Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Dokanalowe do 200 zl


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Potrzebuje nowych dokanalowych sluchawek. Koszt do 200 zl. Jezeli warto jestem w stanie dolozyc jakies 20 zl. Slucham roznego rodzaju muzyki. Chcialbym zeby mial troche tego bassu i ladnie gniotly ;). Dobrze, zeby w zestawie byly pianki comply / dokupic oddzielnie, ale zeby zmiescic sie w budzecie. Zrodlo dzwieku to xperia arc s / cowon e2. Zalezy mi tez na jakosci wykonania w tym solidnym kablu. Myslalem nad Brainwavz M2, M4, Nuforce NE-700X. W Brainwavzach podoba mi sie etui, ktore mysle, ze sie przyda. Narazie moim faworytem sa M4. Co mozecie jeszcze zaproponowac wartego uwagi? Co powiecie o wymienionych przeze mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Fischer Audio Eterna ? Polecane tez sa Silver Bullet, ale podobno w porownaniu do eterna maja slaby kabel. Hmm. Podobno najlepszy maja M2 i graja tez na dobrym poziomie. Chyba sie na nie zdecyduje, w cenie maja tez pianki comply.

Edytowane przez damian565
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To znowu ja :D. Sluchawek bede uzywal glownie do jazdy na rowerze. Uznalem, ze pianki t400 nie sa mi potrzebne, uzywam tipsow w rozmiarze S i w sumie dobrze trzymaja sie uszu. Co do basu nie chcialbym zeby zakrywal reszty pasm i bylo go za duzo, ale w miejscach gdzie jest dal poteznego kopa. Przegladalem tez kilka innych tematow i jedni polecaja E10, inni zas odradzaja, bo maja slaby kabel i kluja wysokimi. Juz sam nie wiem co o tym myslec. Boje sie ze M2 beda za mocno basowe i z czasem takie granie zacznie mnie meczyc. Czekam na wiecej wypowiedzi ;)

Edytowane przez damian565
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 odradzam bo maja wielkie przetworniki i mogą wypadać z uszu, co do tego basu to są to rzeczy zbyt subiektywne - co dla jednych jest basowe dla innych jest brakiem basu i na odwrót - nagminnie to pokazują wypowiedzi na tym forum, ale niewątpliwie z pasma przenoszenia M2 wynika, że są to słuchawki nastawione na bas i średnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam taka trase, ze rzadko kiedy jedzie tam jakis samochod. Spokojnie mozna jezdzic w sluchawkach, aczkolwiek trzeba miec oczy otwarte ;)

 

Chcialbym zamowic sluchawki jeszcze w tym tygodniu, wiec czas podjac decyzje. Mysle nad Klipsch Image S2 i Brainwavz Alpha.

 

Odswiezam :D

Edytowane przez damian565
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobaja mi sie te S2. Sluchales ich? Bas nie zakrywa reszty pasm, a calosc lacznie z kablem jest dobrze wykonana? Myslisz ze beda nadawaly sie na rower?

Czytamy http://forum.mp3store.pl/topic/71320-klipsch-image-s2/

 

Moja dziewczyna je ma (z uwagi na malutkie kanały słuchowe to jedyne doki jakie jej pasują). Basu jest dużo, ma fajny impakt. Ogólnie jak na moje ucho grają porównywalnie do basówek z tej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno Fischer Audio Eterna jak i Brainwavz M4. Jeżeli chodzi o Eterny, to mogę powiedzieć, że to najwygodniejsze słuchawki dokanałowe, jakich używałem (mimo, że mają duże przetworniki). A jeśli kabel ma być jednym z argumentów za zakupem, to kabel w nich jest po prostu imponującej grubości. Niestety gumki przy wejściu kabla do obudowy słuchawek wymagają podklejania gdyż wychodzą z obudowy. Jeśli chodzi o Brainwavz M4 to mają w zestawie fajne pianki.

 

Wypadało by coś o dźwięku dodać. Jeśli szukasz basu to na pewno Eterny zapewnią go więcej. Jak słusznie napisał kolega blueme, Brainwavz M4 są analityczne, według mnie nawet bardzo. Uważam, że do jazdy na rowerze lepsze będą Eterny, są wygodniejsze i bardziej "spektakularne" w odbiorze. Gdy się pedałuje to raczej nie śledzi się niuansów brzmienia. Przyznam szczerze, że Brainwavz M4 zaskoczyły mnie tym jak grają. W opisie podkreślano ich zalety przy słuchaniu muzyki rockowej a gdy wyjąłem je z pudełka to wydały mi się początkowo takie sobie, na pewno nie miały żadnego mocnego rockowego "pociągnięcia" a wysokie tony bardzo mnie denerwowały natarczywością. Po jakimś czasie zacząłem się do nich powoli przekonywać. Jestem teraz na etapie zastanawiania się czy ich dźwięk mi odpowiada czy jednak nie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności