Skocz do zawartości

flexijack/spdif coaxial z x-fi gamer halpplx


meehooj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupilem taka oto przejsciowke > http://www.thunderpi...cs/P1010046.jpg < by podpiac coaxiala pod x-fi gamer, ale nie chce mi to z tym zagrac. Zmienialem sterowniki, wylaczalem tryb analogowy, dzwieku nie ma. Wtf?

 

Wiem, ze sa inne sposoby na podpiecie coaxa pod te karte, ale glupio zeby sie przejsciowka marnowala.

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum pod linkiem na koncu tej linii znalazlem info, ze wlasnie przez ten adapter mozna podpiac coaxiala > http://hardforum.com/showthread.php?t=1023063

 

o tej metodzie z pinem i o innych wiem, chodzi mi wlasnie o wykorzystanie przejsciowki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją, flexijack daje digital out elektrycznie i optycznie, więc twoja przejściówka powinna działać. Sprawa najprawdopodobniej leży po stronie ustawień oprogramowania creative. Do wyboru są chyba 3 tryby, w jakich karta może pracować ( Audio Creation Mode, Entertainment Mode, or Game Mode). W trybie audio creation lub entertainment (nie jestem pewny, więc pozostaje metoda pró B) skonfiguruj flexijack'a, aby dawał sygnał digital:

 

Entertainment Mode

  • In Entertainment Mode, click the Digital I/O images/digitalIO_icon_entertainment.jpg icon. The Digital I/O page appears.

  • Click Digital I/O to select the FlexiJack Mode that you want.

lub

Audio Creation Mode

  • In Audio Creation Mode, click the Settings button. The Settings dialog box appears.

  • Under Digital I/O, click Digital I/O to select the FlexiJack Mode that you want.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję Gamera posiadasz? Najlepiej zarzuć zdjęciem, bo coś mi się wydaje że masz wersję bez "flexijacka".

 

EDIT

 

I jaką wersję sterowników masz zainstalowaną? Standardowe, czy jakieś modowane? Gdyby wszystko było jak należy, to w SETTINGS powinieneś mieć do "zaptaszkowania" opcję spdif na flexijack.

 

Tu masz linka do FAQ Creative na ten temat: http://es.creative.com/knowledgebase/10874.asp

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje z flexijackiem.

 

Podejrzewam tez sterowniki...Mialem sterowniki Pax, ale zainstalowalem jakies inne i to samo jest. Oryginalne tez mialem i z tego co pamietam nie mialem opcji zafajkowania spdifa. jeszcze mi jedne zostaly do sprawdzenia.btw, jaka roznica czy modowane czy nie? Funkcji karty nie powinno ubywac, a celowe krojenie jest troche bez sensu.

 

a te faqi czytalem, w ogole wszystko chyba juz przeczytalem na ten temat, nie mam nawet takiej opcji by wlaczyc spdif out, jak widac na zrzutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje z flexijackiem.

 

Podejrzewam tez sterowniki...Mialem sterowniki Pax...jaka roznica czy modowane czy nie? Funkcji karty nie powinno ubywac,...

 

Modowane czy nie, różnica jest taka, że te modowane są składane z kilku różnych, czasem z jednych wezmą fajną opcję, ale przy okazji, wetnie im coś innego. Jeśli wersja modowana opiera się na sterach od karty, która flexijacka nie miała, jakiś Auzentech na przykład, to i nie będziesz tego miał teraz w opcjach.

 

Jeśli miałeś Paxy i na nie instalowałeś kolejne, to to może być przyczyną. Najpierw trzeba te pierwsze odinstalować z systemu do czysta, inaczej cuda się mogą dziać. W sterownikach X-Fi tak to już jest. Z tego co pamiętam, można w necie znaleźć opisy jak odśmiecić system ze sterowników X-Fi, przed zainstalowaniem kolejnych.

 

Jeśli masz kartę z flexijackiem, zainstalujesz do niej dedykowane sterowniki, na czystym systemie, w którym nie ma pozostałości po innych sterownikach X-Fi, to cudów nie ma, opcja musi się pojawić w "settings".

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Co do instalcji to wiem, zawsze czyszcze do konca, wszystkie pliki i rejestr, sladu nie ma.

 

edit : Ze sterownikami firmowymi bez zmian. :)

 

Cos pokombinowalem i teraz po wpieciu coaxa z przejciowka slysze trzaski i inne podobne dzwieki w glosnikach, czyli karta traktuje wejscie jako spdif IN a ja chce out. nie widze poki co ze da sie to przelaczyc...

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności