Skocz do zawartości

Mysz bezprzewodowa max 150zł


TurboX

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam myszy bezprzewodowej godnej polecenia, próbowałem już Microsoft 4000 i ta mysz jest genialna pod każdym względem, poza rolką, która jest totalnie luźna, niedokładna i trzeba się nieźle napocić, żeby wcisnąć rolkę i nie przewinąć przy tym strony, przez co ciężko otwiera się strony w nowych zakładkach. Teraz korzystam z Logitecha M510 i ta mysz to odwrotność myszy Microsoftu, jest za duża, ciężka jak kowadło i do tego bez podkładki nie da się jej uzywać bo sensor nie łapie, jedynie rolka w miarę trzyma poziom, chociaż miałem myszki z lepszą rolką.

 

Więc w skrócie szukam czegoś małego, lekkiego, dobrze działającego bez podkładki, z rolką która nie przewija się niepożądanie przy wciskaniu. Najlepiej czegoś takiego jak Microsoft 4000 tylko z rolką lepszą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem M510, bo jak dla mnie była za duża, przyzwyczaiłem się do małych myszek, do tego ciężka, a najgorsze było to, że bez podkładki na nierównych powierzchniach nie dało się pracować, z Microsoft 4000 nie było tego problemu.

 

Wybrałem się do MegaAvans, popatrzyłem i stworzyłem listę:

 

Logitech M325 - mała, lekka, świetnie wykonana, sprawia wrażenie bardzo solidnej, niezła rolka

Logitech M305 - mała, lekka, wygląda jak tańsza wersja M325, troche gorsza rolka

Microsoft 3500 - jedyna z nowszych myszek Microsoftu z precyzyjną(krokową) rolką, jest troche gorzej wykonana od Logitechów(M325/M305), ale jest też tańsza.

 

I teraz tak myslę, kupiłbym M325, ale boje się jak się sprawdzi Logitech na nierównych powierzchniach takich jak np. dywan. Logitech M520 zupełnie sobie nie radził na dywanie, dlatego boje się jak poradzi sobie M325. Za to myszki Microsoftu z sensorem BlueTrack (w 3500 i 4000 jest ten sam sensor) na takich powierzchniach radzą sobie świetnie.

 

Ma ktoś może M305 lub M325?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam Logitecha B605 i jestem happy. Brakuje mi tylko twinscrolla (w RX1500 miałem). W zestawie ładne etui, myszka dość mała, ładnie w dłoni leży. Nadajnik typu nano więc do laptopa idealna. Na dwóch AA od listopada jedzie i mam obecnie 90% baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4tech.pl/Item.aspx?ITEMNMBR=A4TMYS41198&GroupID=37&SubGroupID=71 ja mam tą i chce ją sprzedać :P "Więc w skrócie szukam czegoś małego, lekkiego, dobrze działającego bez podkładki, z rolką która nie przewija się niepożądanie przy wciskaniu" - polecam. Nowa kosztuje grosze a działa bardzo fajnie, ja nie znosze małych myszek i byłem niemile zaskoczony gdy przyszła. Sam poluje jak to powiedziałeś na kowadło :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Explorer Mini Mouse - technologia BlueTrack dzięki której działa praktycznie na każdej powierzchni

 

http://www.ceneo.pl/1813476

 

btw temat w co kupić o myszkach na forum audio to już lekkie przegięcie. Niedługo ktoś zapyta jaki czajnik bezprzewodowy kupić.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już się tak czepiamy to co robi cały dział poświęcony czytnikom ebooków na tym forum? :P Zapytałem tutaj bo tutaj ludzie są w miare ogarnięci i doradzają na podstawie jakiejś wiedzy, poszedłbym na jakieś forum komputerowe gdzie przesiaduje stado gimnazjalistów i dostałbym odpowiedzi "glupi jestes, nie kupuj bezprzewodowej" albo "po co Logitech, Tracer robi dobre myszki". Thank, but no thanks ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o tym modelu a4tech-xg-760. Mysz ładniej wygląda na żywo, prawie cała myszka jest z plastiku o faktucze papieru sciernego taki szorstki mniej dłoń sie poci.

 

Mysz jest na 2x AA mi wytrzymuję ok 3miesiecy na tanich, na lepszych nie testowałem.

Pierwsze dwa dni myslałem że coś jest nie tak, mycha się usypia po jakimś czasie także (pierwszy po odpaleniu lub uśpieniu czas do ustawienia) klik i działamy.

 

Cieżar czuć w koncu 2xAA, acz po czasie to juz nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest ze szkłem.

Była technologia która wykrywa nie pozycjie a nierówności góry i doliny na tej podstawie widzi ruch myszy.

 

Niby laser najlepiej, moja xg760 to optyka (ale widziałęm tez opis ze to laser) ale jakoś nie czuje ze cos źle. Zależy kto ile chce używać ja sporadycznie na dywanie etc, na codzien bez podkłądek.

 

Dla mnie nie widziałęm sensu płacenia 250-300zł za myche logitecha, a4techa za 60zł też je spełnia.

Wcale nie jest powiadziane że ta za 300 bedzie ci lepiej dłużej dziłać, lubiłem logitecha do dzis mam kulke, do dzis używam klawiwery tej marki ale z czasem koszty widać i to już nie te wykonanie co kiedyś.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale M325 na allegro stoi nowa za 96zł z wysyłką, a w sumie jest z Poznania więc nawet taniej bo sobie odbiore osobiście :) Wole dać już te 30zł więcej i kupić mychę która mi się podoba. Aż tak nie zwariowałem, żeby dawać 300zł na myszkę :lol: Tylko chce ją najpierw sprawdzić jak sobie radzi choćby na spodniach, na czymś nierównym bo używam często myszki w łóżku i z M510 miałem problem bo ten sensor co siedział w tej myszce sobie na łózku nie radził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wysokie wymagania, i dochodzłem do takiej kwoty.

Moja optyczna na spodniach działa w miare ok, jedynie może sie gubić jak jest podniesiona. I do czego bo chyba grać na dywanie nie bedzisz.

 

Marka marką co daje i co gwarantuje, a technologia druga.

Mi moja pasuje do tego stopnia że kupiłęm na zapas:)

 

Osobiście odrzucam wszystko co ma lakierwaony plastik do połysku, miałem myche MS profil genialny ale lakier w ciepłe dni to udreka.

Nic co odbierasz osobiście nie można zwracać w ramach 10dni w zakupach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego szukam sklepu który ma te myszki gdzieś na wystawie i mógłbym przed zakupem sprawdzić jak się sprawuje.

Jeśli nie wezme Logitecha, to wezme Microsoft 3500, jak już pisałem miałem juz MS 4000 i była idealna poza rolką, 3500 ma lepszą rolkę, sensor jest ten sam. Chociaż mimo wszystko Logitech M325 sprawia wrażenie bardziej solidnej i bardziej mi się podoba, gdyby nie to to już dawno wziąłbym MS3500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Poproszę o tytuł górnika tygodnia i odkopuję :)
Jestem dokładnie na kupnie myszki, bo moja obecna Logitech M305 szwankuje (scroll). Wytrzymała kilka lat i byłem zadowolony, mała, zgrabna.

 

Co do jej następczyni to chciałbym żeby dłużej trzymała na baterii i była wygodna (może trochę większa niż 305), może mieć jakieś dodatkowe klawisze ale nie musi.

Nie jestem graczem, ma być wygodna i porządna :)

 

Logitech M705 Marathon wygląda na sensowną, warto? A może coś innego? Najlepiej poniżej 100 zł, ale może być do 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o tytuł górnika tygodnia i odkopuję :)

Jestem dokładnie na kupnie myszki, bo moja obecna Logitech M305 szwankuje (scroll). Wytrzymała kilka lat i byłem zadowolony, mała, zgrabna.

 

Co do jej następczyni to chciałbym żeby dłużej trzymała na baterii i była wygodna (może trochę większa niż 305), może mieć jakieś dodatkowe klawisze ale nie musi.

Nie jestem graczem, ma być wygodna i porządna :)

 

Logitech M705 Marathon wygląda na sensowną, warto? A może coś innego? Najlepiej poniżej 100 zł, ale może być do 200.

 

@touok nie wiem czy ten Logitech Marathon warto, ale miałem kupę lat Logitech M215, http://www.wyprzedazrtvagd.pl/product-pol-14732-Mysz-bezprzewodowa-LOGITECH-M215-optyczna-USB-3-przyciski-zasieg-10-m.html?promo

bezproblemowa, prosta, trwała, bardzo długi czas działania i ogólnie OK. Do firmy nie mogę się przyczepić.

 

Używam jednak od chyba roku Targusa, kupionego w jakiejś promocji X-KOM za 19 zł. http://www.x-kom.pl/p/174898-mysz-bezprzewodowa-targus-amw060eu.html

Targus wygrał u mnie z Logitechem ergonomią, a to jest coś na co zwracam uwagę (Logitech był trochę za płaski i ręka mi się męczyła).

Jeśli nie jesteś graczem i nie liczą się jakieś dodatkowe przyciski, bajery a liczy się przede wszystkim wygoda to moim zdaniem taka mycha wystarczy. Jak na razie działa, ja nie mam z nią większych problemów, dziwią mnie nawet niektóre opinie o jej zawieszaniu, zakłóceniach itd..

 

Ważne dla mnie, żeby wygodnie leżała w ręku, bo od długiej pracy z niewygodną myszką (choć nie tylko) można nabawić się choroby, np. zespół cieśni nadgarstka, na który mój brat musiał mieć operację.

Dlatego też mam jeszcze bezprzewodowe pióro Penclica. http://www.komputronik.pl/product/167077/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/Penclic_R2_Wireless.html

Trzeba na początku trochę się przyzwyczaić i praca nie jest tak szybka jak myszką, ale na pewno na dłuższą metę jest zdrowiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę off, ale może się każdemu przydać ... Będzie w kwestii zespołu cieśni nadgarstka i pokrewnych przypadłości mięśniowo-ścięgnowych związanych z forsowaniem nadgarstka.

Jest proste ćwiczenie odbarczające (rozluźniające ). Konowały o tym milczą, bo oni kiepscy są z fizjologii, a mocni w farmakologii ;)

 

Najpierw parę słów anatomii.

Nadgarstek jest stawem dwuosiowym ( pracuje taki staw w 2 płaszczyznach : pionowej i poziomej ), a staw łokciowy jest jednoosiowy.Staw łokciowy musi więc w jednej osi przyjąć to co "dostaje" od nadgarstka z dwóch osi-płaszczyzn.

Naturalną koleją rzeczy kiedy eksploatujemy dużo nadgarstek to właśnie przede wszystkim staw łokciowy "dostaje bardziej po zaworach" niż nadgarstek.Biorąc pod uwag, że mięśniowo przedramię ma i przywodziciele ( mięśnie) i odwodziciele z którymi łączy się jeszcze triceps - staw łokciowy, powięzi mięśni i ścięgna ręki wykonują gigantyczną robotę (podwójną) i zostają przeciążone.Dochodzi do przykurczów powięzi, stanów zapalnych ścięgien, nerwów i przyczepów mięśniowych.

Częściej dolegliwości bólowe odzywają się jednak w nadgarstku niż w łokciu, choć to ten ostatni ma zazwyczaj dość.Gdy unieruchomi np. nadgarstek ( bo boli ) ból zmniejszy się, a po czasie ustąpi.

Dlaczego ?

Dlatego, że unieruchamiając nadgarstek wyłączamy z działania łokieć z "przydatkami" i mają one szansę na regenerację.

 

Co za długi wstęp mi wyszedł...

 

Dobra - obiecane ćwiczenie na rozluźnienie, odciążenie nadgarstka i łokcia :

 

wyprostować rękę łącznie z dłonią ( ma być prosta w stawie łokciowym i nadgarstku ),naprężyć ją ( ale bez przesady ), dłoń skierować teraz ku górze ( znaczy w kierunku twarzy ) i "rozcapierzyć" palce na kilka sekund.

 

Przy długich posiedzeniach z myszką czynność powtarzać co 15-20 minut.To tylko kilka sekund ... a działa doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi na dobry początek do zrobienia face-palm ;)

Może i tak to wygląda, ale my teraz bardziej wierzymy w pigułki niż proste ćwiczenia.

Tak się składa, że byłem ostatnio szykowany do zabiegu na cieśni nadgarstka, ale coś mnie nawiedziło i poleciałem do znajomego który jest dr fizjologii. Posłuchał , podumał, zadał kilka pytań no i powiedział, że to nie jest żaden zespół cieśni. Potem przez pół godziny zajmował się moją ręką. Wyszedłem od niego w pełni sprawny.

A tamten powyższy wpis to w zasadzie jego słowa (w skrócie, żeby nie przynudzać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności