Skocz do zawartości

Oczko wyżej od T60 i PL21 ? Zmienić słuchawki, player, czy cały zestaw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem chciałbym podskoczyć jakościowo o oczko wyżej w odbiorze dźwięku.

Do tej pory używałem irivera T60, ze słuchawek używałem z nim najpierw EP-630, później Koss Porta Pro, aktualnie SM PL 21. Gra to ok ale kurcze coś mi zaczyna w tym dźwięku brakować. Szczególnie radio jest słabe. Nigdy nie używam ustawień fabrycznych dźwięku tylko podkręcam EQ sam.

Może audiofil to za dużo powiedziane ale muzyka jest bardzo ważna w moim życiu i słucham jej bardzo dużo. Jakiej słucham: bardzo różnorodna, zwłaszcza alternatywna, mieszanka elektroniki, popu, rocka, jazzu itd. Gatunkowo jest to naprawdę duża rozpiętość z tych bardziej znanych np. od Kate Bush do Basement Jaxx, Kings of Leon. Lubie silne basy, ale też brzmienie analityczne, delikatne, lubię wsłuchiwać się w detale muzyki elektronicznej (takie drobne smaczki), wokale też są bardzo ważne. Lubię się dobrze wczuć w muzykę, chyba odpowiada mi cieplejsze, dynamiczne brzmienie.

 

I tutaj mam pytania:

-czy pozostać przy odtwarzaczu i zmienić słuchawki np brainwavs m2, fisher audio eterna (tak mi proponował sprzedawca w mp3store stacjonarnym) lub jeszcze macie jakieś inne propozycje?

-czy może zmienić odtwarzacz na: Sansa Clip + (czy jest sens zmiany na niego z T60?), Nationite N2, Samsung P3 ?

- czy ostatecznie cały zestaw Sansa Clip + i Pl11 ?

 

Szczerze mówiąc wypadłem z obiegu i tylko do do tej pory udało mi się wyczytać na forum...ale to tak z doskoku więc nie wiem czy są to dobre propozycje.

 

Moje wymagania:

- dobra jakość dźwięku, raczej ciepły charakter

- miło by było gdyby radio grało lepiej niż w T60 (bo ostatnio zaskoczyło mnie że radio grało lepiej w moim Samsungu Galaxy S niż w T60)

- cena nie do końca ustalona, fajnie byłoby tanio np. do 300 zł ale może też być do 500 za zestaw

 

Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc w wyborze nowego sprzętu! I sorry jeśli pomieszałem :)

Edytowane przez mureklos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności