Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie słuchawki armaturowe z Chin polecacie? Coś kształtowo jak szczurki, vsonic? Trafiliście na coś fajnego zbliżonego dźwiękowo do Ałdeo?


Tak do 30 dolców ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć cztery dyszki i możemy porozmawiać.

Czyli coś dobrego jest tam dopiero od 70 dolców, jaki model masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMV A01

 

Wyglądają ciekawie i powinny wygodnie leżeć w uchu:). A co powiesz o ich dźwięku i jakości wykonania? Nie wiesz czy ktoś ma je na forum i mógłby użyczyć do testów?

Edytowane przez arni120189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je mam i właśnie testuję ;)

Wykonane porządnie, choć kabel od splitera do jacka mógłby być cieńszy i bardziej giętki. Od Audeo mają bardziej zaznaczony wyższy bas i chyba są trochę ostrzejsze na wyższej średnicy (ale to muszę więcej posłuchać). Tu masz wykresy:

http://cdn.innerfidelity.com/images/Audeo_PFE_graph_frfiltercompare.jpg

https://drive.google.com/file/d/0B0VOjqY8dVYWdWZ3Y1NmUklsNzA/view?pref=2&pli=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na sam wykres to są zachęcające i zbliżone do ałdeło. A kiedy możemy spodziewać się recki i czy ewentualnie jest opcja wypożyczenia ich na kilka dni do porównania później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam na info o postępach w teście i porównaniu do ałdeło.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie pierwszych odsłuchów Meizu HD50. Cóż mogę powiedzieć ? Opakowanie jest w sumie luksusowe. Pudełko, zabezpieczenia, etui. Same słuchawki też sprawiają dobre wrażenie (wygląd mało "plastikowy"). Są w miarę lekkie, dosć wygodne, nie cisną w uszy, zgrabnie wiszą na szyi, gdy trzeba przerwać słuchanie, składają się podobnie jak AKG K450 (są większe). Wyposażenie - tu można zarzucić Meizu,że dało tylko jeden kabel z pilotem. Szkoda,że nie dodało drugiego kabelka bez pilota, podobnej długości. Kabel jest teoretycznie do zmiany, jednak może być problemem dobór jacka 3.5 mm. Gniazdo na wtyk jacka nie jest zrobione bezpośrednio w muszli słuchawkowej, lecz umieszczone głębiej (najpierw jest otwór w muszli, na końcu gniazdko na wtyk). Wymaga to dobrania wąskiej wtyczki (chińska z napisem Sennheiser nie wchodzi).

 

Jak grają ? Pierwsze odsłuchy wskazują,że mają trochę podkreślony bas (raczej punktowy, nie rozlazły). Nie tak jak Meze99 oczywiście (choć tam jest chyba jakościowo lepszy, to jednak trochę inna liga), Słuchawki trochę już grały u poprzedniego właściciela, ja też je trochę "wygrzewam". Na razie stwierdzam,że potrafią złapać synergię większą lub mniejszą z danym DAPem. Od razu złapały ją z AK120, nieco słabiej z ZX-1 ale samotnym. B1 tu jakoś nie pomaga, lepiej brzmi solowo zestaw ZX-1 i HD50.

Nie mam wrażenia ciemnego grania. Jednak na razie trochę pomagam im korektorem (Ciut więcej góry) w ZX-1 i T5g. AK120 gra jak zwykle na EQ Pro,

 

Klasyczna elektronika dobrze na nich brzmi, trochę gorzej wypadał mi Ambient/Space /Trance typu Erot czy HUVA. Z tym,że nie wszystko.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem kz ed9, wg mnie za ~15$ to jest kradzież, pod każdym względem grają trochę lepiej od Pistonów v3, ale mam tu na myśli standardowe tuningujące nasadki (mniej masywne), bo te drugie wg mnie grają mocną V-ką, słuchałem na FiiO X1, no i ekstremy metalu- death/black/thrash. Zwłaszcza uderzyła mnie rozdzielczość wyraźnie lepsza od Piston v3, w mocno technicznych utworach, gdzie one gubiły się przy natłoku dźwięków, zlewały się i jeszcze wchodziło takie przybrudzenie dźwięku KZ Ed9 radzą sobie znacznie lepiej i słyszę dużo lepsze wybrzmiewanie instrumentów.

Edytowane przez _dorian_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nasłuchałem KZ ED9, lewa słuchawka nie gra, raz z nimi przysnąłem na godzinkę, raczej we śnie się nie wiję i nie macham rękoma rwąc kabel w słuchawkach, także komiczna trwałość, mimo, że wygląda solidnie na łączeniu kabla z przetwornikiem, nie ma tam luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy - są teraz jakieś fajne chińskie doki ? Kształty "westonowskie" (vsonicove), przyjazne dla uszek , dobre do elektroniki, niezbyt basowe. (nieprzebasowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nic ostatnio nie trafiłem (bo i nie kupuję), ale może Tingker T180 by się nadały:

http://www.head-fi.org/products/tingker-t180/reviews/15627

 

Kiedyś nad nimi myślałem, ale chyba nie po drodze mi z filozofią grania tego producenta (mam K200, a i opis innych modeli do mnie nie przemawia).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nic ostatnio nie trafiłem (bo i nie kupuję), ale może Tingker T180 by się nadały:

http://www.head-fi.org/products/tingker-t180/reviews/15627

 

Kiedyś nad nimi myślałem, ale chyba nie po drodze mi z filozofią grania tego producenta (mam K200, a i opis innych modeli do mnie nie przemawia).

A co jest z filozofią grania tego producenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie trochę przyciemnione, nastawione na średnicę. Nie jest to jednak czarowanie nią jak choćby w RE-400, tylko pójście na łatwiznę i walnięcie roll-offa na obu skrajach, przez co nie są one zbyt uniwersalne.

Ale trzeba oddać, że jak się odpali coś, co opiera się głównie na średnicy, to może ona bardzo pozytywnie zaskoczyć (przynajmniej w K200, ale oni chyba stosują te same drivery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już chyba więcej od Chińczyka nie kupuję, pisze mi gość żebym mu pokazał nie grającą słuchawkę na zdjęciu, bo nie może stwierdzić czy jest uszkodzona czy nie, 3 razy mu tłumaczyłem, że nie odgryzłem kabla, no ale chyba się nie dogadamy, może żartowniś jakiś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie do końca są tanie, ale czy ktokolwiek "macał" doki od twórców Monków, tj. VE Duke? niby wiszą na ali, ale nie wiem czy są w już w wolnej sprzedaży i czy to nie jest jakaś zawyżona cena z powodu "out of stock", jak to mają w zwyczaju robić.

 

temat na headfaju:

http://www.head-fi.org/t/777138/venture-electronics-ve-duke-a-new-high-performance-iem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności