Skocz do zawartości

NWZ-E463


xshadows

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś z was może posiada Sony NWZ E463 ? Chciał bym się dowiedzieć kilka rzeczy na temat tego odtwarzacza. Moja kobieta się na niego napaliła więc wole się upewnić że jest wart swojej ceny (299zł).

Pierewsze pytanie to oczywiście czy bateria wytrzymuje tyle ile podaje producent. Wiadomo zawsze jest ten margines więc nie liczę na te 50h ale czy chociaż 35-40h wytrzymuje? Drugie pytanie jak ten sprzęt widzi komputer? Czy jako dysk zewnętrzny czy trzeba dogrywać jakieś ustrojstwa do wgrywania muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa jak pendrive. Miałem wersje 8 gb(w rzeczywistości 6,71 Gb !!) Dźwięk super ,ciemne brzmienie ale bez przesady najlepszy eq z jakim mialem stycznosc,choc wole samsungi(7 pasmowy eq). Bateria wytrzymuje spokojnie te 50 h. Słucham po 10 h dziennie muzyki i jedno ładowanie wystarczało mi na jakieś 4-5 dni (-+5h) jego niezaprzeczalną wadą jest europejska blokada głośności. Jest cichy poprostu. Myśle że skuteczne doki rozwiązały by sprawę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelają sobie w stopę tą blokadą głośności. O ile przeciętny użytkownik raczej średnio interesuje się jakością dźwięku (chociaż to się powoli zmienia), to "zbyt cicho" jest już często nie do przejścia dla konsumenta.

A bateria i prostota obsługi to mistrzowstwo w playerach Sony. Mój S544 (bez blokady) też basowy, gra właściwie takim "V", inaczej niż płaski w brzmieniu clip+.

A845 miałem i od razu sprzedałem, chociaż w brzmieniu ogromny potencjał, ale właśnie cicho. Scena i rozdzielczość niesamowita jak na przenośnego.

Edytowane przez Mattej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Działa jak pendrive. Miałem wersje 8 gb(w rzeczywistości 6,71 Gb !!) Dźwięk super ,ciemne brzmienie ale bez przesady najlepszy eq z jakim mialem stycznosc,choc wole samsungi(7 pasmowy eq). Bateria wytrzymuje spokojnie te 50 h. Słucham po 10 h dziennie muzyki i jedno ładowanie wystarczało mi na jakieś 4-5 dni (-+5h) jego niezaprzeczalną wadą jest europejska blokada głośności. Jest cichy poprostu. Myśle że skuteczne doki rozwiązały by sprawę. :)

A czy słuchawki dołączone do zestawu nie wystarczają? Są dokanałowe przecież.

Czy w przypadku dokanałowych też można narzekać na zbyt małą głośność? Jeśli tak, to które modele Sony obecnie dostępne w sklepach nie posiadają blokady głośności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa jak pendrive. Miałem wersje 8 gb(w rzeczywistości 6,71 Gb !!) Dźwięk super ,ciemne brzmienie ale bez przesady najlepszy eq z jakim mialem stycznosc,choc wole samsungi(7 pasmowy eq). Bateria wytrzymuje spokojnie te 50 h. Słucham po 10 h dziennie muzyki i jedno ładowanie wystarczało mi na jakieś 4-5 dni (-+5h) jego niezaprzeczalną wadą jest europejska blokada głośności. Jest cichy poprostu. Myśle że skuteczne doki rozwiązały by sprawę. :)

A czy słuchawki dołączone do zestawu nie wystarczają? Są dokanałowe przecież.

Czy w przypadku dokanałowych też można narzekać na zbyt małą głośność? Jeśli tak, to które modele Sony obecnie dostępne w sklepach nie posiadają blokady głośności?

Zawężać sobie pole wyboru nieopłacalne. Dla mnie na A845 ze stockowymi słuchawkami było za cicho, nie mówię o jakimś głośnym słuchaniu. Ja mam S544 bez blokady, w ogóle bez porównania pod względem głośności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

sprzedaje te soniacze (jako promotor sonego) i moge powiedzieć że przy dokach nie ma problemu z głośnością, ale już przy takich sony mdr-xb300, które są półotwarte to jest o wiele za cicho

 

z plusów to wykonanie - obudowana naprawde mocna, tylko rysuje się troche ten plastik, mocna bateria i właśnie doki w zestawie, interfejs przejrzysty i szybko działa, dźwiękowo jest naprawde spoko, ale model np a865 o wiele lepiej napędza słuchawki większe (te same xb300 grają głośniej)

z minusów - konieczność stosowania dedykowanego kabla i ładowarki (przelotka gniazdko->usb na 95% nie naładuje) no i ciche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ładowania, podawałem już model ładowarki która na pewno działa i kosztuje grosze w porównaniu do oryginalnego zasilacza Sony który kosztuje ~100zł > http://www.centrumelektroniki.pl/Zasilacz_sieciowy_USB_1000mA_czarny_lx_G99,p43016.html. Podobnież działa również patent z ładowarek do Fuze/Clip'a - zaklejenie środkowych pinów złącza USB. Fakt, firmowe złącze WM-Port zamiast zwykłego USB jest trochę upierdliwe, ale rozwiązałem to w ten sposób że załatwiłem sobie drugi przewód,i trzymam go stale podpięty do ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Mi coś ten odtwarzacz świruje przy podłączaniu do kompa, czasami po prostu komp go nie widzi i wyświetla, że urządzenie jest uszkodzone, jednak jak jeszcze raz podepnę kabel to wszystko śmiga... Teraz jakby tego było mało odtwarzacz się rozładował, a gdy podłączę go do komputera nic się nie dzieje, próbowałem w dwóch kompuetrach, nawet na ps3... Niby trochę się nagrzewa, ale włączyć się nie chce... Wie ktoś co jest znim nie tak? Proszę o pomoc....

Edytowane przez RastafarajPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności