Skocz do zawartości

iPhone 4S - usunięcie blokady simlock, proszę o radę.


x X x

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam do zrobienia iPhone 4S, prawdopodobnie (a raczej na pewno) jest simlock na angielską sieć (niestety nie wiem jaką), poza tym telefon jest nieaktywowany. Udało mi się go jednak uruchomić tak, aby sprawdzić co jest napisane w ogólnych informacjach.

 

Firmware modelu: 1.0.14

Oprogramowanie: 5.0.1 (9A406)

Operator: Carrier 11.0

Model: MD239B

 

Wykrywa mi też kartę Play ("Linia"), ale przy "Sieć" napisane jest Niedostępne. Telefonu nie można aktywować na karcie Play.

 

Czy ktoś znający temat wie czy da się z tym coś zrobić domowym sposobem?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o kartach gevey, które pozwalają ominąć simlocka tyle, że ograniczają możliwość wygrania najnowszego softu. Bardziej nie pomogę bo siedzę od 2 lat w androidzie i sam też interesowalem się jak zdjąć samemu simlocka w iPhonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początek radzę sprawdzić z jakiej sieci jest dokładnie ten iphone 4s. Można to zrobić po imei`u koszt takiej operacji to 10-20zł zależy od serwisu. Będzie też tam zawarta informacja czy jest na nim blokada sieci czy nie.

 

Pozdrawiam...

 

Sprawdzić to można w serwisie GSM jeżeli posiada : Cyclone Box lub Micro Box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w serwisie i mogę powiedzieć że darmowego sposobu na iphona 4s nie ma. Napisałeś że telefon pokazuje : Operator: Carrier 11.0 : wskazywało by na to że jest bez simlocka najlepiej włożyć kartę innego operatora i sprawdzić.

 

Innego niż PLAY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że przy włożeniu innej karty iphone domaga się aktywacji (chyba, że jest to macierzysta / albo telefon jest bez simlocka to od razu wskoczy zasięg).

 

http://allegro.pl/sp...2618760866.html - sprawdź tutaj.

Simlocki od "wyjścia" 5 strasznie potaniały z O2 to koszt ok 100zł! Co do gevey, sam używam i jestem mega zadowolony.

 

Tyle, że tak jak mówie sprawdź najpierw z jakiej jest sieci i potem będziemy coś działali.

Edytowane przez mati_as
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O działa :) Ale nie mogę wpisać żadnej wiadomości pod linkiem do sprawdzania sieci (dostaję taką wiadomość: " Posting failed. This Cbox is locked. Posting is disabled. "). Jest tu napisane, że simlock jest :(

 

 

Model: iPhone 4S 16GB White

Device ID1: --------------------

Device ID2: ---------------------

Repairs & Service Coverage: Active

Telephone Technical Support: Expired

AppleCare Protection Plan: Eligible

Warranty Expires: --------------------

Warranty Type: Limited Warranty

Purchase Date: Validated

Registered: Yes

Activated: Yes

SIM lock: Locked

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli info o operatorze przyciete :( - pod cydia zdaje sie byl tez soft do sprawdzania operatora . Chociaz tez nie wiem czy jeszcze poprawnie funkcjonuje

Tutaj ? http://unlock.3.dk/default.aspx ? Mi pokazuje

Din iPhone er allerede lĺst op. == phone is already unlocked

No to chyba nici za free

http://dev.mk/2012/08/dev-mk-iphone-imei-checker-with-simlock-status-what-happened/

http://www.ipjailbreak.com/free-online-iphone-imei-checker-check-sim-lock-status-carrier-warranty/

 

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wgram JB bez aktywacji chyba?

 

Skontaktowałem się mailowo z autorem (?) powyższej strony i odpisał mi, iż telefon działa w sieci Orange GBR. To chyba dobrze bo będzie taniej jak gdyby to była Trójka.

 

Jak myślicie czy uda się go aktywować za pomocą polskiej karty Orange?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

raczej nie aktywujesz go polskim orange'm. Podejrzewam że będzie krzyczał o oryginalną kartę od operatora. Później proponuje użyć gevey'a za ok 100zł i masz spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta karta chyba tylko omija blokadę, a ja chciałbym ściągnąć na stałe. Koszty nie są dużo większe, a przynajmniej mam pewność, że telefon w przyszłości będzie poprawnie działał.

 

Edit:

 

gigere na podanej przez Ciebie stronie dostałem taką informację

 

Din iPhone er ikke købt hos 3.

For at få telefonen låst op, skal du henvende dig der, hvor du har købt den.

 

Czyli, po przetłumaczeniu na angielski:

 

Your iPhone is not purchased from third

To get your phone unlocked, please contact the store where you bought it.

 

Jak już pisałem wcześniej dostałem informację, iż simlock jest na angielską sieć Orange. Czekam jeszcze na potwierdzenie tej informacji z pewnej płatnej usługi.

 

Jakieś dalsze pomysły, czy to koniec? :)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma jeszcze innych pomysłów - albo nakładka na kartę sim (niepewne), albo aplikacja do tymczasowego ściągania simlocka (co może przestać działać po byle aktualizacji) albo permanentny unlock (o ile znajdziesz kogoś kto zrobi akurat temu telefonowi)

 

gdybym ja miał taki problem, od razu szukał bym jakiejś aukcji z trwałym ściąganiem simlocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange Uk - jezeli masz kogos w UK z kontem orange zagadaj z nim - zdjecie sima kosztuje 20.42£ http://help.orange.c...personal/474187

Jeden z warunkow "The IMEI must not be blacklisted (customer services will check this for you)."

Nie znam pochodzenia Twojego telefonu - ale awaryjnie warto o tym wspomniec.

Jezeli IMEI jest "lewy" i samo orange odmowi - warto sprawdzic wtedy strony ktore sie tym zajmuja profesjonalnie i za extra oplata (zdaje sie) odblokowuja urzadzenia z czarnej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności