Skocz do zawartości

zgrywanie muzyki na rockboxie ipod VIDEO


kisnol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóz mam taki problem, że zainstalowałem przed chwila rockboxa i jak teraz wgrac na mojego video muzyke ? Po podłączeniu ipoda do kompa pojawia sie w komputerze otwieram ale nie ma zadnego folderu z muzyka ... na czym to polega ? Z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć gdziekolwiek chcesz, możesz stworzyć folder "Muzyka", bądź nie. Jak już zgrasz to odłączasz playera od kompa, wchodzisz w Settings -> General Settings -> Database -> Initialize now. Czekasz minutę, dwie i Rockbox już widzi muzykę którą przeniosłeś na iPoda.

 

Hint: Przegrywaj muzykę kopiując pliki na iPoda używając oryginalnego softu - jest ok 2x szybciej ;)

Edytowane przez Forza Lazio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to robić skoro mam rockboxa ?:D a na oryginalnym sofcie musialbym przez itunesa a tego nie nawidze :D mam jeszcze jeden problem... ten rockbox jest jakis nawiedzony :( mialem sanse clip + i gdy zainstalowalem rockboxa to bateria trzymała mi 3-4 godziny wiec go jak najszybciej sprzedałem , a teraz jak kupilem ipoda video to na rockboxie bateria w godzine schodzi haha :D poprostu zalosne :D wiecie jak na to poradzic ? i jeszcze jedno : gdy zainstalowalem skorke ivideo czy cos takiego na rockboxa to polowy rzeczy nie ma i gdy odtwarzam muzyke jak tylko tylul piosenki a caly ekran bialy ;/ wiecie jak to robic zeby bylo ok ? a jak nie to jaka skorke polecacie ? Byłbym bardzo wdzieczny jezeli pomoglibyscie mi rozwiazac te wszystkie problemy bo nie mam zamiaru znowu sprzedawac odtwarzacza ... Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z biały ekranem, dawno to było i nie mogę sobie dokładnie przypomnieć jak sobie z tym poradziłem, ale to było coś do kombinowania z czcionką, albo z jej kolorem. Używałem chyba też iVideo lub iLike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz iPoda pod komputer na oryginalnym sofcie i wrzucaj na niego muzykę jak na pendrive.

 

Jeżeli bateria schodzi ci w godzinę to masz padniętą baterię - to nie wina rockboxa (jeśli masz najnowszego) ;)

 

Włącz sobie skórkę Cabbie 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn juz mam naprawilem :D odinstalowalem rockboxa i mam super motyw :D a jak wlaczyc oryginalny soft ? skoro mi sie rockbox wlacza automatycznie ? dziwne bo z sansa bylo tak samo ... mialo trzymac 17 godzin maximum a trzymalo 3-4 -.- juz powiem wam ze wole na normalnym sofcie to wszystko robic bo z ta bateria to kleska ;/ a nie da sie tego naprawic ? bo na normalnym sofcie to nawet dobrze trzyma tylko ten rockbox wyzera baterie :( bardzo prosilbym o pomoc a wole skorki z duza czcionka jak iclassic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny soft włączasz przez przełączenie suwaka hold gdy podczas włączania playera pojawia się jabłko na ekranie. Jeszcze raz ci napiszę, że 3-4h dzialania to nie wina rbxa tylko twojego iPoda/baterii lub sposobu korzystania z rbxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki tak zrobilem. A wiec pozostaje mi problem baterii, ale patrz to nie jest dziwne ? ze w dwóch nowych odtwarzaczach po rockboxie bateria tak szybko spada ? A zauwazyłem , że gdy przed wylaczeniem mam np 50% baterii a jak wylacze i wlacze to mam 39% o.o nie wiem o co tu chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok i tak zrobie zostawie go dzisiaj na noc i jutro wyjezdzam to bede sluchal cala droge :) jeszcze mam taki maly problem , zgralem muzyke na oryginalnym sofcie i oryginalny soft jej nie widzi ( przypuszczam ze musialbym ja zgrywac przez itunes). Hah i kolejny problem... nie moge wylaczyc ipoda jak przyciskam dolny przycisk to aby ekran sie wylacza ipod chodzi... ja go wylaczyc zeby rockbox znowu sie wlaczyl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może oryginalny soft też zżerał baterię, tylko nie widziałeś tego tak dokładnie jak w RB.

A jaki to model iPoda i jaki ma staż?

Zdarza się, że jakieś uszkodzenia na płycie głównej typu zwarcie, powodują wyczerpywanie się baterii.

Ale oczywiście nie życzę tego :)

Dobrze jest też zaopatrzyć się w oryginalną ładowarkę.

 

 

juz mam problem rozwiazany ale dzieki :) i powiem wam ze dzwiek jest lepszy na rockboxie niz na oryginalnym sofcie wiecej basu i bardziej czysciej

A mi się wydawało, że właśnie na sofcie appla jest więcej basu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok i tak zrobie zostawie go dzisiaj na noc i jutro wyjezdzam to bede sluchal cala droge :) jeszcze mam taki maly problem , zgralem muzyke na oryginalnym sofcie i oryginalny soft jej nie widzi ( przypuszczam ze musialbym ja zgrywac przez itunes). Hah i kolejny problem... nie moge wylaczyc ipoda jak przyciskam dolny przycisk to aby ekran sie wylacza ipod chodzi... ja go wylaczyc zeby rockbox znowu sie wlaczyl ?

 

Na jakich słuchawkach ? ile one mają ohm?

Na jakim poziomie wzmocnienia zainstaluj skórke np DetailText i tam pisze ile dB max do 6 ja normalnie słucham ok -20dB.

 

Rozumiem że ipoda masz z dyskiem? Czesto wyłaczasz całkowice ipoda na RB ? Ja ipoda z dyskiem uruchomiłem ok 7razy w ciagu 30min i koniec aku, przy normalnym używaniu nie jest źle.

 

Ustawienia wygaszacza, koloru tła (robisz latarke z ipoda żę tak zjada ci aku?) też swoje robią.

Aku może byc słabej jakości albo już stare i zjechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ipoda video 5,5g 30Gb kupiony na allegro niedawno wiec nie wiem jaki ma staz ale jest w bardzo dobrym stanie : ) teraz testowałem ipoda juz kilka razy i najwiecej bateria na RB trzymala 10 godzin i 40 minut. Czy to dobry wynik ? Czy da rade wyciagnac wiecej ? A sluchawki Creative Aurvana Live !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności