Skocz do zawartości

Plecaki


zervis

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat plecaków, wycieczkowych, miejskich i tych na rower.

 

Sam bez plecaka rzadko kiedy wychodzę z domu, trzymam tam kilka gadgetów, portfel, odtwarzacz/słuchawki (kiedy z nich nie korzystam, M50 na szyi nosić nie lubię), czasami jakieś jedzenie, wodę, subnotebooka, czy też jakąś bluzę/kurtkę jeśli miałoby zrobić się zimno.

 

Obecnie jestem od 5 lat w posiadaniu Eastpaka o pojemności 16l, jak dla mnie to idealny rozmiar, plecak jest stosunkowo mały, a jednak pakowny.

Sprawdza się na miasto, rower, a nawet na wycieczki, jednak brakuje mi w nim systemu wentylacji pleców i trochę się już wysłużył.

 

Myślę teraz o jakimś mniejszym sportowym plecakiem na miasto/rower + coś większego na wycieczki (jednak bez pakowania się w plecaki typowo turystyczne).

 

W oko wpadły mi takie modele:

 

ERGON BX1 ~315zł (trochę drogi, ale pewnie posłuży lata)

Pojemność: 7l

 

e1.jpg e2.jpg

 

Kellys Sprint ~100zł

Pojemność: 9l (wygląda na mniej pojemny niż ten ERGON BX1)

 

kel.jpg

 

4F PCR005 ~125zł

Pojemność: 12l

 

4fa.jpg 4fb.jpg

 

CAMPUS RECRUIT ~150zł

Pojemność: 30l

 

recruit_2.jpg recruit_10.jpg

 

 

Używacie plecaków w podobny sposób? Jakie plecaki macie i jakie modele polecacie?

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30L to ja nosze normalnie, 16L to dla mnie ciasno

Na wycieczki zabieram cos pojemnosci 55L jeden wiekszych plecaków tratycyjnie zbudowanych a nie już turystycznych.

Mam go z racji drugiego hobby foto, plecak ma szelki szerokosci 8cm, płyte plastikową robiąca za stelaż.

 

Na wycieczki i wiekszy bagaz jednak polecam cos co ma stelaż, bez to porażka.

Dobre usztywnienie, dobra wentylacjia pleców, spore szelki wszystko to skłąda sie na to żę moge wpakowac 12kg a nie bedzie to tak cierzkie do noszenia jak w zwykłych plecakach.

 

Jednak na miasto do pracy szkoły mam wojskowy chlebak (za 10zł z magazynów wojskowych) na ramie, z materiału jaki został zrobiony kiedys popularny plecak "kostka" pseudo wojskowy, szmaciaki za 100zł nie mają szans jesli chodzi o wytrzymałość.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiegoś Campusa 30l chyba, kupionego jeszcze za czasów licealnych, posiadającego pewne usztywnienie i dodatkową siatkę, mającą dać plecom żyć. Jest na tyle pojemny, że jak gdzieś wyjeżdżałem na kilka dni-tydzień, to mogłem się do niego spakować. Rozumiem jednak, że tak duży Cię nie interesuje.

 

Stąd może przejdę do zakupu mojego ojca, który dzisiaj spontanicznie zaopatrzył się w nowy plecak milo z założenia rowerowy(chyba) i górsko-turystyczny. Mianowicie coś takiego http://8a.pl/plecaki...ne/milo-meru-25 tylko w innej wersji kolorystycznej. Powiem tak, że ten "pajączek" usztywniający tył plecaka daje radę na tyle, że przy pełnym załadowaniu plecaka siatka przylegająca do pleców nigdy nie dognie się do samego materiału plecaka - czyli będzie przewiew. Często jest to tylko hasłem marketingowym w różnych plecakach, jak np w moim, tutaj nie ma szans nie działać. Plecak wykonany bardzo fajnie, za te pieniądze głupio nie brać jeśli ktoś potrzebuje.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jak retter6 uważam, że 30l to minimum. Mam zeszłoroczny Karrimor Urban 30: http://www.outdooren...an-Rucksack.jpg. Kosztował około 120 zł.

Mieszczę w nim laptopa, kilka zeszytów i zakupy, gdy biegam po trójmieście. Na rower też zdaje egzamin. Bardzo trwały, wyrzuciłem z niego tylko linkę, bo raz nie pozwoliła mi wyjść z SKM ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc wycieczki miałem na myśli raczej wypady rowerowe, kilkudniowe wycieczki np do innego miasta, nie wycieczki w góry;)

 

Jak dla mnie to 30l jest za duży i mało praktyczny jako plecak na codzień, wolę kompaktowe rozwiązania bo i wiele ze sobą nie noszę.

Sporadycznie 13" subnotebook, na jakieś zakupy na śniadanie.

Jednak na kilkudniowe/tygodniowe wycieczki uważam, że jest idealny.

 

Torby na ramię jak dla mnie się nie sprawdzają, niewygodnie, nawet żeby podbiec na autobus jest problem bo cała lata.

 

@wrq: dzięki za linka, plecak ciekawy;) tylko pas biodrowy jest mi zupełnie niepotrzebny (plecak w założeniu bardziej na miasto niż na rower).

@maciux: fajny ten Karrimor.

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na co dzień mam starego Jansporta. Kupiony jakieś 13 lat temu, przeżył ze mną liceum, studia, a teraz chodzi do pracy :) W zeszłym miesiącu wysłałem go na reklamację (ma niby 30 lat gwarancji ale jak się łatwo domyślić nie mam już paragonu :) ), bo dwa zamki zdechły. Po paru dniach kurier przywiózł plecak z wymienionymi wszystkimi zamkami :) Także pod kątem obsługi klienta i gwarancji spokojnie polecam Jansport. A teraz szukam czegoś małego na rower, firma obojętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardzo mocno eksploatuje plecaki- właściwie wszędzie się z nimi poruszam, wycieczki rowerowe, wyprawy w góry, przewożenie jakiś rzeczy do dziewczyny jak u niej nocuje, siłownia i często zakupy- zazwyczaj plecaki wymieniałem co dwa/ trzy lata- owszem nadal nadawały się do noszenia, ale już coś było rozprute itp- z doświadczenia wiem że lepiej uważać na tańsze plecaki tych w miarę dobrych firm- ostatnio miałem np Alpinusa Oksydo II 30l (chyba nawet wycofali go potem ze sprzedaży) i Campus Peru 35l - oby dwa oddawałem na gwarancji... Może i nie przemakalne ale jak się ładuje sporo rzeczy do plecaka to potem on nie wytrzymuje. Inną rzeczą która mnie strasznie denerwowała to spocone plecy po jeździe na rowerze- ni jak się nie dało tego uniknąć- pomimo zapewnień producenta, że to przewiewne itd... Ostatecznie napaliłem się na plecaki firmy Vaude i Deuter- firmy bardzo dobre, ale niestety drogie- aczkolwiek znajomy który ma plecak z Vaude ostatnio kupił też McKinleya Lynx 28- plecak który ma siatkę oddzielającą od pleców- faktycznie jest przewiew, do tego pasy biodrowe i poza zwykłą regulacją na dole, ma też drugą u góry- warto się przejść do intersportu i zobaczyć- bo chyba tylko tam go sprzedają- cena 239zł

 

http://esklep.inters...-lynx-28-171611

dt_xl_171611_1_xl_2239_691615.jpg

Edytowane przez mythluki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na co dzień mam starego Jansporta. Kupiony jakieś 13 lat temu, przeżył ze mną liceum, studia, a teraz chodzi do pracy :) W zeszłym miesiącu wysłałem go na reklamację (ma niby 30 lat gwarancji ale jak się łatwo domyślić nie mam już paragonu :) ), bo dwa zamki zdechły. Po paru dniach kurier przywiózł plecak z wymienionymi wszystkimi zamkami :) Także pod kątem obsługi klienta i gwarancji spokojnie polecam Jansport. A teraz szukam czegoś małego na rower, firma obojętna.

 

Kiedys sie przymierzałem do plecaku Jansportu czytałem tą ich gwarancje owszem 30lat, ale tak naprawde nić nie można z nim, najlepiej aby plecak lezał nieużywany:) ew nie przepakowane nie przeciąrzony.

 

Co do toreb też byłem zwolennikiem plecaków jednak w pewnych zastosowaniach to własnie plecak jest niewygodny.

 

U mnie co ok 2-4 lata plecak jest do wymiany. Miałem ich troche i powiem tyle najczęsciej to wina użytkownika bo prubują wpakować za duzo do plecaka az ten się robi jak balon.

MAX załadowanie to 3/4, dlatego ja używam 30L jako 20L i ostatni plecak żyje mi juz 5 rok.

 

To przy okazji co jest u was w plecaku jako obowizek?

U mnie chusteczki, tabletki przeciwbulowe, izolacjia:) reklamówka ot zawsze sie przydaje.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Eastpaka pakowałem często "na siłę", ale jest świetnie wykonany i nic mu się nie działo.

 

Ja obowiązkowo chusteczki, coś na alergię, mały nożyk, karty, portfel, słuchawki. czasami: aparat, kompaktowa pelerynka przeciwdeszczowa, jedzenie/picie, bluza.

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zervis, zerknij sobie na MilitaryPRO EDC, porządny projekt (małpowany od Maxpedition), dobre materiały, solidne wykonanie, produkowany w polsce, dostępne sa wersje z cordury i nylonu różniące sie ceną, plecak w typowo taktycznym stylu ale mnie sie podoba ;)

Niestety nie jestem jego posiadaczem, ale kiedyś miałem na niego straszną ochotę, przeczytaj reckę na tactical.pl jeśli jesteś zainteresowany.

 

Do kupienia chyba jedynie w tym sklepie, aktualnie nie ma wersji czarnej z nylonu i widzę ze trochę podrożały od ostatniego razu jak na nie patrzyłem :/

http://www.military.pl/militarypro-plecak-edc-od-oliwka-_11289t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez polecam Vaude , swoj uzywam codziennie , na rower i nie tylko , przez ponad cztery lata . Gdyby nie przetarta jedna szelka od rzepu w kurtce <_< ,to wygladalby jak nowy , zadnych dziur , urwanych zamkow , popekanej wysciolki wewnatrz . Wentylowane plecy dobrze sie sprawdzaja w upalne dni .

 

Poza tym jest pojemny i ustawny , ma duzo kieszeni i mozna latwo go powiekszyc o 5 litrow . Wada , jest dosyc ciezki , ale chyba wszystkie plecaki ze stelazem maja ta przypadlosc ;) , no i cena , co prawda za swoj dalem 240zl po rabacie , ale obecna 350zl , to troche przegiecie :( .

 

Podobno Deuter-y sa dobre , ale kiedys jak szukalem plecaka , to sobie przymierzylem wlasnie wersje rowerowa , i cos nie tak z nim bylo , bo szelki za nisko byly umieszczone i gora plecaka uderzala w glowe , glupie uczucie :D .

 

http://www.sfpl.pl/s...egory&context=5

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrq: dzięki za linka, plecak ciekawy;) tylko pas biodrowy jest mi zupełnie niepotrzebny (plecak w założeniu bardziej na miasto niż na rower).

Dla mnie pas biodrowy jest przydatny na rowerze - przy dynamicznej jeździe plecak nie lata jak szmata na lewo i prawo. Rozumiem jednak, że może być zbędny.

 

miałem np Alpinusa Oksydo II 30l (chyba nawet wycofali go potem ze sprzedaży) i Campus Peru 35l - oby dwa oddawałem na gwarancji... Może i nie przemakalne ale jak się ładuje sporo rzeczy do plecaka to potem on nie wytrzymuje.

 

O, własnie ! To tego Campusa mam, jednak 35l :rolleyes: Nie wiem o co chodzi, co Ci nie wytrzymywało :) ? Używam go chyba 4-5 rok, i nic mu nie jest. Odnośnie wentylacji, jak pisałem - bełkot marketingowy, ona nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torba na miasto lepsza jak ma się jakieś drobne edc+2 książki, rowerem też wolę z torbą jeździć maksymalnie ściągniętą

http://www.mediafabryka.pl/pr/media/jansport/foto/K754_TM20_3CB.jpg taką mam tylko czarno szarą od grubo ponad roku i nic się nie dzieje

 

a tak na marginesie, nie rozumiem ludzi którzy noszą takie małe wypchane po brzegi plecaczki przecież to niewygodne, coś chcesz wyjąć a tu trzeba pół plecaka rozwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jak można wygodnie jeździć na rowerze z torbą na ramie:P

 

Może jak się mieszka w mieście i chce się gdzieś wyskoczyć na chwilę to taka torba zdaje egzamin, ale np jeśli jesteśmy na małej wycieczce, lub mamy chodzić przez cały dzień z laptopem w środku to nie wyobrażam sobie chodzenia z torbą na ramię. Taką też mam i wiem, że to nie zdaje egzaminu. Na dłuższą metę to jest po prostu bardzo niewygodne rozwiązanie, a na plecaku ciężar rozkłada się zupełnie inaczej i nie pałęta się po nogach.

 

A jak plecak jest przemyślany i nie pakujemy tam wszystkiego jak leci to z wyjmowaniem problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecak napchany jak balon nie to ze trzeba cos wyjac ale chodzi o BRYŁE, nie ktos sprubuje ponosic balon 4kg na plecach.

Wszystko jest wygodniejsze od takiego rozwiazania.

 

Kto normaly idzie z torbą na ramie jezdzic rowerem ?? Z plecakim jest lepiej ale dalej to średni pomysł.

Polecam KOSZE na tył jesli duży plecak na przód jesli mała torba. Wolne suche plecy to najlepsza rekomedacjia koszyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karrimor Urban wygląda całkiem przyzwoicie, miał ktoś przyjemność z nim pochodzić? Zastanawiam się tylko czy nie będzie za duży na moje miejskie wypady.

Pasuję mi wymienić mojego Diversa 15l, już zamki nie trzymają nawet jak trzeba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, własnie ! To tego Campusa mam, jednak 35l :rolleyes: Nie wiem o co chodzi, co Ci nie wytrzymywało :) ? Używam go chyba 4-5 rok, i nic mu nie jest. Odnośnie wentylacji, jak pisałem - bełkot marketingowy, ona nie istnieje.

 

 

Tak jak wspominałem bardzo mocno eksploatuje plecaki- ten campus ogólnie jest bardzo popularny ze względu na cenę- z tego co pamiętam dałem za niego 99zł. Co do zniszczeń- lubię zapychać plecak- i przez to pewnie rozdarł mi się w dwóch miejscach przy szwach w górnej części (te szwy pomiędzy zamkami). Oprócz tego przetarł mi się dół- koło miejsca gdzie wyciąga się pokrowiec- a dokładniej tam gdzie się kończy płyta wzmacniająca ( w miejscu gdzie nie ma już tej siatki na plecach). No i do tego sama siatka na samym dole po lewej i prawej (w okolicy środka) mi się przeciera plus do tego poszła mi klamra. Na początku wymienili mi to na gwarancji- wyrobiłem się w dwa lata akurat, teraz jest już za późno- dlatego plecak dałem mamie a sam sprawiłem sobie co innego ^^

Edytowane przez mythluki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawialem sie nad jasport beamer http://www.jansport.pl/plecak/TPZ6,BEAMER (kolor przykladowy), ale mam spore watpliwosci co do jego nieprzemakalnosci - zero danych.

Tak patrze na tego 1 kampusa i nie jest zly, ale szukam z takiego materialu, ktory nie przemoknie przy duzym deszczu(mieszkam w Irlandii) i ma ok 30L ale bez jakis pokrowcow, bo tym sposobem mozna kupic byle co + pokrowiec.

Za cos w miare dobrego jestem sklonny dac 200-250zl ale nic nie moge TU znalezc

Obecnie tez mam jansport podobny do beamera ale grzeje w plecy jak diabli - nawet w Irlandii - koszulka cala przepocona.

Przez kilka lat mialem kloca z adidasa z powloka przeciwdeszczowa i mialbym go do dzis, gdyby nie ta powloka, ktora zaczela sie kruszyc.

Teraz mam taniego airwalka http://www.ebay.co.uk/itm/RUCKSACK-BACKPACK-LAPTOP-BAG-AIRWALK-BLACK-NEW-/160648371505 , ktoremu dno rozprulo sie po pol roku.

W plecaku nosze ciuszki na zmiane w pracy, psp, sniadanie a czasami ide na zakupy i wpycham tyle ile sie da(pewnie temu airwalk pekl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby wtrącić swoje 3 grosze. Jakby ktoś szukał plecaka na laptopa to polecam Targusa CN600. (łotaki http://www.targus.com/uk/product_details.asp?sku=CN600) Mam już drugi (pierwszy straciłem wraz z laptopem) i jest raz że pancerny, dwa że ma masę kieszeni i ogólnie przemyślany ich układ. Plus wyjmowana "skarpeta na laptopa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Takie pytanko podchwytliwe:

Zamawiam KARRIMOR URBAN 30L ale mysle rowniez o 2 plecaku na zapas i do wyboru mam

http://www.sklep-presto.pl/product-pol-24152-Plecak-trekkingowy-Horton-30-Campus.html

http://www.sklep-presto.pl/product-pol-31299-Plecak-trekkingowy-2-komorowy-Recruit-30-Campus.html

http://allegro.pl/plecak-campus-jump-30l-pokrowiec-wyprzedaz-40-i2664027513.html

ktory z tych 3 bedzie najbardziej wytrzymaly - zakupy, czasami jako bagaz w samolocie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności