Skocz do zawartości

Koss Porta Pro - odświeżone, gorsze?


fructo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako stały w uczuciach fan słuchawek Koss Porta Pro rozważałem ostatnio zakup którejś z kolei pary (poprzednie poszły w świat) by odświeżyć związek jaki między nami jakiś czas temu się wytworzył. By przypomnieć sobie emocje mu towarzyszące udało mi się na kilka chwil dostać do bliźniaczych słuchawek znajomego, jednak po założeniu ich na uszy naciśnięciu przycisku "play" na moim iPodzie kąciki ust bardziej ku dołowi skierowane były niż ku górze.

 

Jestem święcie przekonany, że kolegi Kossy i te, które tak ubóstwiałem grały inaczej, zdecydowanie brakowało im tego czegoś, czym urzekały mnie za każdym razem gdy mogłem ich posłuchać.

 

Efekt wygrzania odpada, katowane były od jakiegoś czasu. Czyżby podróbki?

 

Miał ktoś może do czynienia ze starszymi KPP i "nowszymi", jeśli takowe istnieją i może potwierdzić tezę, że coś się zmieniło w tych słuchawkach, na gorsze niestety?

 

Tych, którzy mają zamiar tutaj pisać, że KPP od zawsze były guzik warte proszę o zamknięcie okna przeglądarki z tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla ogolna moda na kpp jakies 5-6 lat temu, moze wczesniej. Nie mniej ostatnio mialem w reku kpp z aktualnej produkcji. Mam wrazenie, ze sa delikatnie mniejsze, i gorzej wykonane. Przyznam sie, ze nigdy nie bylem fanem tej konstrukcji, nie mniej po chwili odsluchu stweirdzilem, ze nadal fanem nie bede. Moze tez kwestia zmiany gustu i rynku, ktory mocno sie rozszerzyl oferujac w osiagalnych cenach modele o wysokiej jakosci i wysienitym odbiorze. A kpp, zawsze gdzies tam beda, z tym swoim "chinskim" wygladem. Konczac, nawet za 50 zl nie nabylbym ich teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę autorytatywny - nie przerobiłem zbyt wielu wersji zwykłych KPP, posiadałem jedną parę, byłem bardzo zadowolony, sprzedałem, nabyłem KPP Anniversary, gdzie bas jest o wiele bardziej zdyscyplinowany i jestem w 7 niebie. Używam słuchawek do metalu i w tym repertuarze sprawdzają się genialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę autorytatywny - nie przerobiłem zbyt wielu wersji zwykłych KPP, posiadałem jedną parę, byłem bardzo zadowolony, sprzedałem, nabyłem KPP Anniversary, gdzie bas jest o wiele bardziej zdyscyplinowany i jestem w 7 niebie. Używam słuchawek do metalu i w tym repertuarze sprawdzają się genialnie.

Chyba po raz pierwszy w czymś się zgodzimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25Th dzięki kabelkowi mają ten zdyscyplinowany :) bas. Od kilku lat ciągle KPP trafiają w moje ręce - zdecydowanie nie ma różnicy w graniu miedzy nowymi a starymi. Jedyny mankament nowych to kabelek który sztywnieje na zimnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2 czy 3 zmieniałem trzeba dobrze dobrać kabelek, niźle grało z wyciagniętymi żyłami z "kanarka" i z przewodzikiem od RE2 w bawełnianym oplocie. Basik otrzymywał wyraźną formę nie rozlewał się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności