Skocz do zawartości

Wymiana kabla w słuchawkach


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie głupie a może raczej kontrowersyjne pytanie :

Czy po wymianie kabla w słuchawkach , dogrzewanie zmienia charakterystykę dzwięku ?

Się zaczynam zastanawiać czy np . na 24 godziny nie zostawić moich CAL do wygrzewania :)

Ktoś już nad tym myślał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne znajdą się osoby, które twierdzą, iż kable również się wygrzewają, bo przetworniki masz już wygrzane, jednak moim zdaniem takie zmiany, o ile nawet zachodzą są "kosmetyczne", że normalne ucho nie zauważy żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne znajdą się osoby, które twierdzą, iż kable również się wygrzewają, bo przetworniki masz już wygrzane, jednak moim zdaniem takie zmiany, o ile nawet zachodzą są "kosmetyczne", że normalne ucho nie zauważy żadnej różnicy.

 

I pewnie gdybym nie usłyszał na własne uszy to bym był podobnego zdania :P. Mianowicie wymieniłem kabelek w Koss UR40 na CMK422 i zacząłem słuchać. Od razu uderzyła mnie duża ilość wysokich (za którymi te słuchawki nie przepadają) aż kuły w uszy. Do tego stopnia, że nie mogąc tego dłużej słuchać kombinowałem z wstawianiem podkładek z płatków higienicznych znalezionych w łazience ;). I tak dałem im szanse kilku dni na poprawę. Pomyślałem, że jak się nic nie zmieni to będę musiał wrócić do oryginalnego kabelka. Po kilku dniach jakoś dziwnie złagodniały te wysokie które wcześniej mnie kuły w uszy. Poprawa pod tym względem spowodowała, że nie były mi już potrzebne wcześniej wspomniane wkładki z płatków. Wyjąłem je a wysokie już tak nie męczyły jak na samym początku. Nie wiem jak można to wyjaśnić. Nie wiem czy to było za sprawą "wygrzania kabla". Czy może coś w rodzaju "kabel dopasował się z przetwornikami"... nie mam pojęcia jak to wyjaśnić. Ale zmiana bez dwóch zdań zauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie :

Czy Cordial cmk 222 to jest połowa Cordial cmk 422 ?

U mnie w sklepie w mieście go mają .

Szykuje mi się kolejny recabling .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to podwójny cmk222 z tym że cmk222 ma 6mm, a cmk422 4mm ;)

 

Dokładnie :). Dodam jeszcze, że żaden z tych dwóch nie mieści się do popularnego Neutrika NYS231BG. Więc jak ktoś się uprze to musi albo go delikatnie rozwiercać albo rozpiłowywać. Jest to troszkę kłopotliwe bo za bardzo nie można go ścisnąć w imadle, gdyż schodzi ta czarna farba z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee? pojedyńczy się mieści na luzach, no chyba że wpychasz tam podwójnego cordiala, to wtedy tak..

 

Masz rację połowa CMK422 się spokojnie mieści, ale przy zakładaniu kabelka do słuchawek, moim zdaniem chyba fajniej jest puścić ten kabelek cały do jacka a później tylko ładnie trochę rozdwoić do każdej słuchawki. Zrobienie go pojedynczo a później łączenie w jednym miejscu 3 kabelków (od jacka i od każdej ze słuchawek w kształt Y) jakoś mniej do mnie przemawia ;) bo później trzeba kombinować z jakimś trójnikiem aby to miejsce zamaskować i zabezpieczyć, ale wiadomo są różne gusta :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, chcialbym zrobic recabling moich uber Cal! Szukam od rana jakiegoś turtorialu, wszyscy piszą, ze jest tu tego mnóstwo... Jezeli tak to coś kiepsko jest to poukladane na stronie. Dobra przejdzmy do sprawy; kupiłem ten kabel solonele cordial czy jakoś tak z allegrro, i chciałbym to teraz polutowac. Gdzie przyłączyć lub przylutowac masę przy słuchawce? Może ktoś mógłby wrzucić fote jak to jest z tym kablem? 2 pyt- jak zlutowac neutrik z kablem, ten sam problem z ekranem, i jeszcze jedno: jaki oplot do solonele cordial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/36228-wymiana-kabla-w-sluchawkach/page__st__250

 

Tam masz na przykładzie Codiala CPK220.

 

Btw. Nie ma czegoś takiego jak Solonele Cordial :D Albo Conducfil Sonolene, albo Cordial jakiśtam :P

Ok, dzieki, a jak mam kabel w sluchawce, to musze supelek na nim zrobic, zeby nie urwal sie przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cienkich tak, na grubszych (pomijając, że nie wyobrażam sobie wiązania np. CMK422 na supeł) nie - IMHO wystarczy jak kabel siedzi ciasno w otworze muszli, można ew. dodać wąski odcinek koszulki termokurczliwej, żeby w tym miejscu pogrubić przewód.

 

Azahiel: no właśnie jest ten ból, że goły Cordial mieści się w prostym Neutriku prawie na styk, jest OK, ale już dodać najprostszy oplot 4mm z RMS (czarny) i jest kłopot - mi się nie udało, bo oplot się zaciągał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz lut z każdego kabla (potrzebne dwa), po 2 żyły z każdego kabla do każdego przetwornika, adekwatnie do standardowego (L: zielony -> niebieski, P: miedz -> niebieski)

 

Jack: masa to nieb. + czer. żyła z każdego kabla (najlepiej żyły skręcić), pozostałe stanowią kanały

A ja mam pyt. Dotyczące własnie kordiala:co zrobić z ekranem w kablu? Na zdjęciu on jest + przewody niebieski i czerwony.. Czy moglby ktoś ewentualnie wstawić fote swoich cali recablowanych cordialem od wew, i na jacku? Bardzo by mi to pomogło w dalszej robocie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ekran w słuchawce to ten oznaczony markerem? Bo w moich calach tak to wyglada, ze są 4 porty, i 2 zewnętrzne są do żył kabla, a jedna z tych srodkowych jest oznaczona markerem. Sorry, ze tak się wyrazam, ale w sprawach audio jestem trochę świeży:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak chce zrobic to metoda Y to robie to tak:niebieski idzie wraz z ekranem do kabla zielonego w L sluchawce, a miedzianego w P sluchawce. Czerwony jako sygnal idzie do pozostalych 2 kabli. Teraz jak jest czas na zlaczenie 2 kabli w jeden, to idzie to tak: niebieskie z ekranem ida do ekranu kabla pojedynczego, a czerwone na sygnaly-czyli do nieb i czerw kabla pojedynczego. Czy dobrze zrozumialem>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności