Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nakładki silikonowe do Brainwavz Alpha


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zgubiłem dzisiaj jedną nakładkę z moich słuchawek Brainwavz Alpha. W związku z tym chciałbym kupić komplet nowych. Co polecacie? Chodzi mi o jak najtańsze rozwiązanie (bo same słuchawki nie są jakoś super drogie, żeby w nie aż tak inwestować). Co może mi zastąpić oryginalne nakładki?

Ewentualnie jestem skory na wymianę nieużywanego kompletu S i L za M-ki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, albo tipsy NuForce z audiomagic, albo biflange meelectronics z filaudio. I będą dobre tipsy. Albo sony hybrids, aktualnie jest zamówienie zbiorowe na forum organizowane na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić pianki soundmagic

Lipne są. Raz że nie ma rdzenia więc może zostać w uchu a dwa że zmulają dźwięk. Lepiej, acz drożej, Comply.

używać słuchawek over-ear

Zdecydowanie tak. Wtedy jest wygodniej i lepiej w uchu leżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a które z tych: biflange meelectronics czy hed 16 lepiej tłumią dzwięki z otoczenia? a może coś innego? miał ktoś doczynienie z biflange w połączeniu z bw alpha? lepiej tłumią niż stockowe tipsy?

Edytowane przez nedwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że ja też używam sansy z alphami.

Proponowałbym ci kupić pianki soundmagic i używać słuchawek over-ear, ewentualnie na prowadnicach.

Niewiarygodnie dobre zestawienie.

Edytowane przez sunnyD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś doczynienie z biflange w połączeniu z bw alpha? lepiej tłumią niż stockowe tipsy?

 

Słuchałem tak czas jakiś, ale to połączenie niezbyt dobrze pasuje do większości gatunków muzycznych. Za duże zamulenie basem jest bo te nakładki dodatkowo uwydatniają niskie tony a alphy są już i tak basowymi słuchawkami. Tłumią lepiej niż podstawowe nakładki, ale po to są bi-flange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź. może rozwiązaniem byłoby przy bi-flangach zmniejszenie niskich tonów na odtwarzaczu? comply, jak ludzie piszą też się nie nadają, bo zniekształcają dźwięk. hedy nie tłumią. a w customy nie będę się bawił przy tych słuchawkach. jest zatem jeszcze jakiś sposób na przytłumienie zewn. dźwięków czy zaakceptować to co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Brainwavz R1 i przymierzam się do zakupu prowadnic.

Co dokładnie dają prowadnice oprócz zmniejszania efektu mikrofonowego? Czy poprawiają jakość/komfort słuchania ?

Z R1, ze względu na ich kształt, trzeba trochę kombinować, aby dobrze je dopasować do kanału ucha i uzyskać ooptymalną jakość dźwięku. Stąd moje pytanie.

Zna ktoś może odpowiedź?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności