Skocz do zawartości

iriver h120 ile warto zapłacić za zadbany egzemplarz ?


Darth_Vader

Rekomendowane odpowiedzi

witam znawców rynku używek iriverów H120 lub H140, pytanie jak w temacie ile warto zapłacić za taki player ? Z tego co widzę na aukcjach zagranicznych to chodzą po około 100-120 euro + ship (czyli na nasze PLN to około 500-600 zł).

Pleyer w moim przypadku ma być podpięty do zewnętrznego DACa, a ten do wzmacniacza słuchawkowego i generalnie ma to być zestaw stacjonarny.

 

Mój dylemat to taki czy przypadkiem nie lepiej kupić jakiegoś małego laptopa 10 cali który by służył tylko jako źródło dla DACa cenowo to już mniej więcej zbliżony pułap natomiast nie wiem jak to się przełoży na jakość dźwięku.

Poza tym taki laptop to za niedługi czas już będzie już pewnie na śmietniku a irivery jednak mają swoją wartość ponadczasową o ile się nie rozlecą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej byłoby zainwestować w Squeezeboxa od Logitecha, bardziej funkcjonalny, nieodbiegający jakością dźwięku od h120, a może nawet przebijający go.

 

Może faktycznie jest to niezła idea, do tej pory nie miałem okazji skorzystać z takiego urządzenia, a wydaje się być ciekawą alternatywą. Z tego co widzę to używane chodzą po około 700 zł. szkoda tylko, że nie można podpiąć pod niego bezpośrednio dysku usb, czy karty pamięci. Czyli muszę np odpalić w tym czasie np arivę, czy laptopa.

 

Pomyślę nad tym rozwiązaniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej byłoby zainwestować w Squeezeboxa od Logitecha, bardziej funkcjonalny, nieodbiegający jakością dźwięku od h120, a może nawet przebijający go.

 

Może faktycznie jest to niezła idea, do tej pory nie miałem okazji skorzystać z takiego urządzenia, a wydaje się być ciekawą alternatywą. Z tego co widzę to używane chodzą po około 700 zł. szkoda tylko, że nie można podpiąć pod niego bezpośrednio dysku usb, czy karty pamięci. Czyli muszę np odpalić w tym czasie np arivę, czy laptopa.

 

Pomyślę nad tym rozwiązaniem.

 

Pozdrawiam

 

Z tego co wiem, to można podpiąć zarówno USB pena (i dysk) jak i jest slot na karty sd. Chodzi o Squeezebox Touch (czyli ten najnowszy model).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli odtwarzacz ma być stacjonarny i podłączony przez line-out, to nie ma co kombinować i udawać że kupujemy jakiś topowy model, tylko po to żeby użerać się ze sterowaniem jakimś zabytkiem... co innego gdyby to miał być odtwarzacz uniwersalny (z większym naciskiem na słuchanie mobilne niż w domu)...

 

... wtedy warto dać nawet te 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squeezebox Classic oraz Touch to fajne funkcyjne urządzenia, bardzo dobre jako transporty cyfrowe, natomiast jakoźródła dźwięku są kiepskie, wiem, bo mam oba urządzenia w systemach audio. Dodam, że transport cyfrowy wykazuje najlepszą jakość przez podłączenie do Squeezeboxa laptopa lub serwer, przez kabel ethernet, podpięcie pendrive USB powodowało słyszalne pogorszenie dźwięku. Czyli to co warte w SQ to wejście ethernet oraz wyjścia optyczne i cyfrowe. Świetne urządzenia z pilotem i dużym wyświetlaczem - mniejszy ekran Toucha służy mi do słuchawek a większy classica do zestawu stereo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności