Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, pierotero napisał:

Za namową Starha i audiobudget zamówię do memtów te tipsy. Słuchajcie wziąć na testy jeszcze czewone i niebieskie kz? Może jakieś pianki w tym sklepie?

 

I mie słaba wola dopada. Do kompletu (M.X5) już rozglądam się za  ~ QKZ W1, ED3M. Jako robocze nadadzą się?

 Te czerwone gumki do KZ miałem do k4. I wydaje mi się, że od niebieskich różnią się tylko kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś Urbany od "DJ1978" i cóż nowe kawałki Imagine Dragons brzmią po prostu ******ście. Przede wszystkim wokale są bardzo czyste, a bas w sumie nie zalewa innych pasm, brakuje mu trochę kontroli, ale jest naprawdę nieźle, powiedziałbym nawet że genialnie w tej cenie.

Z G5 zagrały fajnie, ale podłączone pod E10 zrobiły się jeszcze bardziej szczegółowe, a bas stał się bardziej miękki.

 

Jedyne czego mi brakuje w tych słuchawkach (po kilku trackach) to troszkę więcej powietrza, przestrzeni i efektu lekkiego 3D. Dźwięk jest dość mocno ściśnięty, nie jestem wielkim fanem takiego brzmienia, ale do samej jakości trudno mi się jakoś przyczepić.

Edytowane przez Starh
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem czemu nie wchodziłem za często na to forum. Też zamówiłem ZS5. Za 27$ z kabelkiem. No jak tu nie kupić? Miałem sprzedać DX90 bo za bardzo nie ma kiedy słuchać ale może jeszcze zostawię do czasu aż przyjdą. Eh. Dobrze że żona nie widzi tych zakupów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak się mają słuchawki KZ ZS5 (https://www.aliexpress.com/item/Original-KZ-ZS5-2DD-2BA-Hybrid-In-Ear-Earphone-HIFI-DJ-Monito-Running-Sport-Earphones-Earplug/32810404680.html?trace=msiteDetail2pcDetail) do progrocka/jazzu/klasycznej? Ktoś jest w stanie porównać do Audeo PFE012 (takie doki obecnie posiadam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ilov3 napisał:

Czyli mają więcej basu urbany od ZST?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Będę mial Zst w tym tygodniu i porównam :) Wydaję mi się jednak, że kzty będą bardziej basowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, szop_pracz napisał:

Witam, jak się mają słuchawki KZ ZS5 (https://www.aliexpress.com/item/Original-KZ-ZS5-2DD-2BA-Hybrid-In-Ear-Earphone-HIFI-DJ-Monito-Running-Sport-Earphones-Earplug/32810404680.html?trace=msiteDetail2pcDetail) do progrocka/jazzu/klasycznej? Ktoś jest w stanie porównać do Audeo PFE012 (takie doki obecnie posiadam)?

Nikt ich jeszcze nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś byłby na tyle dobry i mógł (nawet z pamięci) porównać urbany do RHA750/Yamahy eph100? :) 

 

Zmieniłem tipsy na białe ze starych słuchawek (leciutko mniejsze od średnich z Ufan) i od razu złapałem seala. Bas się zmniejszył, separacja wzrosła. Im dłużej słucham tych słuchawek tym bardziej mi się podobają. Brakuje mi tylko trochę szerszej sceny i lepszej góry.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strong6 i inni :)

Wcześniej używałem Meelectronics M9, spełniały moje oczekiwania (zaawansowanym audiofilem nie jestem) ale niestety jedna słuchawkach przestała poprawnie działać. Dziś słuchałem kilkadziesiąt minut Sony MDR-EX450 i kompletnie mi nie podeszły, dźwięk jakby przytłumiony (nie umiem niestety profesjonalnie opisywać co słyszę :/) Czy w takim wypadku KZ ZS3 będą dobrym wyborem? W czym się różnią od M9?

 

I jeszcze druga sprawa, siostra mnie męczy o cytuje: "jakieś fajne kolorowe słuchawki do telefonu". Słucha raczej radiowych piosenek więc co taniego i kolorowego byście mogli polecić?

 

edit.

Może uda mi się ją przekonać, że kolor to słaby priorytet, więc co taniego byście polecili, żeby nie rozpadło się po tygodniu użytkowania?

Edytowane przez mihi97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mushabelly napisał:

Fajne i kolorowe? KZ ZST :D. 

 

40 minut temu, mihi97 napisał:

@strong6 i inni :)

Wcześniej używałem Meelectronics M9, spełniały moje oczekiwania (zaawansowanym audiofilem nie jestem) ale niestety jedna słuchawkach przestała poprawnie działać. Dziś słuchałem kilkadziesiąt minut Sony MDR-EX450 i kompletnie mi nie podeszły, dźwięk jakby przytłumiony (nie umiem niestety profesjonalnie opisywać co słyszę :/) Czy w takim wypadku KZ ZS3 będą dobrym wyborem? W czym się różnią od M9?

 

I jeszcze druga sprawa, siostra mnie męczy o cytuje: "jakieś fajne kolorowe słuchawki do telefonu". Słucha raczej radiowych piosenek więc co taniego i kolorowego byście mogli polecić?

 

edit.

Może uda mi się ją przekonać, że kolor to słaby priorytet, więc co taniego byście polecili, żeby nie rozpadło się po tygodniu użytkowania?

Wersja kolorowa :) ZST

Lub jeśli lubisz siostrę to QKZ W1Pro, super wygodne i nieźle grające z wymiennym kabelkiem mmcx niecałe 8$

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy dla siostry polecę - kolorową wersję KZ ZST, a i Tobie brzmienie tych doków może spasować ;)
Recenzję na temat Meelectronics M9 popełnił jakiś czas temu @Inszy. Ja tych doków nie mam więc się nie mogę do nich odnieść w porównaniu do (mocno basowych) KZ ZS3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś słuchałem tych Sony MDR-EX450 i kompletnie mi się nie podobało brzmienie. Poczytałem, że właśnie bassu jest za dużo i teraz trochę obawiam się tych ZS3. w M9 basu trochę było ale raczej w sam raz, @Inszy może ty masz jakieś porównanie M9 vs ZST vs ZS3 zaznaczając, że M9 używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mihi97 napisał:

Właśnie dziś słuchałem tych Sony MDR-EX450 i kompletnie mi się nie podobało brzmienie. Poczytałem, że właśnie bassu jest za dużo i teraz trochę obawiam się tych ZS3. w M9 basu trochę było ale raczej w sam raz, @Inszy może ty masz jakieś porównanie M9 vs ZST vs ZS3 zaznaczając, że M9 używałem.

W ZS3 basu jest mniej niż w ZST (przynajmniej tak wynika z pomiarów). 

 

Ja po dzisiejszym odsłuchu z ręką na sercu mogę polecić urbanfuny - grają w tej cenie rewelacyjnie. 

Jeśli basu będzie troszkę za dużo, to wystarczy im zmienić tipsy na inne i niskie pasmo się uspokaja.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za pomiary, ale są błędne.
Basu (w każdym paśmie basu) jest jednak więcej w KZ ZS3 niż KZ ZST.
Odnośnie wysokiej jakości grania Urbanfun Hi-Fi, całkowicie się z Tobą zgadzam ;) 
Dosyć dawno i szerzej o tym pisałem.
I faktem jest, że tipsami można modyfikować ich brzmienie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, strong6 napisał:

Nie wiem co to za pomiary, ale są błędne.
Basu (w każdym paśmie basu) jest jednak więcej w KZ ZS3 niż KZ ZST.
Odnośnie wysokiej jakości grania Urbanfun Hi-Fi, całkowicie się z Tobą zgadzam ;) 
Dosyć dawno i szerzej o tym pisałem.
I faktem jest, że tipsami można modyfikować ich brzmienie ;) 

musiałem źle spojrzeć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Starh napisał:

Czy ktoś byłby na tyle dobry i mógł (nawet z pamięci) porównać urbany do RHA750/Yamahy eph100? :) 

 

Zmieniłem tipsy na białe ze starych słuchawek (leciutko mniejsze od średnich z Ufan) i od razu złapałem seala. Bas się zmniejszył, separacja wzrosła. Im dłużej słucham tych słuchawek tym bardziej mi się podobają. Brakuje mi tylko trochę szerszej sceny i lepszej góry.

RHA to zupełnie inna liga. Większa scena, lepszy "jakościowo" dźwięk, neutralne granie na wszystkich pasmach, do urbanów z ich małą sceną nie ma co porównywać. Tylko jedna uwaga: RHA z pudełka walą basem niemiłosiernie. Po porządnym wygrzaniu (ok. 200h, sic!) grają cudownie <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się może zgadzać, kolega od którego pożyczyłem bardzo mało ich używa.

 

edit.

Jak w najkrótszym czasie wygrzać bezpiecznie słuchawki? Bo takie podłączenie na 200h to chyba niezbyt dobry pomysł xD

Edytowane przez mihi97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mihi97 napisał:

No to się może zgadzać, kolega od którego pożyczyłem bardzo mało ich używa.

 

edit.

Jak w najkrótszym czasie wygrzać bezpiecznie słuchawki? Bo takie podłączenie na 200h to chyba niezbyt dobry pomysł xD

Czasu nie przeskoczysz czy ci się podoba czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności