Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [dokanałowe] do 100-max.150zł | SE LWW | różna lightowa muzyka


USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam od niedawna posiadam ten telefon i wg mnie gra przyzwoicie i niczego mu nie brakuje - poza porządnymi słuchawkami w zestawie. Pchełki z zestawu grają znośnie, ale potrzebuję jakichś dokanałowych, bo pchełki mi zawsze wypadają z ucha podczas chodzenia.

 

Słucham różnorodnej muzyki: dance house, trance, lounge, smooth jazz, lajtowy rock. Żadnych mocnych brzmień ani techniawek.

Preferuję zdecydowanie ciepłe i zrównoważone brzmienie - czyli bez przesadzonych basów, ale też bez kujących w ucho sopranów. Lubię dobrze kontrolowany bas, który jest tam gdzie być powinien i czyste przyjemne dla ucha wysokie tony. Zależy mi również na szerokiej scenie.

 

Kwota jaką chciałbym wydać to ok. 100 zł. Maksimum 150 zł razem z wysyłką.

Kiedyś do 100 były polecane SoundMagic, ale widzę że teraz poleca się często takie marki jak Brainwavz, Jay-s czy MEE. Każda z tych firm ma co najmniej dwa modele, które mieszczą się w moim przedziale cenowym, ale nie wiem kompletnie które najbardziej by odpowiadały pod mój gust muzyczny i dobrze zgrywały się z tym telefonem.

 

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie o tych Brainwavz proAlpha, ale czy one nie będą zbyt basowe? Nawet na stronie producenta jest podane, że te słuchawki posiadają solidne basy i są polecane do hip-hopu i r&b... Nie chciałbym kolejnych słuchawek które grają jak EP-630, które kiedyś miałem.

SoundMagici jakoś niezbyt mi się widzą pod względem wyglądu :ph34r: Czy są tak dobre żeby brać je pod uwagę?

 

Zapomniałem wcześniej napisać odnośnie izolacji - nie zależy mi na idealnym wyciszeniu otoczenia. Wolałbym takie, które nie będą dawać efektu całkowitego wyciszenia dźwięków zewnątrz - o ile to w ogóle możliwe w dokanałówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skusiłem się jednak na E10 i jestem średnio zadowolony... Spodziewałem się czegoś innego. Te słuchawki są zdecydowanie przebasowione. Jeśli ktoś twierdzi, że posiadają punktowy i dynamiczny bas, to niestety jest w dużym błędzie. Wokale na tych słuchawkach brzmią strasznie sztucznie. W dodatku w wielu utworach występuje zjawisko tzw "sybilantów" i nie jest to wina kiepskiej jakości plików, bo nawet na flac-ach to zjawisko występuje. W dodatku kiepsko sobie radzą przy szybkich utworach, gubią się niemiłosiernie i męczą ucho.

Podłączałem je nie tylko do telefonu, ale też pod kartę Xonar D1 i jest niewiele lepiej.

Nie wiem, być może zbyt wiele wymagam od słuchawek dousznych :ph34r: Chyba to samo bym dostał kupując jakieś pchełki poniżej 100 zł.

E10 w moim odczuciu nadają się jedynie do spokojnej wolnej lub średnio-wolnej muzyki i najlepiej bez wokali - czyli jakieś instrumentale albo elektronika. I koniecznie chłodny odtwarzacz jest potrzebny, bo na ciepłym bas jest wszechobecny.

Na plus w tych słuchawkach jest na pewno szeroka scena i to że słuchawki jak to się mów "mają powietrze". W ogólnym rozrachunku niestety są średnie.

Edytowane przez USB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności