Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne/Wokółuszne do 500 zł


Undertaker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

 

Tak słucham sobie i słucham moich Takstarów HI2050 (źródło: Marantz CD52 mkII) i czasem mam ochotę na nieco bardziej wyrównane i dociążone brzmienie o ciekawej barwie, lekko podkolorowanej. Takstary grają bardzo lekko, z podbiciem góry i małą ilością basu, co czasami mi bardzo odpowiada, a innym razem nieco irytuje i nudzi. Idealnymi słuchawkami "do zmiany nastroju" a zarazem bardzo uniwersalnymi były Shure SRH840, których już niestety nie posiadam. Podobało mi się w nich to, że grały bardzo liniowo i bez podbić, basu idealna ilość (w takich Superluxach HD330 ma on jak dla mnie zbyt duży "wykop") i barwa w sam raz (tutaj znowu zarzut do HD330 - sterylność). W zasadzie Takstary grają z miłą dla ucha barwą dźwięku, ale jednak czasem zbyt lekko.

 

Z pamięci to ciekawie grały też CAL! i AKG K520 (szczególnie te drugie), ale nie chcę kupić słuchawek, które mogą mi pęknąć. Niby dbam bardzo o sprzęty, ale jednak wolę nie ryzykować.

 

 

Teraz takie moje pytanie: znajdę coś sensownego i wygodnego (noszę okulary, bardzo ważne więc, żeby słuchawki miały wygodne pady, najlepiej wokółuszne) w kwocie do 500 zł? Ewentualnie jak coś nieco drożej, to mógłbym przemyśleć kwestię sprzedaży HI2050 i dołożyć do słuchawek.

 

 

Otwarte lub zamknięte, w sumie to miałem ostatnio kaprys na przestrzenność i napowietrzenie dźwięku, ale już mi przeszło. Liczą się dla mnie: wygoda, jakość dźwięku no i w sumie tyle ;)

 

 

 

Jakieś pomysły?

 

 

 

Przypomnę, że szukam słuchawek możliwie jak najbardziej uniwersalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z otwartych nie zrobisz słuchawek grających basem jak zamkniete przez wysterowanie je wzmakiem.

 

 

Under co znaczy ze hd330 są sterylne ? Sterylne były k601 w zasadzie prawie bezbarwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmaka, to w sumie może i niegłupi pomysł, będę musiał pomyśleć i może (jak się zastanowię) dodać odpowiedni temat na forum.

 

 

No właśnie HD330 jak dla mnie miały niezbyt ciekawą barwę dźwięku, były takie suche.. No i zbyt dużo basu miały. Shure SRH840 były pod tymi względami idealne (oczywiście nie miały otwartości grania jak Takstary). Wygląda na to, że będę musiał się rozejrzeć za następną sztuką..

Edytowane przez Undertaker43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad nimi zastanawiałem, ale:

 

- cena jest wysoka jeśli chodzi o nówki, używane ciężko dostać

- widziałem temat, w którym pewien użytkownik żalił się na ich jakość wykonania (ponoć są problemy z pękającym pałąkiem oraz kabelkami idącymi do poszczególnych muszli, które to są schowane i też się niszczą). Ogólnie podobno ktoś robił te słuchawki dla Shure

 

 

Swoją drogą ciekawi mnie, jak by się dźwięk zmienił w Takstarach po zaaplikowaniu im jakichś skórzanych, wygodnych padów a'la tych z Shure SRH840. Podejrzewam że średnica by się nieco oddaliła i dźwięk stracił deczko przestrzenności/napowietrzenia, ale właśnie sam bas mógłby zyskać. Tylko czy to wszystko warte zachodu, no i jakie pady do nich kupić?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do HI2050 kupiłem WELUROWE pady od DT250, wiadomo jak to pady bayera troche trzeba sie nameczyc aby je załorzyc ale poza tym siedzą jak dedykowane, choc przepuszam ze na DT250 trzeba by sie było wiecej nameczyc.

Do DT250 jest skóra i dwa welury czarny i szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

-pady dt250 mają wieksza powieszchnie styku tak o 3/4 do ciała ale

-przez to w komorze pad-ucho-głosnik jest ciasniej ale ucho wchodzi swobodnie ot po bokach dotyka padów (w HI jest luz jak ktos ma wieksze uszyska), zew wymiary sa podobne wew DT250 ma mniejszy otwór,

-kolejną rzecza materiał DT250 mają przyjemny welur, stockowy to jakis taki przez swa sztucznosc jest mniej oddychający,

-gabki sa jakby deko wyższe wDT250 albo jest to iluzaja,

-zakładanie w zasadzie bardzo podobne

 

Na stockowych słuchałem mniej niz 30min i to w kilku prubach przy wygrzewaniu. Tych od DT250 nie zdejmuje. Wiec dzwiekowo nie pomoge ale opis padów powinen ci powiedziec co i jak sie zmieni.

Wiem ze duże welurowe poduchy to jest to co lubie.

 

HI2050 są półotwarte mają wygłuszenie, gdyby cała musze ładnie wytłumic cienkim filcem i ew zakryc otwór (w srodku wielkosci 2zł) tez cienkim filcem bardziej by to trafiło w twoje upodobania. Ja zrobiłem odwrotnie wyjełem wygłuszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem na tej stronie internetowej, to chwilowo brak tych słuchawek na sprzedaż ;) Ale ciekawe, ciekawe, można by kiedyś coś spróbować się pobawić z tym. Z tymże nie wiem czy efekt by był taki, jakiego oczekuję - bo tam kilka postów było na temat tego, że słuchawki grają "płasko" - ja w tym momencie szukam brzmienia, które Rolandsinger (w przypadku recenzji Shure SRH840) nazwał, o ile dobrze pamiętam, właśnie liniowym (czy analogowym?) Chodzi mi o to, żeby słuchawki grały możliwie najrówniej i takim miłym dla ucha dźwiękiem (bez mocno podbitego basu i kłujących wysokich) Być może te ortodynamiki można pod swoje gusta zmodyfikować, nie wiem.

 

 

retter6 - Dzięki za info odnośnie padów od DT250. Czyli pomimo tego, że mniej miejsca, dla Ciebie są bardziej wygodne? Gdzie i za ile kupiłeś te pady?

 

Co do modyfikacji słuchawek to ja wolę się niczego nie imać samodzielnie :D Jeszcze bym coś napsocił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies pokazałem zdjecie padów bayera i akg, akg ma grube pierscienie wiec nacisk jest rozkładany jest bardziej miekko uszy sie mieszczą wiec jest ok, ale czuc ze jest deko ciasno, w padach bayera mamy duzo wiecej miejsca na uszy ale pierscien jest jest ze 2x chudszy wiec nacisk jest deko wiekszy.

Kupione w thomannie za ok 71zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności