Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Basowe, dobrze grające nauszne do 700zł


Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do mojego tematu postanowiłem zmienić swoje główne słuchawki.

 

Czego oczekuję: solidnego, dobrego, niskiego basu, z rewelacyjnym zejściem, nienatarczywego midbasu, dobrej średnicy (żeby nie była wycofana), szczegółowych, a nawet krystalicznych (tylko, żeby nie kłuły po uszach - co trudno z krystalicznością pogodzić) wysokich. Przykładowo co do zejścia i basu ideałem dla mnie były HD380 Pro. Co do średnicy i wysokich, gdyby nie ostrość, to Audeo. Ogólnie jakby jeszcze więcej niskiego basu miały i mniej natarczywe wysokie, to byłyby rewelacyjne słuchawki dla mnie. Chyba ogólnikowo oceniając najlepsze słuchawki do tej pory dla mnie to Audeo i HD380 Pro. No i jeszcze jedno - lubię dobrą scenę. Ta z K601 jest ideałem, ale wiadomo, że w zamkniętych słuchawkach, które wstępnie wybrałem aż tak dobrej nie będzie, ale chciałbym, żeby trzymała chociaż poziom takiej sceny jak HD380 Pro mają (słuchawki grające do głowy odpadają).

 

Czego słucham: niestety wszystkiego. Często zmieniam gatunki muzyki. Ostatnio dużo popu, a poza tym jakkolwiek to niesklasyfikować muzyka, jaką można usłyszeć na przykład w składance Buddha Bar, albo coś jak De-Phazz. Rzadziej słucham metalu, rocka i podobnych, ale też się zdarza - z tym, że raczej łagodne zespoły, gatunki.

 

Słuchawki będą grały z mojego PC, czyli HD2 + Fiio E9.

 

Moje wstępne typy to:

 

Audio Technica ATH-M50 - tutaj niestety non stop czytam sprzeczności, nie wiem czy je ludzie tak różnie odbierają, czy niektórzy po prostu mają podróbki. Czytałem już, że mają mało basu, że są okropnie, że scena słaba, że dobra, że są równe, że mają ostre wysokie. Nie wiem nic, aczkolwiek są to bardzo polecane i ciekawe słuchawki na pewno.

Shure SRH840 - tutaj w sumie nie wiem co napisać, wydaje mi się, że bardziej na midbas nastawione niż niski bas.

 

I chyba nic innego nie znalazłem.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/88534-sluchawki-pod-audiotraka-hd2-i-sgsa/page__p__809684#entry809684 mnie interesują te FA-011, może jak byłbyś chętny to bym zamówił 2 pary za jakieś 2 tygodnie. Nie wiem jak z opłatami, paczka idzie chyba z ruskiej Poczty. Szukasz też otwartych czy celowo wymieniłeś tylko zamknięte?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet opisuje je w takim tonie jakby to miała być recenzja sponsorowana. Poczytałem trochę w tym wątku i opinie są różne... Jedni mówią, że są niewygodne, wcale nie tak solidnie wykonane itd. Z chęcią bym ich posłuchał, ale z dostępnością w PL tragicznie. Co do ATH-M50 też się sporo naczytałem, ale w tym przypadku przeważają pozytywne opinie. Takie 380, ale bez dziur w basie. Tutaj sprawa jest prostsza bo można je dorwać do odsłuchu w PL i chyba to byłoby najrozsądniejsze rozwiązanie dla Ciebie ( sam się do nich przymierzam). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gumiak9 - jednak wolałbym słuchawki "pewniejsze", nigdy nie miałem zaufania i nie chcę eksperymentować z takimi firmami

 

@marek2603 - zainteresuje się, ale chyba w 700zł się zmieścić nie da, z tego co widzę

 

@shane - no niestety nawet M50 nie mam gdzie posłuchać, ale jestem najbliższy zakupu ich w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralbym Shure 840 z komisu. IMO lepsze od M50, a zawsze najwyzej mozna odsprzedac w podobnych pieniadzach.

lol w żadnym wypadku nie są lepsze. Miałem możliwość słuchania obu obok siebie i jeśli chodzi o bas to M50 wypadają lepiej. I w sumie pod innymi względami też wypadają lepiej Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twoje zdanie. Autor nie tylko pisze o basie, ktory jest tylko jedna skladowa. M50 graja po prostu zwyczajnie dobrze, a Shure potrafia po dluzszym odsluchu czyms przyciagnac.Ja napisalem IMO i ciagle pisze IMO, a nie kategoryzuje. Dlatego polecam kupno uzywek w rozsadnej cenie i posluchanie samemu niz nowek, nie majac osluchania co mozna lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może cenowo niżej - Microlaby K860. Niestety jakość materiałów też kiepska, ale brzmieniowo powinny pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Fiio to niektórzy traktują jakby grał jak zintegrowana dźwiękówka :P

 

Zamawiam jeszcze dzisiaj słuchawki - Beyery odrzucam, rozważam Shure vs. ATH. Ale raczej ATH. Myślę jeszcze tylko czy M50s czy zwykłą :)

 

No czekam na M50s, tylko przyjdą, to opiszę wrażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I są u mnie.

Najpierw posłuchałem ich na Clipie - załamałem się, ale potem podłączyłem je do wzmacniacza i uświadomiłem sobie, że go potrzebują :)

Pierwsze wrażenia:

Bas miodny, średnicy ciut za mało dla mnie, ale ja lubię podbitą. Wysokie troszkę szkliste, nie za ostre, nie za słabe.

Ogólnie poprawne, takie dość uniwersalne słuchawki.

Scena - tego nie umiem opisać. Z jednej strony potrafią zagrać do głowy, z drugiej jakieś drobiazgi smaczki są bardzo dobrze rozmieszczone i wtedy już nie powiem, że jest wąsko.

 

Fajne są, muzykalne, dużo radości ze słuchania.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności