Skocz do zawartości

Czy są na rynku godni następcy Genius 1250x/2000x?


Arthass

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś głośniki Genius 2000x. Jak na swoją cenę (kupiłem za ~170zł) brzmiały niesamowicie. Żadne pseudo głośniczki firmy Creative czy Logitech nie mogły pomarzyć o takim poziomie.

Chciałbym was zapytać czy w tym momencie mamy na rynku głośniki ~200zł o zbliżonej jakości dźwięku? Czy jeśli chcemy jakości to pozostaje tylko microlab solo 6c/7c?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to w moim przypadku odrzuciłem również Solo6c. Porównywałem je bezpośrednio po zakupie 2000x i zostałem przy Geniusach.

Jedyną ich wadą był zbyt duży szum przy małej głośności, aż się wziąłem za siebie i je w końcu rozebrałem.

Okazało się, że jest tam okropna pętla masy i kilka nacięć rozwiązało problem. Jak już byłem w środku, to jeszcze przeprowadziłem kilka modyfikacji w elektronice i myślę, że teraz już nie ma dla nich konkurencji.

W zeszłym tygodniu wymieniłem całe okablowanie w kolumnach, wymieniłem wtyki na Neutriki, zrezygnowałem z wtyków do pasywnej kolumny i puściłem bezpośrednio przewody z płytki wzmacniacza.

Podmieniłem także kondensator w wysokotonowych na MKT MANT i po pierwszym odpaleniu miałem wielkiego banana na twarzy :)

Wypadałoby je jeszcze wytłumić, ale tu już są zbyt duże koszty. Może w przyszłości, ale póki co jestem bardzo zadowolony z obecnego efektu.

 

Jak masz możliwość zakupienia Geniusów, to przeprowadzenie kilku kluczowych modyfikacji jest bardzo łatwa, także szczerze polecam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam możliwości zakupu tych starych modeli, dlatego pytałem o alternatywę. Słuchałem kiedyś 2000x i na mój gust były kapkę za bardzo basowe, więc biorąc pod uwagę opinie o tym, że 1250x są szczuplejsze w niskie tony pewnie byłyby idealne. Tylko nigdzie nie można ich już dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HF3000a i grały zacnie - szczególnie po podłączeniu do zewnętrznego wzmacniacza. Obawiam się, że wszystkie wzmacniacze genius robi na tanich opampach TDA2030A, które są dobre tylko jak na swoją cenę (płaciłem bodaj po 80gr sztuka).

Ale... Kupiłem Creative T20 i uczciwie muszę powiedzieć, że dają radę. Bas jest strasznie dziwny, podbarwiony w "nowoczesny" sposób, a ja jestem raczej fanem cięższych brzmień z lat 80, jednak środek i góra są na bardzo, bardzo dobrym poziomie, no i są zdecydownie mniejsze.

Jeśli chodzi o wtyki to IMO Amphenol robi lepsze wtyki Jack (6,3) - w dodatku są tańsze, mniejszych nie miałem okazji porównywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności