Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Które z tych słuchawek są najlepsze ? | ok. 250 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich

Postanowiłem założyć temat ponieważ wacham się nad wyborem słuchawek. Mają mi służyć podczas jazdy na rowerze i w autobusach więc oczekuję dobrego tłumienia i nieprzesadzistego basu - lubię jak jest go dość sopro, ale bez przesady...

Wcześniej używałem dokanałówek więc wszelka przesiadka będzie dla mnie zadowalająca.

Niemniej jednak mam pewne porównanie dźwięku w sprawie słuchawek więc zależy mi, aby słuchawki

grały możliwie najlepiej.

Słucham metal / muzyka filmowa / rap nieraz na laptopie, ale najczęsciej na dworzu przez mp4 Sony NWZ-B163F -- w wakcję przesiadam się na lepszy sprzęt

 

Na oku mam słuchawki:

 

-Urbanears Plattan

-Soundmagic P30

-AKG K518

 

Które waszym zdaniem okażą się najciekawszą dla mnie propozycją :) ??

 

Pomoże mi ktoś przy wyborze? ?

Mało jest opinii na ich temat

Edytowane przez sopran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P30 nie słuchałem (a raczej słuchałem za mało, żeby się wypowiedzieć), ale jeśli chodzi o niemodowane Plattany i K518, to lepsze brzmieniowo są K518, mają mniej basu i więcej wysokich (za to gorszych jakościowo). Plattany po modzie http://forum.mp3store.pl/topic/88622-urbanears-plattan-mod/page__fromsearch__1 mają już poskromioną ilość basu i wtedy wg mnie są już porównywalne z K518 (prócz tej góry, którą opisałem wcześniej). Izolacja ciut lepsza w K518, choć po rozciągnięciu pałąka też porównywalna, wygoda zdecydowanie lepsza w Plattanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej odpiowadaja mi Urbany, ale trochę słabo to na papierze wygląda.

Chodzi mi o zakres 20-20,,,w porownaniu do akg które mają 16-24

Zapewniam, że K518 nie mają tak dobrego jakościowo sopranu jak Plattany, często słychać sybilacje i wybrzmiewania talerzy jest gorsze. Za to jest go więcej i pewnie stąd podano to pasmo przenoszenia. Ale i tak to nie jest do niczego potrzebne, bo mało kto słyszy powyżej 16 kHz.

Co do basów to jest ich więcej w Plattanach, nawet za dużo - stad pomyślałem o zmodowaniu (link powyżej). Przed chwilą dostałem PM-ke od osoby, która również zrobiła ten mod i dopiero teraz odpowiada jej brzmienie tych słuchawek.

Co do K518 to tez można je zmodować i wtedy naprawdę dobrze brzmią, sybilanty pozostają, ale reszta pasma się poprawia. Ponoć i wybrzmiewanie można poprawić przez rekabling - będę musiał spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bardzo dziekuję,,, jednak kupię sobie Urbany bo sa ladniejsze ,wygodniejsze i najwyzej zakleję te otwory.

Czytałem o tej sybilizacji w k518 i jednak bardzo jest to upierdliwe.

To może skorzystaj z tej opcji - już zmodowane ;)http://forum.mp3store.pl/topic/86448-urbanears-plattan-biale/page__fromsearch__1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności