Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Piłem w zeszłym tygodniu jeśli chodzi o Namysłów

Kolor: Jasne, bardzo mętne

Piana: Dość wysoka utrzymuje się też dość długo

Zapach estry , banany alesłabo wyczuwalne jak na witt

Smak : Na początku może okazać się za puste chociaż przy ogrzaniu zmienia się , lekko kwaskowaty , rześki bardzo dobry na ciepłe i gorące dni .Pijalność dobra .

 

 

Wczoraj próbowałem ciekawego i dobrze zbalansowanego oat stout'a z PINTY z lepszych jakich piłem czego nie mogę powiedzieć o wiedeńskim dark lagerze którego musiałem końcówkę wylać :( tak mi nie podszedł , dużo wyczuwalnych słodkich aromatów jak karmel który jest męczący na dłużą metę no i wadą w stylu .

Edytowane przez maciekp711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie dziś znów PINTA ze stylu mało znanego z polskich browarów , Imperium Atakuje , dla prawdziwych mężczyzn ;) podkręcone IPA . Ostatnio przymierzam się do kupienia kilka porterów bałtyckich do leżakowania w piwniczce . Napewno Warmiński , Ciechan no i właśnie co jeszcze ?



No właśnie łódzki porter ale gdzie go dostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję spróbować Ataku Chmielu w knajpie. Piwko ma ciemniejszą barwę, piana nie utrzymuje się długo. Jak sama nazwa wskazuje na kubki smakowe zmasowany atak przypuszcza gorycz chmielu, choć jest to przyjemne doznanie. Ciekawy jest też posmak tego piwka...z początku wydawało mi się, że to coś a'la colka, ale ostatecznie nie potrafiłem tego zidentyfikować. Tak, czy inaczej - pomimo tego, że nie są to moje piwne klimaty - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brackiego? A są jakieś inne? Koźlaka też niedawno piłem, ale nie przypominam sobie, żeby mi tak ciężko wchodził. Zepsuty raczej nie był, ale smak paskudny. W dodatku byłem cholernie spragniony, więc byle co by mnie zadowoliło, a tutaj po paru łykach miałem dość...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alma ma dobry wybór. Jak lubisz mocniejsze to porter, np. Grand Imperial browaru Amber. Pachnie perfekcyjnie, jak na takie mocne piwo to nawet za słabo alko czuć (tzn jego posmak, żeby być dokładnym, czyli moc), ale nuty ma te co trzeba, ciemne totalnie, szkoda tylko że piana słaba. W sumie może Ci trochę brakować charakteru, ale spróbuj, może akurat :)

Albo Koźlak Bock Beer, lub Diebels Alt, też piłem niedawno.

 

Ostatnio mam fazę na ciemne piwka, więc nic innego nie polecę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij op pszeniczniaka (np. Namysłów pszeniczne powiedzmy ) później jakiegoś bocka ( Kormoran Weizen Bock) a na koniec staut(Dobry wieczór z Pinty ) lub porter bałtycki koniecznie bo w nich jesteśmy najlepsi :) Porter Warmiński z Olsztyna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Czy dobrze myślę, że Namysłów Pszeniczny jest do kupienia w Almie? Dużo dobrego o tym piwku słyszałem, ale jakoś nie mogę na nie trafić... :(

 

Namysłów Pils również polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pils już jest dużo słabszy w zasadzie nie przypomina aż tak Pilsa no i ta metaliczność która akurat w mojej butelce była dowodem na jakiś problem z żelazem ... Jedynym jak narazie Pilsem który piłem i przypominał ten styl jest Pils z browaru Racibórz .

Edytowane przez maciekp711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając nowy temat. Kiedyś było jedne świetne piwo- okocim palone. Bardzo je lubiłem. Szkoda, że nie ma go już u nas. Czytałem, że jest podobne produkowane w Indiach na ich rynek. Jak byłem w południowych Indiach to też go nie widziałem, ale kumpel mówił, że widział okocim (ale wspominał o zielonym i czarnym) w północnych stanach Indii. Szkoda, że takie piwko jest niedostępne. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając nowy temat. Kiedyś było jedne świetne piwo- okocim palone. Bardzo je lubiłem. Szkoda, że nie ma go już u nas. Czytałem, że jest podobne produkowane w Indiach na ich rynek. Jak byłem w południowych Indiach to też go nie widziałem, ale kumpel mówił, że widział okocim (ale wspominał o zielonym i czarnym) w północnych stanach Indii. Szkoda, że takie piwko jest niedostępne. ;/

No tak ale pojawiło się na rynku kilka nowych piw bardziej dostępnych niż kiedyś , PINTA , ALEBROWAR , SZAŁPIW , ARTEZAN itp . Więc nie ma co płakać tylko próbować nowych :) jesteśmy świadkami rewolucji browarniczej, pojawia się coraz więcej piw browarów rzemieślniczych , no i amerykańskie chmiele .... dla mnie bajka . W większości piw koncernowych bardzo często można wyczuć nuty starych skarpet , skunksa i mokrego kartonu za to w rzemieślniczych pojawiły się nuty owoców tropikalnych jak ananas, papaja , mango w piwach warzonych z dodatkiem amerykańskich chmieli. Niestety piwa jakie się podaje w pubach , barach itp jest przeważnie za zimne . Wtedy nie czujemy w zasadzie nic oprócz tego że jest puste i wodniste.Zimny napój z posmakiem piwa .

Ja staram się degustować jak najwięcej ale ciekawych piw . Zamieńcie sześciopak Żubra na dwa ciekawe piwa

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Dziś kolejne piwo z Browaru Zawiercie a mianowicie Zawiercie Bursztynowe . Piwo z górnej fermentacji ( ALE ) . Piana średnia , szybko opada , kolor miedziany , ciemno bursztynowy . W smaku słodowo - karmelowe , dobrze nachmielone z dużą goryczką jak na polskie piwo, dobrze zbalansowane , zdecydowanie mocno pijalne tzn . szybko znika ze szklanki :) Naprawdę bardzo przyjemne piwo po które sięgnę jeszcze pewnie nie raz . Cena 4,99 zł .

 

 

Pamiętajcie by piwo pić z czystego szkła .. najpierw myjemy porządnie a później nalewamy :)

Edytowane przez maciekp711
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności