Skocz do zawartości

Mp3 --> Ogg


tomekpq

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

skonwertowałem utwór "Dżem - Detox.mp3" (128kbps, 44100hz,channels-2 stereo) zajmujące 6.14MB na,

"Dżem - Detox.ogg" (45kbps,44100hz,channels-2 stereo) zajmujące 2,11MB.

czyli ~~3 razy mniej, a w przypadku innych utworów metal/techno, nawet 4-6 razy mniej.

Audiofilem nie jestem ale różnicy nie słysze praktycznie rzadnej, ani na kompie, ani na iRiver T10. Czy jest to możliwe?

-- oto linki do tych plików:

- OGG

- MP3

------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sluchalem tylko poczatek na kompie na zintegrowanej karcie i cienkich glosnikach Creative'a 2+1 Sbs 350. Ja slysze niewielka roznice w perkusji miedzy mp3 a ogg. Dalej nie chcialo mi sie sluchac ani wgrywac na playera bo nie slucham takiej muzyki :P. Zapewne na playerze roznica bylaby czytelniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku dżemu - no wiesz -powolny rytm, mało instrumentów itd. Generalnie chodzi mi o to, że nie jest to "wymagający" kawałek dla kodeka - instrumentów jest mało i długo wybrzmiewają. W czymś takim dużo łatwiej "zataić" wady kompresji. Ale jak dla mnie nawet na kompie różnica jest wyczuwalna O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

ruznice słychać wyraźnie, utwór samo w sobie jest w nieskiej jakości (szumy), mp3 gra jak to mp3, ale skompresowane ponownie do ogg (to nie jest plik ogg, dla mnie plik ogg to: cd-a->ogg lub wav->ogg), to poprostu mp3 skopresowane innym kodekiem, co spowodowało znaczną utrate dynamiki i jeszcze większe zanieczyszczenie nagrania

 

detox.mp3:

th_detox_mp3.jpg

 

detox.ogg:

th_detox_ogg.jpg

 

 

 

postanowiłem znaleźć porównywalny do mp3 128 kbps cbr, bitraye kompresji ogg, wynikiem według wykresu czas/częstotliwość jest q2 (~76 kbps), odsłuch daje jednak już wyraźną przewage ogg, gra znacznie przejrzyściej

 

mp3: 128 kbps (cbr)/44100 Hz/joint stereo/3,02 MB/11:1 (9%)

th_mp3_128.jpg

 

ogg: 80 kbps (vbr)/44100 Hz/stereo/1,82 MB/18:1 (5%)

th_ogg_q2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilem nie jestem ale różnicy nie słysze praktycznie rzadnej, ani na kompie, ani na iRiver T10. Czy jest to możliwe?

 

po pierwsze, tak jak mówisz - nie wymagasz od brzmienia cudów :)

 

po drugie, tak jak mówię - OGG nie jest "lepsze" od MP3 bez powodu :)

 

... pozatym przypominam o tym, że pliki OGG w niskiej jakości brzmią zupełnie inaczej niż pliki MP3/AAC/WMA/MPC w niskiej jakości i dla wielu osób ten rodzaj brzmienia "brzmi normalnie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności