Skocz do zawartości

OTL IV "Kamyk"


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Rewelacyjny sprzęt. super wykonanie. Muszę przyznać że "Kamyk: jest dotychczas po WBA najlepszym wzmakiem jakim napędzałem HD800 bez żadnych dodatków. W przeciwieństwie do WBA grzeje się mocniej tak wiec przydaje sie dobra wentylacja choć i temperatura mu nie zaszkodzi.

Do tego jest wybitnie mały i posiada co najważniejsze w tej wersji trzy możliwości puszczenia sygnału.

 

edit: Chciałbym zapytać się czy jest ktoś na forum posiadający tą konstrukcję a jeśli tak to czy mógłby pochwalić się swoimi konfiguracjami, jak i na czym słucha oraz najlepiej sposobem wykonania oraz używanymi lampami ?

 

 

Zestaw.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rewelacyjny sprzęt. super wykonanie. Muszę przyznać że "Kamyk: jest dotychczas po WBA najlepszym wzmakiem jakim napędzałem HD800 bez żadnych dodatków. W przeciwieństwie do WBA grzeje się mocniej tak wiec przydaje sie dobra wentylacja choć i temperatura mu nie zaszkodzi.

Do tego jest wybitnie mały i posiada co najważniejsze w tej wersji trzy możliwości puszczenia sygnału."

To zajawka testu, chciałes pochwalić sie zdjeciem? Kuba co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieje, że jednak zajawka testu. Namówiłem Kube na zakup "Kamyka" gra naprawdę zacnie. Moim zdaniem lepiej od WBA dlatego oczekuję testu z dokładnym porównaniem obu wzmaków. I nie tylko na HD800 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by fajnie. Jakbyś potrzebował pomocy przy testowaniu lub jakiś sprzęt daj znać. Czy pan Marek nie polecił ci lamp? Jak będziesz kupował jakieś daj znać ja się podczepię z czymś dla mojej Sohy 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nieokreślony, tak w przybliżeniu można określić na 1500/1800zł. Jedno razowy ukłon p.Marka Bożka dla Kuby. Sprzęt nie do sprzedaży, nam się trafiły po wymianie za inne sprzęty. Kubie Kamyk mi Soha 3 z DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Wojtek. Zależy kto go jak wykonał, kto jakie lampy dał tak wiec moze kosztowac i 1000 zł jak i 4000 zł. Fakt jest taki że jest to bardzo przemyślana konstrukcja, i co najważniejsze bezkompromisowa.

W tym przypadku idealna do słuchawek Wysokoohmowych czyli raczej takie Grado odpadają choć podejrzewam że i one w jakimś stopniu zagrałyby

 

Nie rozciągniesz sobie pałąka na takim stojaku?

 

W przypadku HD800 raczej mi to nie grozi. W Maksymalnym rozchyleniu sa jeszcze szerze wiec dla takich wielkogłowów jak ja idealne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem ceny jaka może być minimalna przy samodzielnym złożeniu, ale handlową i tego konkretnego modelu. Nic nie stoi na przeszkodzie aby sobie samemu zrobić. Myślę że koszty mogłyby zejść nawet do 600zł. Ja nie mam takich umiejętności. Cieszę się ze swojej Sohy 3 i oceniam ją na poziomie sprzętów 1000-1500zł (granie a nie koszt zrobienia) kolejny poziom to kamyk powyżej 1500zł, a moim zdaniem gra lepiej niż WBA który kosztuje ponad 2500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu posiadałem wzmacniacz na projekcie "Kamyka" wykonany przez Pana Marka Bożka, a parę słów o nim napisałem tu:

http://forum.mp3stor...wej%26-8221%3B/

Testowałem go z lampami Ecc83 mullarda "yellow label" które grały znacznie "czyściej" niż tesle goldpin. Wzmacniacz wspominam bardzo dobrze, szczególnie ze słuchawkami wyokoohmowymi typu 600ohm Beyerdynamic DT880, miał spory zapas mocy. Nie jest to ta liga co Black Pearl IMO ale daje dużo frajdy przez to że gra równo, muzykalnie i można dobierać brzmienie przez odpowiednie lampy na wyjściu.

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba nie ma dwóch takich samych "Kamyków" z pod ręki p.Marka, który ciagle rozwija projekt i dodaje swoje pomysły więc będzie trudno porównać. Jesteśmy wstanie wszystko przetestować jak nam doślecie konkurenta do testu z "Kamykiem". Możemy to zrobić w trójkę Aallen,Azahiel i ja. Myślę, że mogłoby to być naprawdę ciekawe. Sam mam Sohe3 z DAC, Kamyk niedługo(będzie sie robił po nowym roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności