Skocz do zawartości

iPod Video 30gb - wymiana dysku na większy


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio powróciłem do poczciwego iPoda video 30gb i zacząłam bawić się plikami FLAC. Szybko okazało się że brakuje mi miejsca na dysku. Pomyślałem więc o wymianie na większy i tu moje pytanie do znawców tematu, bo informacje w sieci są mylące. Czy do wymiany dysku 30gb na dysk 80gb wystarczy wymienić dysk i tylny panel, czy, jak twierdzą niektórzy trzeba dodatkowo wymienić gniazdo słuchawkowe i baterię? Dzięki.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył video zawiera jakby w sobie przykręcone gniazdo słuchawkowe, oraz przyklejoną baterie.

 

O ile gniazdo mus bo taśma krótsza, o tyle aku te podejdzie ale latac będzie.

 

Nie wiem na ile jest możliwa instalacjia dysku z nowszych wersji po 120 i wiecej..., max to co słyszałem to 250GB

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki retter6. Właśnie wyczytałem że można włożyć dysk 240 GB Toshiby, ale jest jakaś różnica pomiędzy płytą główną w wersji 30 a 60/80 GB i że do wersji 30 podejdzie najwyżej 80. Szukam dalej info bo nie ukrywam że 240 GB w iPodzie Video to byłoby to czego szukam (RockBox).

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm teoretycznie nie powinno być no ale nie sprawdzałem nie szukałem o tym info.

 

Pamietaj że im wiecej GB tym wiecej talerzy, wieksze upakowanie każdego (gdy mniej talerzy), by osiagnać 240GB = 2 talerze z upkowaniem 120GB każdego z nich, A im wieksze upakowanie tym niestety wieksza awaryjność i szybsze uszkodzenie -> bad sectory.

 

Osobiscie wolabym wsadzic 64GB CF niz 240GB hdd, no chyba żę chcesz mało z nim sie poruszać.

Gdy ci ipod upadnie ok 2-3razy, dysk powi ci papa, z CFka nie ma tego problemu, morzesz biegać co przy hdd nie wskazane jest nawet chodznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale hdd nie pożyje tyle ile CF szczególnie w urzadzeniu z którym sie chodzi czasami biega i czasami potrafi upasc.

W koncu może wyjść drożej.

Sam chciałęm 64gb poprzestałem na razie na 32gb.

 

Do co dziennego słuchania w drodze polecam CF, pojemność każdy sam wybiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Na twoim miejscu odpuscilbym 2 talerzowce. Mam ipoda 120gb, imoda 80gb i stara 30gb. Imoda boje sie juz uzywac, niby dysk 0 badsektorów ale wibracje podczas odczytu sa niepokojace, przy sprawdzaniu bad sektorow wystarczy lekko ruszyc dyskiem i predkosc odczytu sektora spada kilkunastokrotnie. 120gb i 30 praktycznie nie czuc i nie słychac, predkość odczytu jest znacznie wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorem rettera podpowiem - CFmod. Ostatnio nawet udało mi się wyprowadzić CFkę na zewnątrz. Co zamierzam zacząć wykorzystywać w niedalekiej przyszłości - Materiał wrzucam na CF przez napęd w kompie, a podpinam do taśmy w kieszeni.

W ten sposób, może nieelegancki, ale mam kilka kart CF, każda pod inne ustawienia imoda, i tylko sobie zmieniam karty.

 

Jedyny warunek - instalacja RockBoxa na każdej karcie osobno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zrobić fotkę tego rozwiązania ? Taśma wisi z iPoda razem z przejściówką do CF ? Do zastosowań "w walce" to ciężko, jak to w tramwaju wyjmować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie jest nieelegancje bardzo, bo taśma nie dość, że paskudna to i dziura wyrąbana na szybko.

Jak poogarniam outlook to dam fote.

 

Rzeźnik, ludzie kupicie czytnik CF

Albo jeszcze prościej przez kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności