Skocz do zawartości

Philips SHP8000 & SHP6000


oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.. A jak z tymi słuchaweczkami SHP6000? Są one portable? Bo kolega troszeczke wcześniej stwierdził, iż SHP 6000 są portable, lecz 8000 bardziej stacjonarka.. Proszę o odpowiedź bo jest to dla mnie dość ważne ;)

 

Czekam :) Wesołych Świąt :D

 

Mówiłem Ci, ze są portable... :) ale czy HTC Wildfire je dostatecznie napędzi to już inna bajka. Generalnie jakby nie pociągnął na odpowiednim poziomie... to dobierzemy Ci odtwarzacz pod te Filipki ;)

Edytowane przez Kapsel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydawały mi się bardziej portable, choćby ze względu na krótszy kabel. Jednak to, że muszle nie składają się/nie obracają się sprawia, że nie mogę ich cisnąć do torby, a na szyi są niewygodne przez dłuższy czas.

 

@Monk666. Nie uważasz, że tego basu jest trochę za dużo i mulą przez to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym, aby odłozyć na AKG K550 jak pan Bóg da. ;) Poza tym ja nie mam żadnego wzmacniacza, więc nic mi chyba nie uciągnie serii studio jeśli się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie - Przyszły dzisiaj o godzinie 16:25 hehe :D

 

Słuchawki: Przyszły ładnie zapakowane itd..

Jeśli słuchasz muzyki elektronicznej, klubowej są idealne.. Również oprócz tego słucham np. Katy Perry 3R Adele ACDC i jest OK.

 

zacząłem je wygrzewać więc urok będzie po świętach :)

 

No i są portable :) Potwierdzam hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stałem się posiadaczem SHP8000 za 100zł (odkupione od osoby co dostała je w prezencie z wieżą), kupiłem je bardziej z ciekawości niż potrzeby kupna słuchawek (obecnie zachwycony jestem połączeniem SL681 + THD). O ile na początku tych słuchawek nie dało się słuchać (strasznie lejący bas, bez żadnej kontroli) tak po 30h graniach słychać znaczną poprawę - bas się zmniejszył, zyskał na kontroli, aczkolwiek są to nadal słuchawki z cofniętą średnicą, wysokie jak dla mnie są co najmniej poprawne.

 

Podsumowując słuchawki są jak najbardziej OK, do tego wygodne i ładnie się prezentujące. Osobiście nie przeszkadza mi cofnięta średnica :P. Ale i tak wole Superluxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem podejdę do Damiank175 w celu porównania słuchawek, zabiorę ze sobą SL681 (jak dojdą z allegro) i Audinsta. Strasznie jestem ciekawy tych Filipków. Oczywiście wezmę ze sobą jakieś moje kawałki bo na muzyce Damiana to ja nic nie będę w stanie porównać (nie moje klimaty) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stałem się posiadaczem SHP8000 za 100zł (odkupione od osoby co dostała je w prezencie z wieżą), kupiłem je bardziej z ciekawości niż potrzeby kupna słuchawek (obecnie zachwycony jestem połączeniem SL681 + THD). O ile na początku tych słuchawek nie dało się słuchać (strasznie lejący bas, bez żadnej kontroli) tak po 30h graniach słychać znaczną poprawę - bas się zmniejszył, zyskał na kontroli, aczkolwiek są to nadal słuchawki z cofniętą średnicą, wysokie jak dla mnie są co najmniej poprawne.

 

Podsumowując słuchawki są jak najbardziej OK, do tego wygodne i ładnie się prezentujące. Osobiście nie przeszkadza mi cofnięta średnica :P. Ale i tak wole Superluxy.

 

Z lejącym basem się zgadzam, ale średnie są tak okrojone, że aż się za głowę złapałem po pierwszym przesłuchaniu repertuaru... Z matrixem jest słabo. Bardzo słabo. Chyba nie daruje sobie tej średnicy jak nic się nie zmieni po kilkunastu godzinach.

 

Wygodne są bardzo, ładne też, no ale ta średnica to baaardzo wielki minus (nawet ten bas mi by nie przeszkadzał, gdyby ze średnimi było tak jak bym tego chciał).

 

Możliwe, że pójdą w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy przy wyborze słuchawek. Używałbym ich głównie przy kompie więc powinny być raczej stacjonarne, wokółuszne. Preferowana muzyka to raczej klubowa(hausik) trochę rocka i hh oraz że pod kompa będą podpięte to będą musiały służyć do gier. Czyli dość szeroki repertuar.

Czy shp8000 to dobre słuchawki czy jednak po dłuższym zapoznaniu się z nimi polecilibyście coś innego do 160zł? np. tańsze shp6000?

Do tej pory miałem SHP2500 i jak na słuchawki za 60zł przez 3 lata sprawdzały mi się znakomicie i z wyczytanych opinii nie grają dużo gorzej od senków z najniższej półki. Czy te Filipy shp8000 są dużo lepsze od HD201/202? Bo ktoś napisał wcześniej że te senki mogą być alternatywą dla Philipsów a nie chce kupować czegoś co mogę mieć za 60 zł, za 160 tylko w ładniejszej obudowie.

Edytowane przez blind44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam tras

SONY SŁUCHAWKI MDR-XB300

 

ale jest jedno co mi się nie podoba boss trochę za wysoki

chciał bm kupić słuchawki i mam no oku 2 egzem plaże mianowicie

Philips SHP8000 i Aerial7 Chopper 2 Mojave

 

mam dylemat ponieważ rozbieżność w cenie jednak jest ale jeśli miał bym dopłacić te parę złotych za naprawdę bd jakość dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, philipsy shp8000 sa duzo lepsze od senkow hd201/202. A shp6000? Na pewno też choc wiadomo, roznica mniejsza. Ciebie tanszy model nie powinien interesowac, bo nie jest wokoluszny(chyba, ze masz malutkie małżowiny).

 

Zastanawiam się jednak, czy nie będzie lepiej kupic ponownie shp2500(ktore są na swoją cenę bardzo dobrymi słuchawkami) a dokupic cos innego, lepsze źródło lub wzmacniacz(sugerowane do tych sluchawek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Rozwiały mi się już wątpliwości w kwestii słuchawek. A jaką kartę byście polecili pod shp2500? Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS powinna je napędzić? A czy z SHP8000 też by sobie poradziła? Nie ukrywam że mam ograniczony budżet więc będę szukał raczej używek. Macie coś godnego polecenia w sensownej cenie? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj do użytkownika Syler, on posada m.in. te słuchawki, ma też pewne obycie w źródłach, będzie wiedział, co lepiej kupić, czy źródło, czy wzmak, czy co. Najprosciej by było jakby sam wzmak, bo w cenie Twojego budzetu mozna cos ciekawego kupic uzywanego.

 

 

BTW, nie jest to temat na takie rozmowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przyzwyczajam się do tych słuchawek, szok wycofanej średnicy minął :P. Całkiem fajnie spisują się w filmach i spokojniejszej muzyce z niewielką ilością instrumentów (niestety potrafią się pogubić, a bas jest mało zróżnicowany).

 

Komfort oceniłem z początku na dobry, bo poduszki są ekstra, pałąk tak samo, ale niestety w środku słuchawki są plastikowe okręgi (pewnie zaczepy od padów), które trochę wbijają się w ucho przy dłuższym słuchaniu (1h+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na początku też ta wycofana średnia zaczęła leżeć, a teraz po prostu jej nie znoszę... Gdy zakładam je po moich dokanałówkach wszystko jest takie mocno zamulone... i tak ja mówisz mnie też coś tam uwiera po dłuższym słuchaniu, z tym, że ja chyba mam większe ucho niż jest miejsce w tej muszli. Gdyby nie ten wszechogarniający i mulący bas to zapewne bardzo długo bym się nimi cieszył, ale ja jednak potrzebują czegoś gdzie słychać przestań, powietrze i głebię, a tutaj sprawia to wrażenie zakrytego. Także już szukam czegoś nowego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności