Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki z potężnym basem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

teraz mam AKG K518DJ+ iRiver S100, słucham rapu, ale K518DJ mają dla mnie za mało basu. Słuchałem kilka chwil Beatsów Solo( w sumie to nie jestem pewien czy to był Solo ale coś ze stajni beatsów :x) i chciałbym coś z takim basem albo lepszym do ok. 400- 500 ( im taniej tym lepiej, tylko żeby spełniały wymagania) zł. Beatsy nie są za dobre, prawda? Nie jestem jakimś audiofilem, słuchawki wykorzystuję podczas podróży np. do szkoły, jeżdzę komunikacją miejską więc muszą mieć dobre tłumienie. Co do wygody, to żeby nie były mniej wygodne niż K518DJ, te są ok jak dla mnie pod tym względem. Co do iRivera S100 to jestem z niego bardzo zadowolony i chciałbym żeby słuchawki komponowały się z nim jakoś. Czyli szukam coś w lepszego albo w stylu K518DJ ,tylko że z dużo lepszym basem(chcę czuć kopa).

Edytowane przez Pasive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po tym co czytałem na forum też uważam się za dziwaka. Ale niestety w k518 brakuje mi basu, nie wiem co ze mną jest nie tak, ale czy są jakieś słuchawki z większym basem, które będą dobrze brzmiały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo mają więcej basu od AKG K518 lecz takiego...hmm, no niezbyt dobrej jakości.

 

Ultrasone, które miałem okazję posiadać - HIFI 450 na pewno nie mają więcej basu niż w/w AKG, zbyt wiele usłyszało i powtarza to, ze Ultrasone = mózg wypływający nosem, lecz "niestety" tak nie jest w porównaniu do DJek.

 

XB700, mają fajny punchy basik, lecz nie wiem czy braki w średnicy nie będą Ci przeszkadzały w odsłuchu partii wokalnych.

Edytowane przez plaskacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K518 mają zdecydowanie lepszy bas niż XB300, ale już XB500 wygrywaja z DJkami. Główna różnica, jest taka, że w Xb500 zaczynasz juz lekko czuć ten bas, bo przetwornik skacze Ci na głowie. Djki tez czasami skakały, ale niezwykle rzadko i trzeba było dociskać muszle. Jesli jesteś bas headem to własnie te Soniaki + maxymalne ustawienia w roxboxie i chyba wystarczy by wytrzepało Ci mózg. Nie wiem jak z ustawieniami w Twoim Irivierze, ale na roxie po kilku miesiacach (zalezy od preferencji, czy lubisz niski, czy średni bas) możesz z XB500 zrobić naprawdę basowe potwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K518 mają zdecydowanie lepszy bas niż XB300, ale już XB500 wygrywaja z DJkami. Główna różnica, jest taka, że w Xb500 zaczynasz juz lekko czuć ten bas, bo przetwornik skacze Ci na głowie. Djki tez czasami skakały, ale niezwykle rzadko i trzeba było dociskać muszle. Jesli jesteś bas headem to własnie te Soniaki + maxymalne ustawienia w roxboxie i chyba wystarczy by wytrzepało Ci mózg. Nie wiem jak z ustawieniami w Twoim Irivierze, ale na roxie po kilku miesiacach (zalezy od preferencji, czy lubisz niski, czy średni bas) możesz z XB500 zrobić naprawdę basowe potwory.

Na iRivera chyba niestety nie ma roxboxa o ile się nie mylę :/ . Nie znam się na słuchawkach ale XB 500 są tańsze niż K518DJ więc czy to nie będzie półka niżej? Nie będą gorzej grały? A co sądzicie o tych Pioneer SE-MJ751 z wyglądu mi się spodobały, ale chodzi przecież o dźwięk nie wygląd ;d. Te Pioneery będą lepsze od K518DJ, poczuję dużą różnicę?Myślicie, że gdzieś we Wrocławiu można je przesłuchać? I jeśli chodzi o ten bas to nie chcę pierdów,i skrzypów od których będzie mnie głowa bolała tylko ładne,mocne *******nięc*e. ;)

Edytowane przez Pasive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przejdź się przed zakupem do laryngologa, bo obcinanie dolnych częstotliwości to pierwszy symptom uszkodzenia/otępienia słuchu. Obecnie bardzo popularne schorzenie, prawie tak bardzo jak przenośne urządzenia do słuchania muzyki.

 

Albo po prostu posłuchaj kilku innych bassowych modeli, bo K518 to jedne ze słuchawek, które mają najpotężniejszy bass, jakie znam. IMO deformują nagranie i to dość mocno. Więc powinno Cię to zaniepokoić, jeśli odczuwasz jego brak na tym sprzęcie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przejdź się przed zakupem do laryngologa, bo obcinanie dolnych częstotliwości to pierwszy symptom uszkodzenia/otępienia słuchu. Obecnie bardzo popularne schorzenie, prawie tak bardzo jak przenośne urządzenia do słuchania muzyki.

 

Albo po prostu posłuchaj kilku innych bassowych modeli, bo K518 to jedne ze słuchawek, które mają najpotężniejszy bass, jakie znam. IMO deformują nagranie i to dość mocno. Więc powinno Cię to zaniepokoić, jeśli odczuwasz jego brak na tym sprzęcie.

Zastanowię się nad wizytą, ale mocno mnie zmartwiłeś, mam dopiero 16 lat, mam nadzieję, że nie będę głuchy w wieku 30... Okej, więc kontynuujmy rozmowę o słuchawkach. Co powiecie o tych Pionieerach SE-MJ751?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xb500 są gorsze jeśli chodzi o wokale i instrumenty, oraz górę od AKG, ale naprawdę nie ma się do czego przyczepić, jest nadal bardzo dobrze, natomiast bas jest potężny i kopie też żadnych szmerów czy zniekształcen. W dodatku są o jakieś 30 procent głośniejsze od Djek. Co to Pionków to się nie napalaj bo poprzednie serie z potężnym basem nie miały dużo wspólnego,ale nie chce oceniać dopóki nie posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pioneery fajnie wygladaja, ale sa takie 'orientalne' na forum, wiec mysle ze kupujac je bylbys ''pionierem' :-)

Ale nawet mnie zaciekawily. Zaloz sobie na uszy akg i znajdz na youtubie 'hearing test' tam sa dzwieki od niskich po wysokie wiec mozesz tak orientacyjnie sprawdzic czy slyszysz bass ktory slyszec powinienes.

Wysyłane z mojego MID za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytalem ten temat i nie jestem pewny czy wiesz czego szukasz. W sumie bylem taki sam sansa clip+ rockbox djki i moje +15 do basu w ustawieniach. I co? Nic. Nie chodzi o to, ze ci brakuje basu tylko nie dokonca go odnajdujesz. Kiedy po odpoczynku zakladasz sluchawki odrazu czujesz mocny bas, ale 1 piosenka i on zanika. Ja mam tak, ze moje uszysz szybko przyswaja bas i jakos tak mi go zabieraja.

 

Moja historia skonczyla sie na sprzedazy tego sprzetu. Kupilem toucha 1g i jtsy hp525. Zrozumialem o co mi chodzilo. Nie chcialem zalewu basu chcialem go po prostu poczuc. Jtsy daja mi takie pro kopniecie i glebie czego nie czulem w akg. Dzieki braku eq w applu zaczolem wykorzystywac swoje uszy jako korektor. Zastanawialem sie nad dzwiekiem, chwila zamyslenia nad kazdym pasmem. Nie wiem jak, ale nauczylem sie to kontrolowac i sam z siebie dobieram ile basu chce uslyszes po prostu sie na nim skupiajac.

 

Przemysl to bo albo przeszkoda jest twoj mozg albo choroba uszu, a w najgorszym wypadku basojebnosc. 3ymaj sie.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez minicomp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupienie się na danym zakresie to najlepsza metoda regulacji tego co słyszymy przy sprzęcie który już oferuje jakieś możliwości.

 

@Pasive, K518 to naprawdę mocno zabasione słuchawki - jesteś pewien, że mowa o basie czy może masz na myśli coś innego? Zdefiniuj dokładnie co chcesz w tym dźwięku - jakiś określony efekt, nie wiem, nacisk na dane dźwięki czy coś - zauważ, że Beatsy mają blisko -15dB na wysokich tonach, może po prostu nie chcesz mieć góry? Postaraj się najprostszymi słowami to wytłumaczyć to wtedy będziemy mieli większe pole do manewru.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna historyjka. Mam kolege, ktory ma lg gt 540 ma w dsp menagerze na andku podbity bas na umiarkowany i power amp na bas. Slucha na sony mdr zx 300. Jak zakladam te sluchawki w takim zestawieniu to idzie sie za pszeproszeniem pozygac. Zakladajac moje jtski krotka zwiezle i na temat "fajnie to u ciebie slychac bo bas jest prawdziwy a nie przeklamany do tego jest on glebszy niz u mnie". Jak bardzo by nie podbil basu nie uzyska tego efektu ktorego szukal.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wyrazić, w tych DJkach brakuje mi takiego uderzenia basu, on gdzieś tam jest ale jakby reszta go trochę zalewa...

Tak przeczytalem ten temat i nie jestem pewny czy wiesz czego szukasz. W sumie bylem taki sam sansa clip+ rockbox djki i moje +15 do basu w ustawieniach. I co? Nic. Nie chodzi o to, ze ci brakuje basu tylko nie dokonca go odnajdujesz. Kiedy po odpoczynku zakladasz sluchawki odrazu czujesz mocny bas, ale 1 piosenka i on zanika. Ja mam tak, ze moje uszysz szybko przyswaja bas i jakos tak mi go zabieraja.

 

Moja historia skonczyla sie na sprzedazy tego sprzetu. Kupilem toucha 1g i jtsy hp525. Zrozumialem o co mi chodzilo. Nie chcialem zalewu basu chcialem go po prostu poczuc. Jtsy daja mi takie pro kopniecie i glebie czego nie czulem w akg. Dzieki braku eq w applu zaczolem wykorzystywac swoje uszy jako korektor. Zastanawialem sie nad dzwiekiem, chwila zamyslenia nad kazdym pasmem. Nie wiem jak, ale nauczylem sie to kontrolowac i sam z siebie dobieram ile basu chce uslyszes po prostu sie na nim skupiajac.

 

Przemysl to bo albo przeszkoda jest twoj mozg albo choroba uszu, a w najgorszym wypadku basojebnosc. 3ymaj sie.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Czasami też mi się wydaje, że przeszkodą jest mózg, nie wiem co z tym zrobić... Jednak gdy założyłem te cholerne Beatsy to poczułem miłe uderzenie basu, co prawda słuchałem ich parę minut ;x

Edytowane przez Pasive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozg. Jak przechodzisz ze sluchawek na sluchawki tez tak jest, ze jak cos innego to jeszcze jestes taki nieprzystosowany.

 

Mi sie wydaje, ze masz juz tyle basu w akg ze nie da sie juz rozroznic pasm i np. Bas wysoki, sredni lub jakis tam wydaje ci sie np. Srednica.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozg. Jak przechodzisz ze sluchawek na sluchawki tez tak jest, ze jak cos innego to jeszcze jestes taki nieprzystosowany.

 

Mi sie wydaje, ze masz juz tyle basu w akg ze nie da sie juz rozroznic pasm i np. Bas wysoki, sredni lub jakis tam wydaje ci sie np. Srednica.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

To zmiana słuchawek nic nie da? Na Beatsach czułem wyraźne uderzenie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup Beatsy.

Nie rozumiem, czego jeszcze pragniesz od forum, nikt Ci nie powie czy zmiana słuchawkek coś da, bo nikt nie jest Tobą, a po drugie z tego, co mówisz słyszysz dość specyficznie.

Polecono Ci wizytę u lekarza - to bym zrobił najpierw.

Następnie doradzono Ci parę modeli z czego zwróciłeś uwagę tylko na Pioneery (przypadek, że podobne do Beats ?)

Na forum tych słuchawek raczej nikt nie ma, chcesz się przekonać jak grają - zamów, zawsze masz 10 dni na zwrot.

Zrobiłeś hearing test ?

 

Ogólnie forum to nie jest wróżką, nie podejmie decyzji za Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności