Skocz do zawartości

Player z wytrzymałą baterią i przyzwoitym dźwiękiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam czegoś do zamiany mojego poczciwego Sony NWZ-A816. Niestety, bateria w moim odtwarzaczu już miewa swoje humory, trzyma różnie, ale nie dłużej niż 25h.

 

Zależy mi przede wszystkim na prostocie użytkowania, baterii trzymającej >30h (i żeby to był poziom stabilny, a nie, że przy jednym naładowaniu trzyma 30, a przy drugim 15), jakości dźwięku zbliżonej do mojego staruszka Walkmana (wychodzę z założenia, że od muzyki chcę radości, a nie szukania na siłę szczegółów) no i miło by było, gdyby była opcja odtwarzania zarówno po tagach, jak i po folderach.

 

Pojemność- minimum 16gb, ale im więcej, tym lepiej.

 

Grało to będzie przede wszystkim z A-Jay`sami Three, dosyć często z AKG K518DJ i raczej rzadko z Grado SR60.

 

Bużet +/- 400zł, zależy to wszystko od tego, kiedy mnie w końcu trafi i stwierdzę "muszę DZIŚ kupić playera, bo uschnę" :) Rzecz jasna myślę głównie o używkach, trudno, najwyżej będę wymieniał baterię.

 

Zastanawiałem się tak wstępnie nad Classiciem- będzie to dobrze grało samo z siebie? Czy konieczne są w tym przypadku sterydy? Wolałbym uniknąć zakupu wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony mi odpowiada, aczkolwiek muszę mu troszkę w eq ucinać basy, bo w połączeniu z moimi słuchawkami jest po prostu "za tłusto", a ja nie jestem jakimś wybitnym basshead`em.

 

Jeśli chodzi o tym dźwięku z innej półkuli- miałem okazję kiedys słuchać iPoda nano 1st gen i było całkiem sympatycznie, może trochę za mało dynamicznie, ale jednak przyjemnie. Fakt faktem, nie pamiętam jakie ja wtedy miałem słuchawki, ale na pewno nie było to nic "chłodnego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nano 2g jest chlodny i chwalony.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On chyba wyglada jak nano 1g. Bateria to troche drazni bo tu by pasowal touch 1g. Chlodny z natury, ale ze swietna faktura basu czyli wykop bez zamuly.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, przyzwyczaiłem się do odtwarzacza grającego 40h. Dużo czasu jestem w podróży i słuchanie non-stop (no, prawie non-stop :P ) muzyki przez 12h jest na porządku dziennym. Dodatkowo często zapominam podpiąć odtwarzacz do prądu, wystarczy, że mam na głowie telefon, laptop, konsole i inne całkowicie zbędne gadżety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze do tego jakis dodatkowa bateria. Goclever 5000mah 150zl? Nie znam odtwarzacz trzymajacego tak dlugo z dobra jakoscia dzwieku.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś rozważałem takie rozwiązanie, ale póki co nie chcę się w to pakować- to jeden dodatkowy tobołek, który też trzeba zresztą ładować, więc to sprawy nie rozwiązuje.

 

Jak już pisałem, jakość dźwięku w moim Soniaczu mi absolutnie wystarcza, problemem jest pojemność i słabsza bateria. Nie potrzebuję filharmonii na uszach, jedynie czegoś, co będzie przyjemne w odsłuchu- powiedzmy, że poniżej poziomu jakościowego Sonego zejść nie chcę, a wszystko, co będzie lepsze będzie tylko wartością dodaną i przywitam to z otwartymi ramionami, niczym dobry gospodarz z wąsem na swych włościach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może sony nwz-s765, trzyma 50h bateria, tylko nie wiem jak dźwiękowo się ma do a816, wiem za to że gra trochę gorzej i ciszej niż nwz-a865, ale ten z kolei na 23h baterie ma

t4g ma niby 40h w specyfikacji, ale nie wiem jak to się ma do praktyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon i7, D2+,D2 - bateryjki trzymały super, a dźwięk tez bardzo dobry. Ostatnio kupiłem za 260zł D2 - 2gb, zmiana softu na + i mam D2+ z czytaniem kart 32GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t4g ma niby 40h w specyfikacji, ale nie wiem jak to się ma do praktyki

 

W praktyce też, a może nawet lepiej.

 

no to może sony nwz-s765,

 

limit głośności :/

 

 

On chyba wyglada jak nano 1g. Bateria to troche drazni bo tu by pasowal touch 1g. Chlodny z natury, ale ze swietna faktura basu czyli wykop bez zamuly.

 

bas jest dobry i nie ma zamuły, ale on chłodny nie jest...

 

A może S100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S765 ciężko dostać z tego co widzę. Ale tak pro forma- czy przy moich słuchawkach limit głośności byłby problemem? Duetu A816 + K518 nigdy nie rozkręcałem na więcej niż 18-20/40, a a-jays`y to już w ogóle tak 9-10/40.

 

i7 ma jednak troszkę za małą pamięć (8gb), poza tym też jest kwestia dostępności...

 

d2 odpada, nie chcę ekranu dotykowego w odtwarzaczu. To samo A865, plus tutaj bateria jest za słaba.

 

t4g w sensie touch 4g? Ten sam argument, co przy d2 :)

 

Co do s100- nie do końca jestem przekonany do karty pamięci- raz, że to dodatkowy zakup, a dwa, że troszkę się boję o zamulanie urządzenia. Ale chętnie coś jeszcze poczytam o tym odtwarzaczu, to jak narazie najsensowniejsza propozycja z podanych.

 

A tymczasem strzelajcie dalej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A s100 nie bedzie mial zmuly z akg k518?

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S100 jest ciepłym ale również jasnym playerem. Ma zadziwiającą zdolność do zgrywania się z każdą charakterystyką. Ja podpinałem pod niego zarówno słuchawki zimne jak i ciepłe i na każdych dawał radę :) Po za tym jakieś tam EQu ma. A w djkach można wyjąć gąbki lub w ogóle je zmodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat wiem, że można wyjąć gąbki :) No ale taki my i tak nie czyni z nich jasnych słuchawek, po prostu (przynajmniej dla mnie) zaczyna świszczeć góra.

 

No ale nie o tym jest temat :)

 

Nikt się nie odniósł do mojej propozycji z classiciem- to bardzo zły i szalony pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności