Skocz do zawartości

Iriver Z Dobrym Dyktafonem/bateria/mala Pamiecia


Dabman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam odtwazacza ktory mial by dobra jakosc dziwieku ( teraz posiadam ipoda nano ) slyszalna na kossach i mdr'ach

Bateria ktora dlogo trzyma ( moje 8h mnie zdecydowanie nie zadowala )

Dobrej jakosci i o wielkim zasiegu dyktafonie

Duzymi mozliwosciami softwarowymi ( equalizer etc... )

Odtwazacz ma byc odtwarzaczem malym/zgrabym/lekkim i ma miec pamiec flash ( z uwagi ze jezdze na rolkach hdd nie wchodzi w gre!! )

Poszukuje taki odtwazacz, nie koniecznie iriver ale cos z tej kalsy!! zalezy mi tez na dzwieku!!

dobrze jak by byl ladowany przez usb i mial pojemnosc 256-1gb opcje filmikow/zdjec nie sa potrzebne, kolorowy wyswietlacz mile widziany lecz nie koniecznie

 

Prosze o pomoc

ps. nie mowcie ze takie zeczy to tylko w erze !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok...ale nie wydaje mi sie aby koledze był potrzebny dyktafon jeszcze lepszy niż w T10, T20...poza tym kolega chciałby aby ładował się przez USB, czyli jego wymaganiom idealnie sprostałaby T20 (ew. na rzecz dłuższego czasu działania mógłby zrezygnować z tego łądowania przez USB i kupić T10 ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej jakosci i o wielkim zasiegu dyktafonie

 

Był ktoś na forum, kto na IFPku nagrywał koncerty. Dyktafon np. podczas wykładu ma ogromne znaczenie i mała różnica może decydować o usłyszanym zdaniu... IFP najbardziej pod tym względem się zbliżył to prawdziwych dyktafonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś na forum, kto na IFPku nagrywał koncerty. Dyktafon np. podczas wykładu ma ogromne znaczenie i mała różnica może decydować o usłyszanym zdaniu... IFP najbardziej pod tym względem się zbliżył to prawdziwych dyktafonów...

dobra, spoko..nie musisz sie na mnie rzucać nfsu ;)

 

niech weźmie sobie tego ifpa-799 tylko że mu zależy także na małych rozmiarach ;) no ale chyba dyktafon zrekompensuje to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa ale w pokrowcu jest grubiutki.Btw w moim ifp jeszcze nie wlaczylem ani razu dyktafonu;D

 

aa i w ifp mozesz nagrywac dobra jakosc z radia.Jesli chcesz np wiadomosci nagrac na 8:00 to przyczepiasz do ifp sluchawki z dluuuugim kablem(najlepiej 3m) kladziesz sluchawki kolo okno iriverka na parapecie i masz "radiowe HDTV":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria T ma identyczny dyktafon jak seria IFP a różnice mogą być kosmetyczne, ze względu na soft obydwu odtwarzaczy jak i jednostkowych przypadków tychże odtwarzaczy ( chodzi mi o to jak się chinolowi ręka omsknęła przy składaniu :D ). Testowałem to empirycznie czyli jeden odtwarzacz obok drógiego na takich samych ustawieniach ( ifp 64kb/s, bez agc oraz t10 na 64kb/s ). Inne testy nie wchodza w grę - to tak jak naprzykład po zmroku wyostrza się każdy najdrobniejszy dźwięk, którego za dnia z wielu powodów tak bardzo nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN kiedyś robił test

i wyszło że T-xx ma lepszy dyktafon :) zero szumów ! zasięg też kapkę lepszy niż w IFP

IFP ma bardzo dobry dyktafon, ale ze względu na te szumy ja wolałbym coś z serii T-xx, sam zastanawiam się czy przed rokiem szkolnym nie przesiąść się na T lub H

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Ja już po prześledzeniu kilku tematów jestem zdecydowany na T10 albo T30. Tyle, że szukam odtwarzacza pod kątem dyktafonu. Wobec tego moje pytanie brzmi następująco, czy różnica wszystkiego co związane z dyktafonem pomiędzy T10, a T30 jest duża, czy są raczej takie same, a oba odtwarzacze różnią się tylko innymi bajerami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia co do dyktafonu w T10:

1. Genialny. Pracując jako dziennikarz już kilkakrotnie używalem byłem nagrywania w T10 - ściąga dźwięk super, kilkakrotnie rozmówcy dziwili się, że w ogóle ich nagrywam (nawet po poinformowaniu i ustaleniu, że mogę ;) ), po prostu wisi sobie to to na szyi, a ja tym wisiorkiem w postaci T10 nagrywam, bom leń i nie chce mi się za bardzo notowac, jedynie co ważniejsze rzeczy notuję wtedy, rzecz jasna tylko w przypadku wywiadów i jakichś rozmów dłuższych, "ciapki" zapisuję.

2. Miałem jakiś cyfrowy dyktafon Sony za ponad 200 (?) zeta, ale to była porażka, brak możliwości zrzucenia materiału na pieca, w ogóle to tylko się dobrze... prezentował. Wczesniej - dawno temu - miałem Thomsona na zwykłe kasety.

3. Próbowałem na razie zgrywać dyktafonem głos z oddalenia 0,5-1 m (wiem, że to mało), ale jestem pewny, że wykład na uczelni z końca sali wypadł by też rewelacyjnie. Oczywiście ustawienia zgrywania głosu 64 kbps w zupelności wystarczają.

 

Podsumowując - dyktafon w iRiver T10 jest dla mnie rewelacyjny (o radiu nie piszę, bo jest tylko dobre). Gratuluję sobie i innym posiadaczom sprzętu z nagrywaniem tej marki.

 

@kim - imho dyktafony w T10 i T30 są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy policzyć. Jeżeli jakość ma być 128kbps to wychodzi że minuta nagrania zajmuje niecałe 1MB. Zatem na 512MB wejdzie ~8,5h nagrania. Pod warunkiem że nie masz tam muzyki oczywiście :)

 

edit: za długo miałem otwarte okno, johnywalker był szybszy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności