też KZ Castor, bo z uwagi na to, że występują w dwóch wersjach, a dodatkowo posiadają przełączniki do zmiany brzmienia.

Edytowane przez Hustler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hustler

Po 3.5 mm określiłbym scenę jako średnią, po 4.4 jako średnio-szeroką. Słychać, że to słuchawki otwarte. Na daily do słuchania mobilnego wyparły letshuoer s12 pro, choć z opinii krążących tu na forum to nie wiem czy to wielki przeciwnik ;) . TRN TA4 jakby są na pierwszy rzut ucha bardziej rozdzielcze na górze.

Inna sprawa, że nie wiem jakim cudem zebrałem tyle kuponów na ali, że mi wyszły za mniej niż 300zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 00:30, Hustler napisał(a):

@fliperpl Kwota 500 zł pasowałaby lepiej do wątku z droższymi słuchawkami. Z planarów jak nieco dołożysz to możesz kupić LetShuoer S12 Pro na amazonie albo Hidizs MP145 w hifigo. Jeżeli używki wchodzą w grę to zapoluj na TRI I3 (bez dopisku Pro), bo grają ponadprzeciętnie, a spokojnie zmieścisz się w budżecie. Jest to trybryda - DD + planar + BA. Z kolei tu ktoś sprzedaje używane S12 Pro z dodatkowym kablem.

 

 

Teraz coś taniego, a na forum nikt chyba o nich nie wspominał - chodzi o nowość od TRN w postaci modelu Conch. Pierwsze wrażenie jest mega pozytywne, bo opakowanie, wyposażenie oraz jakość wykonania wszystkich elementów jest świetna. Słuchawki są małe, metalowe i posiadają odkręcane tulejki oraz dodatkowe dwie pary takowych, co razem daje aż trzy pary. Uwielbiam ten patent, bo w razie potrzeby łatwo je można wyczyścić oraz przede wszystkich pobawić się w modyfikowanie, a potem w moment sprawdzać jego efekty porównując z wyjściowym strojeniem. Kabel jest bardzo solidny, gruby, ale elastyczny i się nie plącze. Dodatkowo jest modularny i w zestawie jest komplet wtyczek (2,5, 3,5 i 4,4 mm). Co dla mnie bardzo istotne końcówki trzymają się dobrze i nie zostają w sprzęcie tak jak to miało we wszystkich modularnych kablach, z którymi miałem do tej pory do czynienia. Jedyne zastrzeżenie mam do plastikowych elementów przy złączu 2-pinowym - metal prezentowałby się znacznie lepiej, ale to już czepianie się. Sam ten przewód uważam, że jest warty połowę wartości całego zestawu. Dołączone tipsy prezentują się przeciętnie (mowa o tych czarnych i piankach), a TRN T tips są bardzo udane (używam takich z TRI I3 od kilku miesięcy). Wisienką na torcie jest ładne, metalowe etui z logo producenta. Słuchawki jak wspomniałem są małe, dla mnie nawet nieco za małe, ale wygodne i mogę się z nimi położyć na boku. Izolacja od otoczenia jest ponadprzeciętna. TRN Conch nie są raczej wymagające w kwestii źródła - nie wyciągają "brudów" z toru audio oraz nie potrzebują dużo prądu. To takie pierwsze spostrzeżenia na gorąco. O brzmieniu napiszę za kilka dni, gdy ich dłużej posłucham, pożongluję dyszami oraz tipsami, a przy okazji minie podekscytowanie nowym sprzętem. Jakby ktoś chciał porównanie z innym modelem słuchawek to proszę pisać śmiało - a nuż takowe posiadam? ;)

 

PANA1406.JPG

PANA1405.JPG


Możesz porównać z Mele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zgreg napisał(a):

@Hustler

Po 3.5 mm określiłbym scenę jako średnią, po 4.4 jako średnio-szeroką. Słychać, że to słuchawki otwarte. Na daily do słuchania mobilnego wyparły letshuoer s12 pro, choć z opinii krążących tu na forum to nie wiem czy to wielki przeciwnik ;) . TRN TA4 jakby są na pierwszy rzut ucha bardziej rozdzielcze na górze.

Inna sprawa, że nie wiem jakim cudem zebrałem tyle kuponów na ali, że mi wyszły za mniej niż 300zł

Ja z otwartymi/półotwartymi IEM-ami miałem do czynienia tylko w przypadku Raptgo Hook-X i tak szczerze to nie odczułem wpływu konstrukcji na dźwięk, a konkretnie jego przestrzenność. Już nawet nie chodzi o samą szerokość sceny (ta jest mniej więcej na poziomie Ikko OH10, ale takim ANEW X-ONE już ustępuje), ale rozchodzenie się dźwięku. W moich Takstarach HF580 przybliżenie ręki do grilli powoduje zmianę w brzmieniu, a jak się je zakryje to zmiana jest bardzo odczuwalna - niby scena nadal pozostaje ponadprzeciętnie duża, ale dźwięk rozchodzi się do pewnego momentu, jest jakby niewidzialna ściana, a przy odkrytych grillach jakby nie było tego ograniczenia oraz wzrasta napowietrzenie. Nie umiem tego dobrze opisać. Tak czy inaczej Hook-X nawet przy zakrytych otworach grają tak samo.

 

@zOrg Mogę, bo akurat je posiadam i nawet wczoraj wieczorem ich posłuchałem po raz pierwszy od dłuższego czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2023 o 15:28, morfeusz1805 napisał(a):

Witam,

Szukam słuchawek bardziej uniwersalnych" i do filmów, do muzyki, itd.  Przerobiłem  ostatnie 65 stron i przewijają się najczęściej takie  modele:

7HZ Salnotes Zero

TRUTHEAR ZERO

Lafitear LF1

Moondrop CHU

kz edx ultra

- cca cra

MOONDROP QUARKS

kinera celest gumiho

BLON BL-05S

- Truthear HOLA

- i inne mnie wspominane. 

Ze względu na to, że słuchawki takiego typu długo u mnie nie pożyją, bo to kabelek się  przerwie, to siadam na słuchawki, śpię na nich, więc szukam jedną  parę jak to możliwe  tanich słuchawek a drugą dziecku bardzo tanich, bo pewnie zaraz i tak zepsuje albo zgubi. 

Aby przybliżyć co mi  bardziej odpowiada, to miałem ostatnio tak zachwalane jako bardzo tanie KZ EDX i kilka par Vido. KZ EDX to coś, czego nie chce. Nie mogłem w nich rozmawiać a co dopiero słuchać muzyki, czy oglądać film tak wierciły me uszy wysokimi tonami. Więc wisiały mi na uchu, nie wkładałem ich do środka przy oglądaniu YT. I ogólnie były takie świszczące, tak jasne, aż  do przesady. Vido konstrukcyjnie i trwałość to tragedia, ale pomimo swojej ceny  to dźwiękowo bardziej skłaniałbym się  w tym kierunku, nawet  na ile to możliwe jeszcze lepszej jakości i żywsze, ale na pewno jak te KZ. 

Ciężko mi porównać z w/w a w opisach trzeba mieć punkt odniesienia którego nie mam.  Także zauważyłem, że często zachwalane słuchawki  na początku, później są już krytykowane przez tę samą osobę. 

 

 

 

 

Ja od siebie zaproponuję 7Hz Zero ale wersję 2. W porównaniu do v1, Zero 2 są bardziej rozrywkowe i wesołe, z cudnym za swoje pieniądze basem. Nie są krzykliwe na górze, wokalom nic nie brakuje, bas jest dobrze zaznaczony, ale nie przegięty. Technicznie jak dla mnie w sam raz, na miasto po taniości nie mają się czego wstydzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności