Skocz do zawartości

Wzmacniacz do DT 990 pro


marek2603

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post na forum i chciałbym sie przedstawić. Mam na imię Marek, do niedawna muzyki słuchałem wyłącznie na kolumnach, ale doszedłem do pewnwgo wniosku. Aby dźwięk z kolumn był podobny jakościowo do tego który generują w miarę dobre słuchawki trzeba wydać nie małe pieniądze. To był główny powód dla którego przerzuciłem się na słuchawki. Do tej pory miałem Koss ur 40 i CAL. Wczoraj zamówiłem ( po wcześniejszym odsłuchu w sklepie ) Beyerdynamic dt 990 pro. Porównywałem z akg 242 hd i Sennheiser 595, ale to nie było to. Muzyka jaką słucham to głównie metal i wydały mi się jakby do niej stworzone. I tutaj pytanie jaki wzmacniacz do nich wybrać. Poczytałem trochę w necie i zastanawiam się nad Holdegronem lub hybrydą. Ten ostatni ponoć dobrze się zgrywa z Beyerdynamic-ami. Zaznaczę, że jako źródło na razie będzie służył cd Denon dcd 480 ( w przyszłości coś lepszego). Proszę szanownych kolegów o pomoc, bo na pewno wiecie więcej odemnie w temacie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pociągneła by je lampa, w tej cenie to WBA a chociaż dużo lepsze są co najmniej na układzie kamyka możesz te kupić jakiś chiński wynalazek np.

http://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-lampowy-little-dot-3-i2235063241.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes z okolic Łodzi służę odsłuchem Kamyka. Ja swoje DT miałem podłączone do Sohy3 - było ok, ale to co teraz daje z siebie "kamyk" pozwala mi mysleć, że lepiej będzie pasował do DT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój z hybrydą to 250 ohm, te słuchawki są wręcz stworzone pod OTL, tylko nie zasugeruj się brzmieniem lamp jak usłyszysz jakąś badziewną teslę ze szrotu z końcową emisją, chociaż nawet tesla potrafi pozamiatać niejednym tranzystorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a czemu nie np. O2? (http://forum.mp3store.pl/topic/80962-o2-headphone-amp/page__fromsearch__1)

nie ma w nim, co prawda, lamp, ale jest za to idealna neutralność... no i można go sobie zrobić samemu, niebędąc elektronikiem....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba napisać/zadzwonić do konstruktora i wypytać o szczegóły, bo nawet nie wiadomo w jakim układzie pracują te lampy, czy używa równolegle obu połówek jak u kamyka, czy może jest to zupełnie inny schemat, 6N6P jest na pewno jako lampa wyjściowa, bo jest zdecydowanie mocną lampą, lampa sterująca narzuca tu charakter brzmienia, podejrzewam że możliwe są jakieś drobne modyfikacje dostosowujące brzmienie pod gust każdego klienta indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co wyczytałem na stronie producenta

- układ OTL

- lampy sterujące 6s45p

- lampy wyjściowe 6n6p

- impedancja obciążenia min.60 ohm

- układ stabilizacji napięcia anodowego oraz opóźnienie jego załączania

- możliwość pracy jako przedwzmacniacz liniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Espressivo. Zamówiłem i czekam na przesyłkę. Jak przyjdzie wygrzeję lampy ,posłucham i zobaczę jak się zgrywa z DT 990pro ,ale myślę że źle nie będzie. Dzięki wszystkim za porady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdecydowałem się na Espressivo. Zamówiłem i czekam na przesyłkę. Jak przyjdzie wygrzeję lampy ,posłucham i zobaczę jak się zgrywa z DT 990pro ,ale myślę że źle nie będzie. Dzięki wszystkim za porady i pozdrawiam.

Cześć!

Też jestem zainteresowany tym wzmacniaczem/przedwzmacniaczem, ale nie mogę znaleźć w sieci opinii/recenzji tego sprzętu. Możesz opisać swoje wrażenia ?

Mam Beyerdynamic DT 880 Pro.

 

Dzięki,

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz już do mnie dotarł, ale na razie słuchałem ok.6 godzin (brak czasu). Pierwsze wrażenie po podłączeniu to potęga dźwięku. Tym bardziej że słucham głównie ciężkiego metalu i ostro daje po uszach. Poza tym słuchawki stały się trochę cieplejsze i bardziej muzykalne. Bas potężny, nisko schodzący,ale nie wpływa na inne pasma, nie dominuje. Jak na moje ucho to jestem zadowolony, a w miarę wygrzewania lamp będzie jeszcze lepiej. Ze słuchawkami Beyerdynamic DT 990 PRO zgrywa się dobrze. Oczywiście każdy z nas ma inny słuch i jest to moja subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności