Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe do autobusu


Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Więc szukam słuchawek dokanałowych.

Wymagania:

Fajnie by było gdyby słuchawki były CZARNE i nie rzucające się w oczy.

Mają być wygodne (ale wiekszosc z tego co widze i tak ma zmienianą "końcówke")

Mają dobrze grać na LG Swift GT540 :)

MUSZĄ być wytrzymałe. 2 pary jakiś no-name'ów mi sie zniszczyły w ciągu 2 miesięcy (nie łączyło coś przy wtyczce mini jack)

Zazwyczaj słucham muzyki w autobusie. Więc tzw dobra "izolacja" mile widziana. Ale znowu bez przesady, bo czasami na mieście też słucham.

Słucham RAP'u przede wszystkim. Ale jakieś kawałki typu

Też sie pojawią w playliście ;]

Cena, myśle, że GÓRNĄ półką jest 100 zł. Ale to takie max.

 

 

PS Lubie bass. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoundMAGIC PL11 od siebie polecam. Słucham podobnej muzyki, też w autobusie i jest na prawdę :woot: bas też jest niezły, z reszta średnica i góra także. Bardzo dobre słuchawki jak na swoją cenę.

 

Chcę je zamienić na SM e10, więc jakbyś był zainteresowany to pisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem awaryjnie (bo po imprezie straciłem sporo sprzętu) telefonu z androidem, ale Galaxy Ace i Meelectronics M9 są dobre nawet w tym połączeniu. Bassu ile chcesz (poweramp polecam, konfiguracja pod siebie), a słuchałem też na GT540 od kumpla z klasy i było również bardzo dobrze ;) Słuchawki są tanie jak na swoje możliwości, są wytrzymałe (spokojnie już od roku bez uszkodzeń, a dodatkowy "twardy" pokrowiec pomaga utrzymać je w dobrym stanie) i mają sporo w zestawie jak na tą cenę (bi-flange, 3 pary silikonowych tipsów, zwijacz do kabla, wspomniany już pokrowiec, niestety klips, bo mi osobiście przeszkadzał i musiałem go zdjąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do marca bym musial czekać. Tak odpowiedział support ; )

Przepraszam Panowie, że tak mieszam ale teraz troszke inaczej ;p

CO możecie powiedzieć o AKG K311, AKG K315 oraz Sennheiser MX 270 i Sennheiser MX 271

 

Pasowałyby do muzyki której słucham? I mają w maire ogarnięta izolacje? I są wytrzymałe?

Bo rzecz biorac po co mi słuchawki za 75 zł, jak i tak pewnie różnicy słyszał nie będe. Dla mnie to wszystko gra tak samo. Tylko bass lubie większy :D

Edytowane przez Marcin Dzikowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rzecz biorac po co mi słuchawki za 75 zł, jak i tak pewnie różnicy słyszał nie będe. Dla mnie to wszystko gra tak samo. Tylko bass lubie większy :D

Oj, gdybyś porównał odmiennie brzmiące słuchawki w tej cenie, to byś słyszał różnicę. Ale czy warto, to kwestia indywidualna, bo może starczą Ci słuchawki za 20 złotych, które walą bylejakim basem, ale w dużej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki, ale wciąż nie wiem jak stoi sprawa z tymi słuchawkami co zapodałem...

 

A porównanie słuchawek z górnej i dolnej półki mam. Mój braciszek ma jakieś Djskie za kupe szmalu, a ja swoje do skypa itp za 35 zł, i jak włącze muzyke to różnica jest dla mnie znikoma, a jak on porówna sobie to po 3 sekundach zdejmuje i mówi, że moje to jakieś ścierwo... xd

Chociaż dziś sie zdziwiłem jak pożyczyłęm od kumpla słuchawki, bo w ogóle jakiś nowy instrument w jednym kawałku był w tle, a za to w drugim kawałku w ogóle tego zaje%@!% mocnego bassu nie bylo. W ogole go nie było.

Dlatego sie pytam jak stoi sprawa z tymi co wam zapodałem...

Edytowane przez Marcin Dzikowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, najlepiej było by wziąć Alpha. Skoro z Alpha jest problem (a jest bo mój kumpel też temat wałkował aż wreszcie odpuścił ze smutkiem) to można albo próbować w proAlpha (acz poza stwierdzeniem mocno sklepowym "ulepszone Alpha" wiele nie powiem bo nie słuchałem) albo "po staremu" MEE M9 bądź SM PL21. Tyle że to są dość podstarzałe modele jednak. No i po tym jak kumplowi M2 się rozkleiły mam słabe zaufanie do MEE.

PL11 są owszem dobre ale do Alpha nie mają startu. Ewentualnie jak jesteś cierpliwy to Audiomagic ma niedługo mieć nowe NuForce w ofercie (modele niższe niż NE-700x w tym jeden w cenie poniżej 100zł) tyle że obecnie nie wiadomo jak to gra.

Są jeszcze Beta Brainwavz, konstrukcyjnie podobne do Sony EX85 co obiecuje niespecjalną izolację za to potężną scenę (jak posłuchałem EXów to mi koparka opadła). Jakieś opinie na bank o nich będą i na 99% Syler miał z nimi do czynienia z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M9 przez 2 lata używanie przeze mnie (oczywiście pokrowca używam, bo jest wygodniej i kable się nie plączą :) ) nie mają śladu jakiegokolwiek uszkodzenia :) Wytrzymałe są i to bardzo. Mocny kabel, metalowe "muszle", dobra wtyczka mini jack :) Zero problemu. Około 2 miesiące temu odsprzedałem te słuchawki znajomemu, który w dalszym ciągu je chwali, a ja niestety z tęsknoty zakupiłem kolejną parę z literką P na końcu, żeby używać jej z telefonem (nie wiem jak to tu będzie, bo przy pilocie teraz mogło by się coś zwalić nieprawdaż?), ale muszę dokupić kabelek od FiiO do tego, bo coś nie śmiga mi ten pilot z telefonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchawki mają grać z telefonem to spróbuj odsłuchać gdzieś Brainwavz Proalpha. To są jedyne słuchawki, które mogą zagrać z Xperią Neo V. Na innych słuchawkach była lipa, po prostu strasznie mętny dźwięk. Testowałem jeszcze Brainwavz M2, wspomniane M9, Audeo 012 i M1. ProAlpha zagrały na lepszym poziomie niż Westone 1, a na porządnym sprzęcie te słuchawki mają rewelacyjną panoramę stereo i szczegółowość, bardzo nasycone, ale nie syczące wysokie i przyzwoity bas, który nawet jak podbijesz EQ dość mocno to pozostanie przejrzysty. Zwykłe Alpha są o dwie-trzy klasy niżej. Bety mają potencjał, ale z dobrym playerem i jeśli przypasują Ci do ucha. Choć względem PA będzie brakowało energii w wysokich tonach i basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy Brainwavz Alpha będą sie dobrze trzymały ucha?

Bo generalnie mam 2 pary no-namow w domu, ale po prostu wypadają mi z uszu. Nie wazne jak głeboko i jak bardzo na siłe je wcisne - jeden ruch głową i ich nie ma.

I wlasnie Brainwavzy wyglądają dośc podobnie.

A słuchawki takie sennheiser-mx-170.jpg

trzymają mi sie ucha zajeb&@#%.

Więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Alphy podobno ostatnia informacja od producenta jest, że będą na koniec marca. Co do trzymania się w uchu... Tutaj nie chodzi o to jak głęboko je wsadzisz, musisz dopasować wielkość gumek albo ew. używać pianek Comply, które same się dostosowują do ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jeszcze pociągne. Słuchawek jeszcze nie kupiłem ze względu na dostępność...

Wciąż mam wątpliwości co do tego, czy słuchawki będą mi sie trzymały ucha, w szczególności, że zacząłem biegać. A biegać bez muzyki to ciężko ;p

A watpliwości biorą sie z tego, że nigdy żadne słuchawki w stylu Brainwavz Alpha nie trzymał mi sie ucha. I nawet nie wiem czy dobór gumki tu pomoże ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności