Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe do 200zł / Sansa Clip+ / Rap, wytrzymałe.


qCob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

pora wymienić moje aktualne słuchawki (PL21) na jakieś nowe. Szukam czegoś z dobrym basem, ale nie dudniącym. Player pod którego szukam słuchawek to clip+ z RB, aktualnie z moich PL21 jestem zadowolny lecz psujący się końcówka zmusza mnie do wymiany na nowe. Cena, do której szukam słuchawek to 200 zł. Muzyka, której będę słuchał to głównie hardstyle/hardtrance więc dobry bas to podstawa, ale też rap więc chciałbym żeby wokale też były dobrze słyszalne. Kolejnym atutem słuchawek musi byc wytrzymałość, słuchawki będą na siłownie, bieganie ogólnie dużo poza domem w nienajłatwiejszych warunkach więc powinny być wytrzymałe. Tak rozglądając się po forum mam aktualnie 2 typy; SM E10 lub Nuforce 700x z czego nie wiem, które by były dla mnie lepsze, czytałem że 700x mają wiecej basu niż E10, ale za to mają bardzo słaby kabel przy wtyku i sie lubią psuć. Sam już nie wiem co wybrać, według Was, które były by dla mnie bardziej odpowiednie pod względem muzycznym? Jeżeli są też inne propozycje to chętnie rozpatrzę, z góry dzięki.

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu rozpatrz Brookstone'y Clear Dual Drive. Są chyba jeszcze w komisie do kupienia. Grają świetnie, funowo, dość równo. Ciężko u nich z izolacją, ale pod względem brzmienia są naprawdę super. Jakość wykonania jest przyzwoita. NuForce to też jakiś wybór, podobnie SM E10. Nie pamiętam, jak gra Clip+, także nie wiem, które będą lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o brookstonach to wszyscy je chcieli więc pewnie są dobre z tym że u nas na allegro nie idzie ich dostać. Też może źle napisałem, że do sportu, aktualnie mam PL21 i nie mam większych problemów, obstawiałbym, że gdybym nie uciął oryginalnej końcówki to dalej nie było by z nimi problemu, o sprzęt staram się dbać, ale niekiedy tak jest że mam playera przypiętego do spodni i kabel się wygnie, nie chciał bym takich słuchawek, które po paru wygięciach będę mógł dać na gwarancję, bo jedna słuchawka nie bedzie dzialać.. Ciekaw jestem jak brzmiały by te Fischer Audio Silver Bullet z clipem, przeglądając forum nie natknąłem się na takie połączenie, będzie trzeba recki poczytać.

 

przeczytałem recke tych bulletów i mógłbym je dodać do listy z tym że nikt nie pisał jakby to grało z clipem i ponoć mają trochę lipny kabel, prawda to?

Edytowane przez Achilles Qc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej wersji kabel poprawili. Jakbyś się zdecydował na FA SB to pytaj sprzedawcę czy ma wersje "You're lucky". To druga rewizja właśnie z poprawionym kablem, która jest chyba dostępna w filaudio.pl. W pierwszej rewizji kabel był lipny.

 

Brookstone możesz kupić od ludzi na forum. Nucc ma (jeszcze?) używki chyba za (160zł shipped?) a ForzaLazio nówki (169 + kw?). Taki sprzęt w tej cenie to jak za darmo. Normalna ich cena to 70$ http://www.brookston...pod-iphone-ipad Jakby miały się pojawić w polskim sklepie z gwarancją, paragonem itd. to by trza doliczyć cło + vat i wyszłoby ponad 300zł...

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba dopytać przed zakupem. FA SB są lepsze od E10 proporcjonalnie do ceny. NF odpuść... nie są złe ale masz lepsze opcje. Co do clipa to też jest ważna kwestia. Niestety nie miałem akurat tego grajka na dłużej więc tu musisz poczekać na opinie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym się nie kieruj. To nie ma większego znaczenia. Najlepsze zestawy jakie miałem to zazwyczaj połączenie czegoś tańszego z droższym:

Tani Cowon E2 + drogie Phonak Audeo czy odwrotnie niedrogie FA SB (używki kupione za pół ceny ~120zł, wersja z lipnym kablem) + dość kosztowny Sony X. Ostatecznie liczy się synergia i to ona "gra" a nie liczba wydanych złotówek :)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip nie miałby problemu z wyciągnięciem maksa z tych FA SB? Wyglądają na dużo potężniejsze niż takie E10 :) A prócz tych co podałeś nic na poziomie E10 lub nuforców się nie nadawałoby do moich upodobań muzycznych? Chciałbym jak najszybciej wymienić moje dotychczasowe słuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie podlaczylem bscdd do clipa+, chyba to mozesz odpuscic sobie. bass troche zalewa reszte i dzwiek ucierpial na szcegolowosci. do tak cieplego grajka nie jest to najlepszy wybor

 

Czyli odpadają, a słuchałeś ich może na clipie z rockboxem czy bez?

 

fishery, zdecydowanie !

 

słyszałeś takie połączenie kiedyś? Gdyby się udalo dorwać tę wersie rev2 z lepszym kablem to byłbym zainteresowany, bo recenzja mnie pozytywnie nastawiła do nich.

 

Na razie zostały;

 

SM E10

FA SB

nuforce 700x chociaż ichris pisał, że nie bardzo.

 

Panowie doradźcie coś.

 

słuchał ktoś na clipie z tymi słuchawkami co wymieniłem wyżej lub będzie mniej więcej wiedzieć jak to brzmi?

Edytowane przez qCob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sklep ma FA SB tą wersję z lepszym kablem z tym, że już nie wiem co wybrać, każdy mówi inaczej. Jeden poleca E10, następny 700x, a w tym temacie te FA SB. Chciałbym Panowie jednej opinii, które z nich by się z clipem najlepiej zgrały do muzyki z dużą ilością basu żeby kupić już nowe słuchawki. Aktualnie najbardziej jestem w kierunku do E10, bo nuforcy ponoć słabo z wytrzymałością mają, a FA SB nie wiem jak w ogóle będą grały z clipem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś słuchał clipa z m2 albo eternami to prosiłbym o opinie jak to gra, bo do jutra chciałbym coś wybrać. Między nuforcami, a E10 wolę jednak wybrać E10 ze względu na wytrzymałość, jakość dźwięku ponoć większej różnicy nie robi, a jak będzie mniej basu to się rockboxa podkręci. Także prosiłbym o jakieś opinie, ew. jutro zamówie e10

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja kupiłem FA SB w Almedia pl na Allegro i była to wersja YL ( z lepszym kablem) , słuchawki dość masywne jak na doki ale leżą w uchu super ( dla mnie), ważne jest aby nie wpychać ich za mocno bo wtedy zassie i będzie zmulony dźwięk, ja ich używam i z V39 i Sony X , cóż jeśli Clip jest ciepły to będziesz musiał podbić górę i lekko wyższą średnicę bo na tych pasmach SB lekko tracą , reszta znakomita , maja piękny bas nie podbity i nie zamulający ale ma on kopa i potrafi dać radość kiedy trzeba, ogólnie graja bardziej wszerz niż w głąb , lekko przybliżają źródła pozorne , po prostu grają dość ofensywnie, aha do metalu i rocka są wybitne z racji swego basu( kapitalna stopa perkusji sama głowa się macha) i średnicy która pięknie serwuję gitary , ja na początku byłem lekko niezadowolony z ich brzmienia ale teraz są dla mnie ok, mają swój styl po prostu .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciemno boje sie brac te sluchawki, bo w porownaniu do takich e10 to juz jest 10zl roznicy, a przy e10 czytalem/rozmawialem z paroma osobami, ze dosc fajnie sie to zgrywa. poza tym clip to tez nie jest jakis mega player zebym chyba widzial miedzy nimi jakas roznice ;). Doszedlem do wniosku, ze jak z poprzednich pl21 bylem zadowolony to z tych tym bardziej bede tylko jestem ciekaw jakby te brainwavz m2 lub eterny graly z clipem.

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności