Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Pchełki do ~40zł. - co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie słuchawki typu pchełki w cenie do ok. 40zł. moglibyście mi polecić?

Odtwaracz to Samsung Z5. Do tej pory miałem MDR-ED12 i byłem z nich zadowolony ale się zepsuły. Mógłbym zamówić takie same ale w tej chwili są 2 razy droższe co sprawia, że nie są zbyt opłacalne. W szczególności, że nie okazały się zbyt trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ED12 są naprawdę dobrymi i niedoceniamy słuchawkami. Zresztą to nie są pchełki, tylko już bardziej doko-pchełki. Pamiętam, że miały naprawdę nieziemkie pierd... i były bardzo głośne. W pchełkach takiego tampnięcia nie uzyskasz. Ja na Twoim miejscu poszedłbym w doki. Za 40 zł mozesz kupić Philipsy she3570 ale UWAGA tylko jeśli słuchasz klubowych kawałków!!! (bas mają świetny), bo rock w tych słuchawkach to porażka i katorga. Chyba lepiej kupić ED12 niż potem narzekać, albo dołożyć do sprawdzonych propozycji typu PL11, Brainwavz Alpha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania na linii Vedia - MX-500 - jeśli szukasz słuchawek trwałych to Vedię od razu odpuść. Słuchałem na nich własciwie tylko w domu (biegałem z nimi może 2 razy) - nie były zwijane, rozwijane, rzucane do torby itp. i w tych komfortowych warunkach po niecałych dwóch miesiącach prawa słuchawka zaczęła przerywać. Z Sennkami tego problemu nie ma, zdają się być wytrzymałe, ale i grają nieco inaczej niż Vedie - są mniej basowe, brzmienie jest bardziej szczegółowe. Do instrumentalnych klimatów w rodzaju gitarka, klawisz i perkusja brzmią od Vedii lepiej.

Edytowane przez domurst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cresyn AXE IV albo Vedia SRS300

 

Vedia SRS300 odpada - miałem te słuchawki i szybko mi padły.

 

Cresyn AXE IV wezmę pod uwagę.

albo cresyn c220e

 

"Pałąk" jest w nich dość dziwnie wyprofilowany, nie wiem czy dobrze trzymałyby się uszu więc chyba je sobie odpuszczę.

 

laberg l-100

Wezme je pod uwagę.

Sennheiser MX500

 

Te również.

 

Sony ED12 są naprawdę dobrymi i niedoceniamy słuchawkami.

 

Owszem, zgodzę się z tym ale jak je kupywałem to zapłaciłem za nie 36zł. z wliczoną przesyłką (28słuchawki + 8 przesyłka). Gdyby były dostępne w tej cenie obecnie to pewnie bym się nawet nie zastanawiał nad innymi pomimo tego, że trwałość tych słuchawek jest kiepska. Niestety w tej chwili dostępność tych słuchawek jest słaba a w sklepach w których mają je w ofercie da się je nabyć za ok. 80zł. z wliczoną wysyłką.

Dlatego nie biorę ich pod uwagę.

 

Co do porównania na linii Vedia - MX-500 - jeśli szukasz słuchawek trwałych to Vedię od razu odpuść.

 

Vedię SRS300 miałem i sam się niestety miałem okazję przekonać o ich kiepskiej trwałości. Sony w sumie nie wypadły lepiej pod względem trwałości ale znacznie lepiej grały moim zdaniem.

 

 

Na "placu boju" zostają:

Cresyn AXE 4

Laberg L100

Sennheiser MX500

 

Jest jeszcze jedna istotna kwestia o której zapomniałem - mam bardzo zróżnicowany gust muzyczny. Chyba nie ma gatunku muzycznego w którym nie znalazłbym nic ciekawego. Dlatego dobrze by było gdyby słuchawki były zrównoważone.

Dokanałowych raczej nie biorę pod uwagę - czasem biegam i nie chciałbym być wtedy całkowicie odcięty od otoczenia ;)

 

Które z 3 wyżej wymienionych będą najbardziej neutralne (najlepiej sprawdzą się przy zróżnicowanych gatunkach muzycznych)?

Edytowane przez lucky_man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pałąk" jest w nich dość dziwnie wyprofilowany, nie wiem czy dobrze trzymałyby się uszu więc chyba je sobie odpuszczę.

u mnie się trzymają wybornie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pałąk" jest w nich dość dziwnie wyprofilowany, nie wiem czy dobrze trzymałyby się uszu więc chyba je sobie odpuszczę.

u mnie się trzymają wybornie ;)

 

Ma stały kształt czy można go "profilować" jak plastelinę?

 

Edit:

 

Sennheiser MX500 są praktycznie niedostępne w sklepach.

Zostają Laberg L100 i Cresyn Axe 4 + ew. c220e gdyby pałąk okazał się elastyczny - w przeciwnym wypadku wolę nie ryzykować.

 

Laberg L100 są ~20zł. tańśze. Czy opłaca się dopłacać do Cresyn Axe 4?

Edytowane przez lucky_man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma stały kształt czy można go "profilować" jak plastelinę?

wyprofilować za bardzo się nie da, ale ogólnie to miękki plastik i nie pęknie tak o. chyba, że będziesz go zginał non stop na prawo i lewo

Edytowane przez Blay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności