Skocz do zawartości

Nie rozpoznano urządzenia USB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moim ipod video 30gb. Słuchałem muzyki z ipoda przez itunes, gdy nagle ów program się zawiesił na ok. 2 sec i wyskakuje od tamtej pory komunikat że nie rozpoznano urządzenia USB. Nie mam pojęcia co się stało, na innym komputerze też tak jest.

(wszystko na win7)

Błagam pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DFU konkretnie mają urządzenia z iOS... stare ipody miały po prostu "recovery mode" (trzeba wcisnąć któreś przyciski naraz)

 

ja bym na twoim miejscu zrobił tak:

- ściągnął sobie najnowsze ubuntu (12.04) i odpalił kompa z płytki albo z pendrive'a

- ubuntu może wykryć iPoda i sprawa załatwiona - kopiujesz sobie muzykę i robisz restore w recovery mode

- jeśli nie to i tak robisz restore w recovery mode

 

a gdybym był zdesperowany, to zrobił bym tak (o ile iPod był przestawiony w "disc mode"):

- kupił bym kabel usb pozwalający na podłączenie dysku do komputera

- rozmontował ipoda, podłączył dysk bezpośrednio do komputera

- w razie konieczności użył programu do uratowania dysku (np. spinrite)

- zrobił kopię dysku (obraz 1:1, z którym potem można się bawić do upadłego)

- bawił się w odzyskiwanie danych z obrazu

 

A jeszcze coś mi się przypomniało - iPody "z kółkiem" miały disc mode - pozwalały podłączyć się jako dysk przenośny... możesz spróbować co się stanie:

http://support.apple.com/kb/HT1363

 

oczywiście tak "odzyskane" pliki (te, które znajdują się w ukrytym folderze) będą miały pozmieniane nazwy i nie będą posortowane, ale to już mały problem (nawet foobar2000 potrafi odtworzyć strukturę folderów na podstawie tagów przy pomocy dosłownie jednego kliknięcia)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super, akurat mam ubuntu na virtualbox, ale jak ten ukryty folder zrobić żeby nie był ukryty :) Bo pamiętam że kiedyś do niego wszedłem a potem już nigdy nie mogłem i rzeczywiście nazwa wyglądała tak :D 8232DHSDJB2.

Czyli mam rozumieć że disc mode daje możliwość dostępu do tego folderu??

 

Edit

Jest nowy problem, Ipod nawet się już nie ładuje (on jest 5g bodajże ale ręki nie dam) jedynie co to mogę go podnieść z całkowitego rozładowania do tej czerwonej kreski :/

 

Edit2

A jakie wyjście ma dysk i czy będzie potem dalej działać? :D

 

Edit3

ubuntu nie ogarnia :(

Edytowane przez kapitan472
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć natywne ubuntu (z pełnym dostępem do usb), nie żadne "ubuntu w virtualboksie" z "udawanym dostępem do usb" lol...

 

ukryte foldery ogląda się zaznaczając... "pokaż ukryte foldery" gdzieś w ustawieniach czegokolwiek, czymkolwiek te pliki chcesz oglądać (explorator windows, total commander etc.)

 

całkowite rozładowanie podniesiesz tylko przy pomocy oryginalnej ładowarki apple - i raczej zrób to szybciej niż później, inaczej bateria padnie i będzie do wymiany...

 

... oczywiście zakładając że jeszcze nie jest padnięta albo ipod już nie jest uszkodzony (cokolwiek miało by to znaczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak padnie to daje się naładować ale tylko aż soft się włączy :)

z tym ubuntu jutro spróbuję u kumpla w szkole i dam znać jak poszło :)

 

Edit

Na Ubuntu nie działa, właśnie ładuję sieciową ładowarką z Iphona i spróbuję disc modem a jak nie to pa pa :(

Edytowane przez kapitan472
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wow po rozładowaniu i załadowaniu znowu działa, tyle że ten dfu mode nie spełnił swojej funkcji bo dalej jest wszystko na dysku :/ Jak nie widział tak nie widzi.

Jutro znowu spróbuję zedytuje posta wstawiając zdjęcie

 

EDIT

 

*/img534/4616/imag0137bf.jpg

 

za gwiazdke dajcie image shacka (link bezposreni jest)

 

ps czemu jest zablokowany ;/?

Edytowane przez kapitan472
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności