Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Co do rocka z dobrą izolacją


Rekomendowane odpowiedzi

Na słuchawki chcę przeznaczyć 200, max 250zł, ale wtedy muszą być warte swojej ceny.

Niestety do dyspozycji mam tylko integrę (laptop, zewnętrzna karta dźwiękowa średnio użyteczna), albo jakąś Xperię Arc/SGSa.

Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim rock, czasem pop, dubstep, rzadziej epic music i R&B & Soul. Hip hopu nie słucham. No ale głównie rock i to pod niego chciałbym słuchawki.

Do tej pory używałem pod telefon Senków CX200, a do kompa otwartych Logitech H330 (mizernej jakości). Obecnie mam głośniki Creative T3100 i jestem z nich w 100% zadowolony, no ale studia i potrzeba mi słuchawek z dobrą izolacją, tak do mieszkania, jak i na miasto i do autobusu.

 

Zacząłem rozglądać się za zamkniętymi - wybrałem AKG K518DJ - dobra izolacja, porządne, duużo basu (tak jak lubię), niezły design. No właśnie tylko, czy one nadają się do rocka? Znalazłem opinie na tak i na nie, więc szczerze to nie wiem co o nich myśleć.

 

Wyszukałem jeszcze JTS HP525 (kiepskie wykonanie), Audio-Technica ATH SJ-55 (coś jak tej 518stki), Audio-Technica ATH-sj33 (o nich nie wiem prawie nic), Sennheiser HD438 (izolacja lepsza niż w CAL!, ale raczej słaba). Jest sens interesować się którymiś z nich? W necie prawie nie ma o nich opinii.

 

Proszę o pomoc :|

Edytowane przez LukyLuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham rocka, metalu i ich różnych odmian na SJ55, jest całkiem nieźle, z tym, że nie mam porównania do innych słuchawek tutaj wymienionych. Wykonanie jest dobre, matowy lakier niełatwo porysować, kabel też nie stwarza złego wrażenia, jest dużo lepszy niż w Philipsach 5401, mają wygodny jack kątowy, nie uciskają mocno głowy, ale podczas chodzenia nie ma żadnych zmartwień o to czy spadną.

Edytowane przez ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek radziłbym wybrać się do miejscowych sklepów i przesłuchać (jeżeli takowa możliwość będzie) wybrane modele używając źródła które potem byś wykorzystywał (może z pominięciem laptopa :D ). AKG nie są złe, Audio-technica też dobra marka - chociaż bardziej kierowałbym się w stronę AKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

Z tego co słyszałem, to Superluxy ciężko napędzić, więc chyba odpadają.

AKG bym brał, ale z opinii w internecie wnioskuję, że strasznie cisną głowę i na dłuższe posiedzenia się nie nadają.

Więc te SJ55 by były, nie wiem jak działałyby z integrą.

 

Przesłuchać bym chciał, niestety nie bardzo wiem gdzie w Krakowie znaleźć SJ55 (518 to chyba dość popularny model, więc coś w MM/Saturnach znaleźć powinienem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciśnięcia w głowę przez DJejki, już o tym pisałem: można je rozciągnąć. Ja je przez kilka nocek, czy jak po prostu z nich nie korzystałem, zakładałem na obudowę peceta (gdzieś w necie taki sposób znalazłem : P) i po takim zabiegu da się w nich spokojnie wysiedzieć kilka godzin. Może szczyt komfortu to nie jest, w końcu mają dość małe muszle, ale w porównaniu do stanu sprzed rozciągania to jest niebo a ziemia. Bo na początku to naprawdę jest ciężka sprawa z tym uciskiem.

 

Nie wiem jak z rockiem, ale w metalu sprawdzają się imo znakomicie, perkusja urywa głowę. Jednak jeśli rock jest priorytetem to myślę, że lepszym wyborem może być coś innego, np. te SJ55. Z tego co wiem są bardzo łatwe do napędzenia więc z integrą nie będzie problemu, choć rzecz jasna nie pokarzą one pełni możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Shure SRH240? Znalazłem opinie, że łatwo je napędzić, do rocka się nadają, mają bardzo dobrą izolację. Jak byłoby w porównaniu do SJ55? No, a jak np. z popem, albo Indie popem?

 

@rhalf, mam czas. To można jakoś elektronicznie poprosić, czy trzeba się do sklepu udać?

Edytowane przez LukyLuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pogadac ze sprzedawcą. Sklep ma tylko jednego, więc możesz napisać maila, albo zadzwonić, To od niego zależy co leży na półkach. Mp3store to, że tak się ośmielę, "rdzawa" sieć i czasem trzeba z nimi porozmawiać wprost, bo mają bardzo mało sprzętu na stanie, ale bardo chętnie sprowadzą coś nowego, jeśli przekonasz ich, że warto. Jeśli w Krakowie jest dalej ten sam sprzedawca, z którym kiedyś rozmawiałem, to nie będzie problemu.

 

SJ55 populryzuje na razie tylko piotrus_g. Możesz poczytać o nich w necie, ale najlepiej sam posłuchaj i napisz co o nich myślisz. Shure są dość popularne. Siekiera z Krakowa używał ich kiedyś. Możesz też z nim pogadać.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności