Skocz do zawartości

MP3 ze sporą pamięcia , zastępca Cowon S9.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio pytałem tu o opinie na temat ipoda classic 160 GB. Ale niestety jest zacichy, a stary video nie odpowiada mi jakościowo.

 

Więc zwracam się do Was ponownie.

Posiadam Cowon S9, ale już pada powoli, więc chce go wymienić.

 

Przeszukałem neta, ale nic ciekawego nie znalazłem . Mam nadzieje ze Wy mi pomożecie w zmianie odtwarzacza.

 

Poszukuję MP3 :

Pamięć 32 BG lub 64 GB, może to być zestawienie 32GB + microSD 32GB, lecz w takim wypadku, muzyka z karty i z pamięci musi być 'połączona' w bibliotece. ( preferencja 64Gb, lecz jak nie będzie, to 32 jakoś tez da rade )

Dobra jakość dzwięku , na poziomie podobnym do Cowon S9.

Bateria w miarę dobra, koło 30h może. Bo na 40h jak w S9 nie ma pewnie co liczyć.

Wygląd przyzwoity, odtwarzacz z ekranem max 4", najlepiej jak będzie mniejszy, koło 3" ( jeśli chodzi o dotykowy. Jak będzie 'klasyczny, ekran będzie automatycznie mniejszy). Świetnie by było gdyby miał dedykowane przyciski do kontroli muzyki na obudowie.

I sporą moc wyjściową aby ogarną Shure SRH750Dj.

 

Wiem wiem, sporo wymóg , wszystkie na pewno nie będą spełnione.

Co do ceny, to nie jakaś kosmiczna.

 

Myślałem o Cowon J3, ale jest praktycznie taki sam jak S9, w jakości dzwięku podobno nie ma wielkiej różnicy.

I jakość wykonania jest chyba kiepska.

Jeśli ktoś posiada J3, prosił bym o opinie ; )

 

PS: Wpadłem na model który oglądałem już kiedyś, Sony NWZ - X1060, co o nim myślicie? Nie ma wersji 64 GB ? Głośny jest?

 

PS: Apple odpada

 

Dziękuje Wam za poświecenie czasu na przeczytanie i odpowiedz.

 

pr0x.

Edytowane przez exiProx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja jakieś parę miesięcy temu wybierałem pomiędzy S100 a S9. Wybrałem Cowona, ale różnicy w klasie ich grania nie było, jeśli nie coś Apple to chyba S100 lub Sony X będzie najlepszym wyborem. A co Ci pada w Cowonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczytam o tym S100 ; ) No i jeszcze poszukam coś o tym Sony X.

A jakieś opinie na temat J3?

 

W S9 pada mi jack, czasami po poruszeniu kabla nie łączy. Obudowa po kilku upadkach nie wygląda najlepiej. I od dłuższego czasu, "przycisk" On/Off/Hold się tak jakby złamał. Ta mała część w środku.

 

EDIT:

Bardzo mi się spodobał Sony X1060, tylko też nie łatwo z nabyciem. Jak bym się na niego zdecydował, to gdzie można go kupić?

I najważniejsze, jaka ma moc wyjściowa? To jest bardzo ważne bo teraz to zadecyduje czy kupie go aby współpracował z SRH750 DJ.

Edytowane przez exiProx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu posiadam Cowona J3. Jako osoba obyta z przenośnym sprzętem grającym, mam świadomość, że w kwestii jakości dźwięku, ciężko "wyciągnąć" jeszcze coś więcej, niż właśnie J3. Nie wiem, skąd opinie o słabej jakości wykonania tego odtwarzacza? Zastosowane materiały są naprawdę bardzo dobrej jakości, nic nie trzeszczy, odtwarzacz wygląda bardzo solidnie. Jeśli chodzi o moc wyjściową, ciężko znaleźć odtwarzacz głośniejszy od J3. Myślę, że warto wziąć ten czynnik pod uwagę, zwłaszcza jeśli zamierzasz słuchać muzyki ze sporymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu posiadam Cowona J3. Jako osoba obyta z przenośnym sprzętem grającym, mam świadomość, że w kwestii jakości dźwięku, ciężko "wyciągnąć" jeszcze coś więcej, niż właśnie J3. Nie wiem, skąd opinie o słabej jakości wykonania tego odtwarzacza? Zastosowane materiały są naprawdę bardzo dobrej jakości, nic nie trzeszczy, odtwarzacz wygląda bardzo solidnie. Jeśli chodzi o moc wyjściową, ciężko znaleźć odtwarzacz głośniejszy od J3. Myślę, że warto wziąć ten czynnik pod uwagę, zwłaszcza jeśli zamierzasz słuchać muzyki ze sporymi słuchawkami.

 

Szukając w google , na kilka forum pisali że wykonanie jest właśnie średnie. Podobno plastik słabszej jakości niż w S9. Lecz Twoja opina mi pomogła i teraz już wiem że zakupie właśnie J3. Dzięki.

 

Warto warto, doświadczyłem tego z moim S9, żaden inny odtwarzacz tak głośno nie grał na SHR750Dj.

 

Jeszcze raz dziękuje za opinie i za pomoc wszystkich użytkowników.

 

Zakup -> Cowon J3 32Gb.

 

PS: Jednak jedno pytanko jeszcze mam - Przy pierwszym włączeniu, jaki region wybrać aby nie mieć blokady głośności?

Edytowane przez exiProx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym posłuchać cowona, jak ktoś z olsztyna go ma to proszę się odezwać :)

 

Lecz ogólnie cowon jakoś nigdy do mnie nie przemówił. Z pewnością jest świetny, ale nie wiem, czy to co bym akurat chciał. Dlatego w cenie J3 32GB, albo nawet sporo mniej ;) wole taczkę 4g 32gb i do tego LOD z jakimś fajnym wzmacniaczem. Dla mnie to lepsze rozwiązanie, ale jak ktoś chce mocnego playera wszystko w jednym, to czemu nie. Przejście z S9 na J3 to w gruncie rzeczy zmiana opakowania. Cowon ma jeszcze inne zalety, w sumie do mnie przemówiłaby tylko bateria bo we wszystkim innym prócz mocy to z iPodem też przegrywa.

 

Sony X jest też bardzo przyjemny i mocy mu raczej nie brakuje. Spokojnie powinien pociągnąć shurki. Ostatnio był do nabycia w wer. 32GB za 600zł i w takiej cenie można go z czystym sumieniem rozważać/polecić. Natomiast Cowon jest właśnie ze względu na baterię, moc i BBE bardziej ergonomicznym rozwiązaniem, tyle że droższym.

 

Kolejna sprawą jest to, że Cowon z BBE jest pewnie efektownie grającym odtwarzaczem, ja bym się zastanawiam, czy w tej roli Samsung po lodzie ze wzmacniaczem nie okazał by się lepszy, DNSe robi świetną robotę, lepszą niż BBE w N2, no ale nie wiem jak to jest w J3. Ogólnie uwielbiam brzmienie samsungów i jest ono bardzo efektowne, z niesamowitą głębią i lokalizacją instrumentów. Choć ergonomicznie znów wygrywa Cowon, przegrywając jednak ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chce Toucha 4G bo muzyka z niego mi się nie podoba, no i jest zacichy, a nie chce dodatkowo mieć w kieszeni wzmacniacza. Już jest mp3 i kabel od słuchawek. Ogólnie nie podoba mi sie Ipod Touch, dostałem używanego toucha 2G za darmo, więc ok. Jak bym miał za niego zapłacić to bym żałował.

Tak , może i J3 przegrywa w innych kwestiach bo nie ma wifi itp.. ale odtwarzacz mp3 ma dobrze odtwarzać muzykę, dużą moc wyjściową.. a reszta to zbędne dodatki jak dla mnie.

Samsung, jak dla mnie mp3 Samsung skończyły się wraz z M1. Po nim są tylko telefony bez funkcji dzwonienia. Galaxy 4.0 Wifi.. A jakość mi się właśnie podobała na tych starszych modelach.

Właśnie ten Sony X mi się podoba, ale ciężko zdobyć nówkę .

Co do innych podanych Cowonów, to sobie je odpuszczę bo jednak na boku obudowy przyciski play/stop są świetnym rozwiązaniem żeby nie wyciągać za każdym razem mp3 z kieszeni.

Z tym że wiem że wydam koło 1100zł na prawie taki sam odtwarzacz co posiadam... tylko lekkie ulepszenia.

Może do stycznia coś nowszego będzie.

Edytowane przez exiProx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu już w grę wchodzą indywidualne preferencje.

 

Gdzie można za darmo dostać T2G? Chętnie się piszę na coś takiego :D T4g jest raczej lepszy dźwiękowo, nie jest to grajek który robi mega pierwsze wrażenie, nie ma dźwięku efektownego, raczej wyrafinowane i gustowne tak jak Zune HD którego też Ci mogę z czystym sumieniem polecić.

 

Jeśli chodzi o samsungi to nie miałem na myśli tych nowych "zabawek" z androidem a właśnie P3/R0/R1/M1

 

jest jeszcze S100 tańszy od cowona ;) a swoje robi.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to już kwestia gustu ; )

 

Szukałem Zune HD, i jak znalazł bym 64GB wersje to na pewno bym go zakupił.

No promocja na darmowe 2G się skończyła ; D Słuchałem też z 4G, i masz rację , lepiej gra, lecz mi brakuje w nim dobrych EQ. No i jest cichawy do Shurków które posiadam.

 

Jeszcze popatrzę na iRivery tak jak Ty i inni polecają ; )

 

No a te stare Samsungi były fajne, brakuje mi teraz takich odtwarzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności