Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Philips SHP5401 czy Koss Porta Pro czy Superlux Hd661


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowną Forumową Brać!

Na wstępie pragnę zaznaczyć iż mam nadzieje na niezlinczowanie za owy temat jak i pomoc przy zaistniałym dylemacie słuchawkowym.

Lubię ciepłe brzmienie ale nie zamulone i niezbyt ciemne. Słucham wszelkiej masci gatunków począwszy od croosoverów różnorakich, rocka, new metalu, szeroko rozumianej muzyki elektronicznej poprzez muzykę klasyczna na lady gadze kończąc...

Wybrałem następujące słuchawki

1 Philips SHP 5401

2 Koss Porta Pro

3 Superlux HD661

4 Philips SHL 5205

5 Shure 240

Mój grajek to Touch 4 i Galaxy S2. Które z tych słuchawek będą brzmiały szczegółowo, dośc ciepło i są warte swojej ceny.

Powiem szczerze nie sluchalem poza superluxami zadnych i opieram sie tylko na informacjach z forum. Superluxy troche wydają sie za chłodne ale są szczegółowe. Prosze o porade

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips SHP 5401 - z przenośnych grajków nie grają najlepiej, dopiero na stacjonarce pokazują co potrafią, więc raczej odpadają.

Koss Porta Pro - te znów na odwrót, z przenośnych playerów grają znośnie, do przyjęcia, dla niektórych bdb. Natomiast ze stacjonarki nie do przyjęcia jak dla mnie. Na pewno ciepłe, ale dla w mojej opinii jednak zamulone i ze sporym kocem, ale mimo wszystko niezłe jako portable.

 

Pozostałych modeli niestety nie miałem okazji słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superluxy chyba jaśniejsze od Shure są. W shure można poprawić impakt basu i średnicę poprzez rekabling, w superluxach chyba nic się nie da zrobić.

Najlepiej kup KPP + KSC75 i podmień wtedy chyba otrzymasz słuchawki jakich szukasz, albo jak potrzebujesz izolacji to Panasonic RP-HTX7. Możesz też wziąć z komisu moje Urbaneras Plattan po modzie. Wczoraj podłączyłem pod wzmaka, żeby sobie brzmienie odświeżyć i wcale gorzej niż K518 (też modowane) nie wypadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdych słuchawkach da się zmienić dźwięk, czasem mocniej, czasem słabiej.

może lekka izolacja mogła by poprawić dźwięk(cienki styropian, pinka parkietowa, tylko nie waciki higieniczne bo bas całkowicie zniknie)

Zmienić tak, ale czy to będzie poprawa?

Najłatwiej to jest bas zredukować - inne zmiany są dużo trudniejsze, zwłaszcza w słuchawkach innych niż zamknięte. Kiedyś próbowałem SHL5800 zmodować ale niestety nic dobrego z tego nie wyszło - bas stracił na impakcie a średnica nadal została cofnięta. Na szczęście mod był odwracalny.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić tak, ale czy to będzie poprawa?

Najłatwiej to jest bas zredukować - inne zmiany są dużo trudniejsze, zwłaszcza w słuchawkach innych niż zamknięte. Kiedyś próbowałem SHL5800 zmodować ale niestety nic dobrego z tego nie wyszło - bas stracił na impakcie a średnica nadal została cofnięta. Na szczęście mod był odwracalny.

 

można i wzmocnić bas, wystarczy obłożyć pianką do parkietu słuchawki. by zniwelować wystarczy jeden płatek higieniczny za przetwornikiem. moim zdaniem nie ma słuchawek nie do zmodowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić tak, ale czy to będzie poprawa?

Najłatwiej to jest bas zredukować - inne zmiany są dużo trudniejsze, zwłaszcza w słuchawkach innych niż zamknięte. Kiedyś próbowałem SHL5800 zmodować ale niestety nic dobrego z tego nie wyszło - bas stracił na impakcie a średnica nadal została cofnięta. Na szczęście mod był odwracalny.

 

można i wzmocnić bas, wystarczy obłożyć pianką do parkietu słuchawki. by zniwelować wystarczy jeden płatek higieniczny za przetwornikiem. moim zdaniem nie ma słuchawek nie do zmodowania :)

Masz na myśli wyłożenie muszli wewnątrz? Obłożyć kojarzy mi się raczej z zewnętrzem - nieciekawie by to wyglądało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić tak, ale czy to będzie poprawa?

Najłatwiej to jest bas zredukować - inne zmiany są dużo trudniejsze, zwłaszcza w słuchawkach innych niż zamknięte. Kiedyś próbowałem SHL5800 zmodować ale niestety nic dobrego z tego nie wyszło - bas stracił na impakcie a średnica nadal została cofnięta. Na szczęście mod był odwracalny.

 

można i wzmocnić bas, wystarczy obłożyć pianką do parkietu słuchawki. by zniwelować wystarczy jeden płatek higieniczny za przetwornikiem. moim zdaniem nie ma słuchawek nie do zmodowania :)

Masz na myśli wyłożenie muszli wewnątrz? Obłożyć kojarzy mi się raczej z zewnętrzem - nieciekawie by to wyglądało ;)

 

to przepraszam, chodziło mi o wyłożenie, ale nie całkowite bo słuchawki całkowicie stracą brzmienie, wystarczy na przeciwko przetwornika dać okrąg o promieniu 3cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo widzę, że dyskusja się rozwinęła. ;]

 

Mam do wyboru :

 

Denon AH-P 372

Reloop RHP 5

Pioneer SE-M290

Superlux HD 681

Sennheiser HD 465 i 205

 

Muzyka : Dubstep, drum&bass, Electro-House

Źródło : Mikser Reloop RMX-30 oraz Samsung i9001.

 

Chodzi tylko o dźwięk, na mobilność oraz walory estetyczne nie zwracam uwagi, zresztą podane słuchawki do pasztetów nie należą ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj kup akg k518 wtedy bedziesz mial basik a walory estetyczne jak i izolacja jak dla mnie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności