Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do 100 zł - PC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż w niedalekiej przyszłości może będe kupował nowe słuchawki do kompa. Te co mam powoli idą na emeryturę. Problem z mikrofonem. (trzeba ruszyć kablem i ustawić odpowiednio). Również zanika lewa słuchawka tu też poruszenie kabla pomaga ale czasami to rozwala dobre ustawienie dla mikrofonu. Słuchawki te nie są jakieś specjalne są to A4TEch HS-7P. Jest jeszcze jedna rzecz która skłania mnie bym je zmienił. Chodzi o wygodę. Założenie ich i siedzieć w nich przy grze/muzyka czy filmy. Wystarcza około 15-30minut i juz czuć na uszach uścisk a po zdjęciu po godznie lub więcej piecze przez długą chwile jak nie pare minut czy parenascie.

Czego szukam:

- Komfortowych słuchawek

- Dobra jakość muzyki.

- Same słuchawki + mikrofon chodź wolałbym słuchawki z mikrem.

Na razie słucham na integrze HD Auido Realtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mikrofon może być osobno to w tej cenie bez wątpienia Superlux HD 681. Wyglądają tanio (i takie przecież są), ale są bardzo wygodne no i grają świetnie jak za te pieniądze (na poziomie słuchawek za przynajmniej 500zł). Co ważne, dobrze grają nawet z nieaudiofilskimi źródłami. Posiadam laptopa Asus K52F z kartą Conexant - jakość taka sama jak w Realteku - i grają bardzo dobrze. W Wawie i Poznaniu można ich posłuchać w Audiomagicu, jeśli się nie mylę w innych miastach MP3store może mieć demówki.

 

Zapomniałem napisać - słuchawki są półotwarte czyli jako-tako izolują z zewnątrz, ale dźwięk bardzo przenika na zewnątrz. Co do repertuaru to moim zdaniem są uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego słucham? Powiem tak. Słucham czegoś między Rockiem a metalem. Czasami również słucham jrock/jpop. Co do izolacji powiem tak. Słyszeć co dookoła mnie się dzieje dobrze by było z drugiej zaś lepiej by dzwięk nie wchodził. Można by rzec coś uniwersalnego. Jeszcze zapomniałem dodać, że bedą używane czasami do Nokii X3. Ale głównie PC muzyka/filmy czy gry.

A jeśli odzielnie to jaki mikro polecacie?

Edytowane przez heros1303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że polecacie go za jakoś audio. A jak z wygodą noszenia ich? Czy po godzinie lub dwóch może uciskać ucho lub piec? Załóżmy, że kiedyś zdecyduje się na wybór lepszej karty dzwiękowej/DAC lub interfejsu audio i przystosują się do nich?

Mikro chyba wezmę tego zalmana jakoś tam. Polecany jest.

 

Jakieś inne propozycje czy coś? Czy tylko te superlux hd681 są najbardziej odpowiednie, Przypominam zródło to HD Audio Realtek. Przeznaczenie muzyka/filmy oraz gry.

Edytowane przez heros1303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie są bardzo wygodne, ze względu na samoregulujący się pałąk. Nauszniki są ze sztucznej skóry i w upały pocą się w nich uszy, ale to norma. Z racji że są z budowy klonami AKG K240 to możesz do nich dokupić welurowe pady do AKG i podobno nie będzie w ogóle problemu pocenia. Ja takiego rozwiązania nie testowałem bo jestem zadowolony a pady kosztują więcej niż słuchawki przy zakupie od dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Nie chcąc tworzyć nowego tematu. A że jest to mój temat chciałbym się spytać. Otóż do tej pory służyły mi słuchawki te napisane w moim temacie HS-7P. Jednak ostatnio popsuły się na dobre i stoję przed wyborem słuchawek nowych. Wiem, że podaliście mi SL HD681 , ale chciałbym się spytać jak się one mają do takich Senków HD201 albo Philipsy SHP 5401? Jakieś wiecie zalety/ wady tych konstrukcji itp?

Edytowane przez heros1303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

681b to wersja zbalansowana, teoretycznie bardziej płaska w pasmie przenoszenia a właściwie ma gorszą odpowiedź w pasmie 0-100Hz, tak więc normalne są chyba bardziej pożądane. Z integry powinny dość zagrać, ale mają potencjał do lepszego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle danych samego Superlux charakterystyka 681B wygląda tak: frequency_hd681B.png

czyli innymi słowy 681B mają troszkę schowane pasmo do 70Hz i zarazem delikatnie bardziej uwypuklone 80-200(chyba 200)Hz. Mi by brakowało tego schowanego pasma :)

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź zwykłe SL681 :) Nie zawiedziesz się:) Do tego jakiś mikrofonik i masz świetny zestawik z którego będziesz zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności