Skocz do zawartości

Zmiana ALC887 na coś ciut lepszego (do 200 zł)


scumgrief

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że ostatnio kupiłem CAL!, mam spory problem z dźwiękiem w PC - jest słaby, wątły, płaski i nijaki. Mam tylko integrę (Realtek HD, ALC887) i zastanawiam się nad kartą dźwiękową z serii Xonar (SB wolę pominąć). I teraz: czy zmiana z Realteka na Xonar'a (o modelach za chwilę) będzie opłacalna, słyszalna? PC wykorzystuję głównie do filmów i muzyki (FLAC i lepsze), okazjonalnie do gier.

 

I teraz - do wyboru mam:

DG - ciekawością jest wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, co zapewne sprawdziłoby się lepiej niż Realtek, na którym głośność na max ****o daje. Trójwymiarowe duperele mnie nie interesują, EAX również.

DS - Świetne parametry na papierze, wymienne gniazdo OPamp i dość rozsądna cena.

 

Warto? ;)

Edytowane przez scumgrief
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, Też posiadam ten sam kodek na płytce Asusa i obecnie korzystam z niej (Asus Xonar DX) z głośnikami Genius 6000 I muszę powiedzieć , na Xonarze najlepiej jest oglądać filmy dużo ustawień w których można wybrać naprawdę coś ciekawego lecz takie funkcje jak DD Logic 2 w muzyce mi akurat nie działa a ni w filmach i jej nie używam, może wina win 7, ale niektóre programy jak Power DVD świetnie rozkładają dźwięk na 5.1 i go właśnie używam a do filmów z tą kartą to chyba najlepszy będzie Splash Pro. Basy oraz wysokie tony są na tej karcie b. dobrze wyczuwalne i energiczne, po podłączeniu do ALC 887 basy są trochę zamulone a tonóy wysokie słabo słychać jedynie syczą co mi nie zabardzą odpowiada więc mam EQ ustawione na średnie + basy co jest chyba najlepszym ustawieniem dla tej karty i głośników. Tak więc Jak oglądasz dużo filmów w np. DTS( miazga jak puściłem koncert w tym formacie w org. 5.1 eng. ścieżka, przestrzeń niesamowita) albo właśnie FLAC bo mp3 i zwykły Xvid z mp3, już tak b. różnicy nie czuć a w grach się nie wypowiem i pod warunkiem że posiadasz naprawdę niezły zestaw głośników

Swoją drogą jak chcesz swoją około 8 miesięczną kartę Xonar DX mogę ci sprzedać za 240 zł z gw. (jak nowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam audigy 2zs. W grach zdecydowanie bardziej efektowna, w muzyce dorównuje karcie dx/d1, a cena za jaką ją wyrwiesz jest niższa niż nawet xonar ds. Co prawda używana, ale na pewno pod każdym względem lepsza od dg i ds. Jeśli już upierasz się na xonara, to jak wyżej. Dx/d1 wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności