Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 + Cowon J3(?)


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić odtwarzacz, który jak najbardziej by współgrał z tymi słuchawkami. iPod Classic nie chce ze mną współpracować, pożyczam nano 5g, ale niestety jest biednie. J3 będzie dobrym wyborem?

Priorytetem jest jakość dźwięku, pojemność, trwałość i dobre wykonanie. Nie interesuje mnie liczba kolorków, wypaśny, wielki wyświetlacz, multum funkcji, których i tak nie będę używał i inne duperele.

Najlepiej jakby tylko miał czytelny wyświetlacz, dobrą obsługę, wszystko co dotyczy odtwarzania muzyki i dobry eq. No ale tak już chyba się nie da.

Z góry dziękuję za nakierunkowanie ;)

 

Edit: Myślałem też nad Samsungiem P3, ale widzę, że ciężko z jego dostępnością.

Edytowane przez tethlis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić odtwarzacz, który jak najbardziej by współgrał z tymi słuchawkami.(...)

Priorytetem jest jakość dźwięku, pojemność, trwałość i dobre wykonanie. Nie interesuje mnie liczba kolorków, wypaśny, wielki wyświetlacz, multum funkcji, których i tak nie będę używał i inne duperele.

Najlepiej jakby tylko miał czytelny wyświetlacz, dobrą obsługę, wszystko co dotyczy odtwarzania muzyki i dobry eq. No ale tak już chyba się nie da.(...)

 

jeżeli rzeczywiście nie zależy Ci na "duperelach", a zależy na jakości muzyki, to cechy, które wymieniłeś, jak ulał, pasują do Sansy Clip+ z Rockboxem. no, chyba, że nie jest dość prestiżowa...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Cztery miesiące próbowałem się przyzwyczaić do duetu Audeo + clip+. Nie dało się. Straszne syczenie głosek, ostry nieprzyjemny dźwięk, stopa brzmiała prawie jak werbel albo prawie w ogóle nie było jej słychać, niedobór wypełnienia w dolnym paśmie. Lubię czyste brzmienie nie zalane basem, jednak Audeo i clip+ to już przegięcie dla mnie.

 

J3 bardzo ładnie gra z Audeo. Słuchałem go tylko chwilę, nawet nie sprawdzałem czy miał włączone jakieś ulepszacze. Był po prosu dla mnie za drogi i nie chciałem się nakręcać, więc nie bawiłem się nim zbyt długo. Przez krótką chwilę zrobił, jednak na mnie bardzo dobre wrażenie. Dźwięk jak i obsługa o klasę wyżej od i10. Co ważne i10 słuchałem zupełnie na domyślnych ustawieniach, a nie wiem jak było z J3. Oba mają podobny charakter brzmienia - ten sam dac.

 

Jesteś z Wrocławia, więc najlepiej przejdź się do mp3store i sam posłuchaj i zdecyduj.

 

Gdybym drugi raz miał kupować i10 to bym tego nie zrobił i dołożył do J3. Odtwarzacz średnio się obsługuje. Nie można szybko przeskakiwać kilka utworów do przodu. Przy każdej nowo rozpoczętej piosence odtwarzacz wczytuje nakładkę (niezależnie czy jest czy nie) trwa to ok 1s. Trzeba zawsze odczekać tą 1s. W praktyce jest to bardzo uciążliwe.

Odtwarzacz przeżył jeden poważniejszy upadek i czekam 3 tydzień na odpowiedź serwisu w sprawie sprowadzenia nowego wyświetlacza. :) Bateria trzyma kilkanaście godzin, a nie 36 jak podaje producent. Do tego brak gniazda na kartę pamięci i problemy z plikami flac z dźwiękiem wielokanałowym.

Edytowane przez regis221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie można spróbować połączyć Audeo ze starym iPodem 4gen, najlepiej z CFmodem (lub Nano 1gen) - dla mnie świetne połączenie gdy Phonaki mam na czarnych filtrach i oliwkach Shure.

I biorąc pod uwagę, jak te słuchawki zgrywają się z Zune, to warto byłoby je sprawdzić w połączeniu z ZuneHD - mnie tylko brak kasy od tego powstrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym coś tańszego od J3, ale raczej już na pewno jego kupuję. Chcę kupić sprzęt na lata, z tego co wyczytałem, to potrafi się zgrać z większością słuchawek i ogólnie raczej ciężko coś złego o nim powiedzieć. Do tego dochodzi gwarancja i może kiedyś nawet funkcja odtwarzania filmów się przyda :P

PS Co do Zune HD, to coś ciężko z dostępnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Cztery miesiące próbowałem się przyzwyczaić do duetu Audeo + clip+. Nie dało się. Straszne syczenie głosek, ostry nieprzyjemny dźwięk, stopa brzmiała prawie jak werbel albo prawie w ogóle nie było jej słychać, niedobór wypełnienia w dolnym paśmie. (...)

że co? syczednie głosek? brak wypełnienia w dolnym paśmie? :blink:

ciekawe spostrzeżenia i zupełnie niepasujące do moich (nie znaczy, że niemożliwe) - korzystam z pary Audeo/Clip+ od ponad roku i nieczego takiego nie dostrzegłem. od samego początku mam Rockboxa (fakt, że korygowałem je minimalnie w EQ [n.b. rockbox ma kapitalny EQ, w którym ustawiasz nie tylko siłę, nie tylk oczęstotliwość, do której go stosujesz, ale również parametr "g" - czyli jak daleko od wybranej częstotliwości ma sięgać korekta (czyli jak stromy ma być wzrost/spadek]) - może to coś znaczy?

 

a może poszczególne egzemplarze Clipa+ tak się różnią między sobą? osobiście nie sądzę - nie czytałem o czymś takim na żadnym forum, a poza tym Clip+ nie przez przypadek jest używany jako odtwarzacz referencyjny w recenzjach.

 

osobiście, na ustawieniach flat nie słyszę różnicy między Clipem+ a J3 (tyle, że J3 nie słucha się na flacie tylko z BBE :) )

 

(...)Do tego dochodzi gwarancja i może kiedyś nawet funkcja odtwarzania filmów się przyda :P

czyli jednak idziemy w "duperele"? :lol: [no offence!]

 

W komisie forumowym wisiał jeden - nie widziałem by ktoś go złapał.

 

w zeszłym tygodniu był na allegro egzemplarz 32 gb za 799 PLN - sprzedawała niejaka "misiabella" - chyba się nie sprzedał. zadałem parę konkretnych pytań i dostałem wymijające odpowiedzi typu: "dostałam go 2 miesiące temu w prezencie, ale wolałam ipoda".

i już po 2 miesiącach zgubiłam płytę cd? i nie wiem ile godzin odtwarza video na jednym ładowaniu?

odpuściłem sobie w tym momencie... jeżeli Tobie to nie przeszkadza - poczekaj parę dni - może znów "wypłynie"?

Edytowane przez shady_slim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip+ jakoś niestety jakościowo mi nie podszedł (tak samo jak HiFiMan, HiSound RoCoo, tudzież S:Flo2). Do tego maksymalna pojemność 8 giga. Wiem, że można rozbudować, ale to nie to samo ;p Ale nie mówię nie, może za jakiś czas dokupię.

J3 32 GB w cenie 1000 zł nówka to dobry wybór/cena?

Co do Zune HD, to wolałbym raczej sprawdzone źródło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shady_slim

 

Gdyby nie świetny EQ w RB to miesiąca bym pewnie nie wytrzymał z clipem+ i Audeo - dokładnie to samo powiedziałem w sklepie mp3store kiedy wszedłem tam z zamiarem kupna nowego DAP-a - sprzedawca odpowiedział mi wtedy"Nie dziwię się."... Na ustawieniach 6-7kHz -6dB dopiero sybilizacja była dla mnie do zniesienia. Clip+ nie jest złym sprzętem jak na swoją cenę. Do Audeo nie jest jednak polecany i sam doświadczyłem dlaczego :)

Każdy słucha innej muzyki i ma inne preferencje. Ja obracam się głównie w klimatach rock, jazz, funk, soul. Sam masz clipa+ i J3. Osobiście nie wiem jak można nie słyszeć różnicy pomiędzy tymi dwoma odtwarzaczami. Dla mnie choćby D2 czy i10 na flat to klasa wyżej od Clipa+ z ustawionym korektorem w połączeniu z Audeo. Para Audeo + Clip+ była dla mnie tak chłodna i ostra, że dosłownie głowa zaczynała mnie boleć od syczenia i braku niskich tonów.

Ustawienie BBE dla mnie zwiększa czystości przekazu, ale wokal staje się sztuczny, niewyraźny i przesadnie ugrzeczniony.

 

Swoją drogą skoro nie słyszysz różnicy pomiędzy J3 i Clip+ to dlaczego kupiłeś player za ponad 700zł skoro mogłeś mieć to samo za 100zł? ;)

 

Kiedyś kubuś_pl pisał, że jego JH zgrywają się najlepiej z Clipem+ to też wiele osób nie chciało wierzyć, że "przeciętny" player tak dobrze zgrywa z wysokiej klasy customami. Może niektórym bardzo pasuje sposób w jaki gra Clip+ ja do tego grona, jednak nie należę. Przynajmniej jeśli chodzi o połączenie z Audeo.

Edytowane przez regis221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytelny wyświetlacz, super obsługa, świetny eq. Ponadto wejście na kartę pamięci, bardzo dobry dźwięk,solidne wykonanie(upadł mi z milion razy, nieco zarysowany tył) da się, to wszystko jest w j3. Jedyna wada jaka mi przychodzi na myśl to problemy z rozładowaniem baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam uzywam albo inaczej posiadam (bo sporadycznie paruje) J3 i Audeo - na moje uszy bez bicia EQ to zestawienie to bezbarwny "muzyczny szkielet". Sa tez tu na forum fani tej pary i "jej" dzwieku - chociaz nie wiem ilu z nich jedzie na zywca, a ilu uzywa EQ. Do czego zmierzam J3 i Audeo potrafia zagrac ale trzeba pchac sie w ulepszacze, ktore w calosci czynia to zestawienie w miare bezpiecznym.

Osobiscie jako ten ktory uzycie equalizacji(szczegolnie tej mobilnej) traktuje jako ostatecznosc, dobrego dotykowca do Audeo widzial bym raczej w P3, X, Zune HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie świetny EQ w RB to miesiąca bym pewnie nie wytrzymał z clipem+ i Audeo - dokładnie to samo powiedziałem w sklepie mp3store kiedy wszedłem tam z zamiarem kupna nowego DAP-a - sprzedawca odpowiedział mi wtedy"Nie dziwię się."...

...a ja nie dziwię się, że sprzedawca tak odpowiedział. nie chcę tu nikogo dyskredytować, tym bardziej, że nie znam uzasadnienia jego poglądu, jednak nie czarujmy się co do jednego - sprzedawcom bardziej zależy na promowaniu tego, na czym prowizja jest wyższa - czyli droższego sprzętu. naturalne zatem jest to, że niedrogi, bezproblemowy, niewymagający dla słuchawek (brak konieczności stosowania osobnego wzmacniacza) Clip+ nie jest ich faworytem.

 

nie są również dla mnie autorytetami ci, którzy chcą się wyróżnić przez posiadanie drogiego sprzętu. w naszym biednym kraju, niestety, można być snobem nawet w takiej dziedzinie jak portable audio. na zachodzie, gdzie każdy może mieć praktycznie taki sprzęt jaki chce, nie zaimponuje się nikomu posiadaniem "hi-endowego" odtwarzacza czy IEMów.

 

są natomiast dla mnie autorytetami ci, którzy mogą mieć (i mają) dowolny sprzęt i nie są z góry uprzedzeni do czegoś, co jest tanie (pamiętam z jakiegoś wątku drwiące odniesienie do ABI, że to ta strona, gdzie testują IEMy za 20 USD. no tak - przecież prawdziwy, polski audio-snob nie schyla się do takiego "badziewia". IEMy muszą być customowe z min. 3 przetwornikami i oczywiście - adekwatną ceną...)

 

jeżeli chodzi o Clipa+ - może odwagi do jego zakupu doda niektórym ta oto recenzja: http://nwavguy.blogs...p-measured.html

 

jeżeli ktoś nie wie kim jest NwAvGuy, to poinformuję, że jest to gość znany na angielsko-języcznych forach z wyrazistych poglądów (za wyrażanie których został zabanowany np. na head-fi). mocno krytykował wiele wzmacniaczy uznawanych przez "mainstream" za kultowe. nie robił tego w oparciu o subiektywne odczucia typu "ciemny/jasny", "zimny/ciepły", "scena", "zejście" itp.

robił to w oparciu o mierzalne parametry, wykonywane na profesjonalnym sprzęcie. wykazywał konkretne parametry, które w danym wzmacniaczu były poniżej akceptowalnych wartości. w końcu rzucono mu wyzwanie - "skoro jesteś taki mądry, to zbuduj/zaprojektuj wzmacniacz, który będzie dobry i tani". no i NwAvGuy zrobił to - jak proces przebiegał zostało opisane z najdrobniejszymi szczegółami (większości których, z racji braku kompetencji, nie jestem nawet w stanie zrozumieć) na jego blogu, w którym znajduje się test, do którego link podałem powyżej --> patrz wpisy z lipca i sierpia 2011. w skrócie - NwAvGuy zaprojektował i zbudował odtwarzacz Objective2 (w skrócie O2), który:

a) może zbudować ktoś niebędący elektronikiem (ja sam również zamierzam się tego podjąć),

B) którego cena, nie licząc płytki drukowanej, zamyka się w 30 USD

c) podobno jest nie do odróżnienia w brzmieniu od referencyjnego DAC-1 za 1600 USD (NwAvGuy rzucił otwarte wyzwanie dotyczące odsłuchu "w ciemno", którego celem byłoby odróżnienie O2 od DAC-1)

 

tyle wstępu o NwAvGuy`u i jego kompetencjach w zakresie testowania audio. Aha - jeszcze jedno - nie jest znany z tego, aby przesadzał z zachwytami - jest raczej znany z oszczędności w stosowaniu pochwał. tym bardziej zaskakująca jest jego recenzja Clipa+. napisał on, m. in. coś takiego:

"I'm so impressed I plan to buy a few spares when they near the end of the product cycle because I'm worried Sandisk might somehow screw up the replacement"

i jeszcze podsumowanie pomiarów:

"THE MEASUREMENTS (brief version):

  • Frequency Response: Ruler flat from 10 hz to 20 Khz and very accurate
  • Distortion: Below 0.05% which most agree is inaudible
  • Maximum Output: About 15 mW--higher than average
  • Output Impedance: An extremely impressive 1 ohm (dedicated headphone amp territory)
  • DAC Performance: Impressive and better than many players costing several times more"

w teście tym Clip+ był porównywany do iPoda Touch. w podsumowaniu napisane jest, że wygrał... iPod. ale jest to zakamuflowany żart. iPod wygrał w 4, branych pod uwagę w teście kategoriach, podczas gdy clip+ tylko w 3, a w dwóch kolejnych był remis. jednak, jak pisze autor recenzji/testu, kategorie, w których wygrał iPod mają mniejsze znaczenie dla ich odczucia w sposób słyszalny, poza tym różnica, o jaką iPod był lepszy od clipa+ była stosunkowo niewielka, natomiast te kategorie, w których wygrał clip+ mają dużo większe znaczenie dla ich słyszalnego odczucia, poza tym różnice, jakimi clip+ pokonał iPoda w tych kategoriach były znacznie większe - szczególnie impedancja wyjściowa o wartości 1 Ohma (mająca przełożenie na "zejście" basu oraz na bezproblemową współpracę z bardziej wymagającymi/kapryśnymi słuchawkami), świetny wynik na dystorsji i owzorowaniu fali prostokątnej "This is among the best performance as I've seen from any portable player".

 

kupując Clipa+, ponad rok temu, robiłem to jedynie w oparciu o recenzję z ABI. nie znałem testu/recenzji NwAvGuy`a. zawsze podobało mi się brzmienie tego odtwarzacza i byłem z niego zadowolony - teraz już wiem, że stoją za tym naukowe podstawy :-)

 

 

Do Audeo nie jest jednak polecany i sam doświadczyłem dlaczego :)

 

NwAvGuy (oczywiście, możesz powiedzieć - "co to za autorytet?") napisał: "I am, however, fairly confident the lower output impedance and higher low distortion output power of the Clip+ are an audible advantage over the iPod with many headphones--especially balanced armature types such as most of the Etymotic IEMs, Shure IEMs, Ultimate Ear IEM's etc."

 

(...) Sam masz clipa+ i J3. Osobiście nie wiem jak można nie słyszeć różnicy pomiędzy tymi dwoma odtwarzaczami. Dla mnie choćby D2 czy i10 na flat to klasa wyżej od Clipa+ z ustawionym korektorem w połączeniu z Audeo.(...)

 

OK - wycofuję się z tego, co napisałem o porównaniu Clipa+ z J3 i braku różnic. wycofuję się tymczasowo - za krótko mam J3 i za mało jeszcze jestem z nim osłuchany, żeby wydawać jakieś definitywne sądy na jego temat. no i dochodzi element przyzwyczajenia - zawsze pasuje nam lepiej to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni - w moim przypadku jest to Clip+. za jakieś dwa tygodnie będę mógł podejść do tematu porównania bardziej kompetentnie.

 

Swoją drogą skoro nie słyszysz różnicy pomiędzy J3 i Clip+ to dlaczego kupiłeś player za ponad 700zł skoro mogłeś mieć to samo za 100zł? ;)

 

- bo po ponad roku słuchania na Clipie+ zapragnąłem czegoś "nowego"?

- bo jestem słabym człowiekiem i również ulegam reklamie, hypom na forach oraz modom?

- bo chciałem też go mieć?

- bo mam w sobie pierwiastek snobistyczny?

- bo miał fajne recenzje?

to taka lista powodów zakupu najpierw Nano 6g, a potem J3. ale jeżeli nie okażą się one lepsze od clipa+ to nie będę miał problemu, żeby się przyznać, że popełniłem błąd. fajną cechą obydwu tych odtwarzaczy jest brak zakazu ich odsprzedaży w sytuacji, gdy mi się nie spodobają. jasne, że stracę na tym trochę $, ale zyskam pouczające doświadczenie. Nano 6g na razie zostawiam - przegrał, co prawda, konkurencję na playera z Clipem+ (ale przegrać z mistrzem to nie wstyd), ale zamierzam dać mu jeszcze szansę jako DAC-owi. mam już praktycznie wszystko, żeby zrobić sobie kabel LOD (jeszcze tylko jakaś dobra cyna z dodatkiem srebra - np. viablue). zobaczymy jak się spisze w tej roli. a J3? potestuję go sobie jeszcze czas jakiś i albo go sobie zostawię, albo też uszczęśliwię kogoś odsprzedając mu go po korzystnej cenie...

Edytowane przez shady_slim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... W zasadzie już wcześniej zdecydowałem, że biorę J3 i później clip+ na jakieś wyprawy, gdzie wyświetlacz w J3 mógłby się trochę uszkodzić, ale tekst wyżej jeszcze bardziej mnie w mojej decyzji utwierdził ;)

 

Przeczytaj jeszcze to: http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/cowon-i9-review.html - jest to, co prawda, recenzja i9 a nie j3, jednak jak twierdzą niektórzy (http://www.anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=59652), dźwiękowo nie ma różnicy między nimi - choć jest potężna, jeśli chodzi o interface, intuicyjność obsługi i funkcjonalności (na korzyść j3).

 

Kilka ekstraktów:

"THE MEASUREMENTS: More detailed results are presented below, but here's the brief summary:

  • Frequency Response: With a typical load, the i9 starts rolling off in the bass at 100 hz until it's about 4.2 dB down at 20 hz. That's a significant roll off and is much worse than the iPod or Clip+ both of which stay ruler flat all the way down to 10 hz. With good headphones and the right music, this is likely audible and would make the Cowon sound a bit weaker in the deep bass. Above 100 hz the response is fine.
  • Distortion: At typical listening levels, THD+N distortion was roughly 0.02% from 20hz to 1 Khz, but rose to about 0.4% at 10 Khz. This is decent but not great performance. It’s fairly similar to the Sansa Clip+ overall with the i9 doing better at 1 Khz and the Clip doing better at 10 Khz.
  • Maximum Output: The i9 has higher than average power output--about 2 dB higher than what the iPod can manage into the same load. It delivers roughly 24 mW into 16 ohms. This gives the i9 a bit more "headroom" for inefficient headphones or those who like their music really loud.
  • Output Impedance: The Cowon is better than average here. The output impedance was about 1.5 ohms which should keep frequency variations with even some of the more wild headphones to within +/- 1.5 dB or so.
  • DAC Performance: The square response was clean but the DAC linearity was a bit off at low levels and the i9 might have higher than average jitter. So the DAC results are kind of mixed."

(...)

"i9 vs CLIP+: If a person doesn’t need the higher output of the i9 I think the Clip+ is a better player overall. The Clip+ has much better bass response, less high frequency distortion, and otherwise very similar performance for about 1/3 or 1/4 the price. The Clip also runs the excellent Rockbox firmware, is smaller, and doesn’t require buying an armband to wear on your arm (shirtsleeve). If that extra few dB of output power is important to you, or you’re just in love with Cowon’s particular choices of EQ or some other unique i9 feature, than I’d say go for the i9.

 

i9 vs iPOD TOUCH 3G: The iPod has much lower distortion across the spectrum and also lower noise and arguably better DAC performance. And with the $3 EQu app, it offers impressive EQ. The Touch of course also runs iOS apps, plays games, has bluetooth, WiFi, a much bigger screen, etc. But, the flipside is it’s bigger, heavier, more expensive, generally requires iTunes, won’t play FLAC files, is missing several of the i9’s features, and has a higher output impedance which makes it a bit more fussy about what headphones you pair it with. With typical dynamic headphones, if audio quality was the main focus, I’d likely pick the iPod over the i9. For higher-end balanced armature headphones, however, the Cowon or Clip+ would be my pick."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem ostatnio audeo + cowon j3. Slabe jest to polaczenie, ogolnie j3 strasznie nudno gra. Najlepiej dobierz cos cieplego, jakiegos soniacza. Stare sony maja wiecej ciepla niz nowe. Nowe serie maja lekko ocieplony dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności