Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Reshelling Westone Um3x


Rekomendowane odpowiedzi

Hello!

 

W nowym roku mam postanowienie, zeby w koncu spróbowac Customów. Jako, ze ostatnio stalem sie posiadaczem Westonow UM3X, pomyslalem, ze wystarczy je oddac do reshellingu, niz kupowac za 2k nowe. I tu potrzebuje pomocy:) Gdzie najprosciej i najtaniej moge to zrobic? Slyszalem o:

Unique Melody- chyba 170 dolarów, ale jak jest z kontaktem w (chinach?), czy do sluchawek dodaja kabel? Ile to trwa?

wolalbym zamowic iem z europy(moze nawet z PL) niz z CHin.

Bardzo zalezy mi na akrylowych iem, nie przepadam za silikonem :) Musza byc ładne i solidne a nie jakies żelkowate.

 

Widzialem na forum, ze chyba PiotrusG wykonywal reshelling dokladnie Um3x w Unique melody, czy moglbys napisac cos na temat dzwieku w porownaniu do um3x?

 

I ostatnia sprawa- czy ktokolwiek wykonywal odciski w trojmiescie? Mozecie mi polecic jakis salon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.diyearplugsonline.com/

 

Można coś z tym pokombinować

 

Na którymś z meetów w Warszawie snuliśmy rozważania nad takimi wkładkami.

Był nawet użytkownik o nicku rybgruby, który kombinował z sylikonem biomedycznym i gipsową matrycą swojego ucha i z tego co pamiętam wkładki jako takie mu wyszły, ale nie sposób było wywiercić w nich kanał dla słuchawki, bo silikon pękał. Zatopienie plastykowej tulejki też nie zdało egzaminu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiles sobie kiedys wycisk ucha? :) Przeciez na niczym innym to nie polega tylko na wcisnieciu plastycznej masy do ucha. Ona sobie tam krzepnie i potem ja wyciagaja, jak, za przeproszeniem, koze z nosa ;) Oczywiscie sam sobie bym tego nie zrobil "na slepo" ale to zadna wieksza filozofia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiles sobie kiedys wycisk ucha? :) Przeciez na niczym innym to nie polega tylko na wcisnieciu plastycznej masy do ucha. Ona sobie tam krzepnie i potem ja wyciagaja, jak, za przeproszeniem, koze z nosa ;) Oczywiscie sam sobie bym tego nie zrobil "na slepo" ale to zadna wieksza filozofia...

 

Trzeba mieć do tego specjalny sprzęt - coś w stylu strzykawki. Należy pamiętać żeby w trakcie pobierania wycisku mieć zamknięte usta i nie mówić... Lepiej to robić pod opieką audiologa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieć zamknięte usta i nie mówić...

A nie mówił przypadkiem ostatni Piotrek że otwarte bo wtedy się kanały poszerzają? ;)

 

A co do Westone to on ma w swoich UM-3w bodajże zestaw driverów z W3 inaczej zestrojony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieć zamknięte usta i nie mówić...

A nie mówił przypadkiem ostatni Piotrek że otwarte bo wtedy się kanały poszerzają? ;)

 

A co do Westone to on ma w swoich UM-3w bodajże zestaw driverów z W3 inaczej zestrojony.

 

Nie pamiętam co mówił Piter, ale wydaje mi się, że powinny to być zamknięte usta. Gdybyśmy pobrali wycisk z otwartymi ustami wtedy słuchanie z zamkniętą buzią mogłoby być mało komfortowe :D

 

Yeap. Piter ma u siebie te same przetworniki, które ma Westone 3 i tak jak powiedział Andrew, są inaczej zestrojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieć zamknięte usta i nie mówić...

A nie mówił przypadkiem ostatni Piotrek że otwarte bo wtedy się kanały poszerzają? ;)

 

A co do Westone to on ma w swoich UM-3w bodajże zestaw driverów z W3 inaczej zestrojony.

 

Nie pamiętam co mówił Piter, ale wydaje mi się, że powinny to być zamknięte usta. Gdybyśmy pobrali wycisk z otwartymi ustami wtedy słuchanie z zamkniętą buzią mogłoby być mało komfortowe :D

Z tego co mi się wydaje to właśnie mówił że na otwartej wyciski są ciut większe ale nie przeszkadzają na zamkniętej. Inaczej otwieranie japy gubiło by seal. Acz na Spiral Ear w instrukcji dla audiologów jest że japa powinna być zamknięta. To ja już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kozeesolutions.com/

 

Może jeszcze oni ;)

 

 

Hmmm, mam w głowie przerobienie addiem na jakieś customy, ale myślałem by samemu się w to bawić. Ma to jakiś sens?

 

Co do przeróbki samemu to możesz próbować, ale jestem więcej niż pewny, że Ci się nie uda.

Choć zawsze może być ktoś pierwszy :)

 

Aczkolwiek jeżeli chodzi o same Addiemy to jest niezły wybór, bo ten sam podwójny przetwornik BA siedzi w piterowych custmowach i W3. Jakbyś dorzucił do tego jakiś driver na bas to byłoby bardzo przyzwoicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wycisków tak na prawdę nie jest określony, bo różni audiolodzy różnie interpretują tą usługę. W zeszłym roku obdzwoniłem większość gabinetów we Wrocławiu - sporo z nich nie mogło zrealizować usługi pobrania wycisków, bo nie mieli tego w cenniku. Widniały tam usługi pobrania wycisku i wykonania wkładki do aparatu ale o samym wycisku nie było mowy. Nie chciano mi pobrać form, bo nie wiedzieli ile za to wziąć (sic!).

 

Dzisiaj jest chyba trochę lepiej, m.in. z powodu akcji mp3store i angielskiego ACS - sporo gabinetów jest poinformowanych o przebiegu procedury. Jednak chyba nadal nie ma jakiejś stałej ceny za wyciski - ja miałem za darmo, ktoś tam płacił 60 zł, jeszcze inny może więcej. Najważniejsze jednak jest, żeby zostały wykonane jak najprecyzyjniej, bo głównie od nich zależy wygoda i brzmienie naszych drogich customów.

 

Ja bym był za tym, żeby japę lekko rozchylić - coś pomiędzy zamknięciem a rozwarciem.

 

Apropos ADDIEM - Piter polecał właśnie ich przetwornik. Na bas można by dołożyć TWFK tylko pozostaje problem zaprojektowania zwrotnicy. Nie jest to sprawa prosta, może zająć bardzo dużo czasu i nie jestem przekonany czy w warunkach domowych jest to wykonalne. Być może firmy produkujące customy podjęłyby się tego ale coś mi się wydaje, że mogłoby to się wiązać z wysokimi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności