Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Grado sr60i


nUmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Dotychczas miałem słuchawki Sennheiser HD 380 (zbyt chłodne), HD 598 (ciepło ok, trochę mało basu) oraz HD 650 które uważam za ideał.

 

Obecnie poszukuję słuchawek budżetowych - w cenie do 400 złotych, których dźwięk będzie maksymalnie zbliżony do HD 650. Nie muszą być koniecznie wokółuszne, i tutaj typ padł na tytułowe Grado Sr60i.

Czym one różnią się od SR60 bez literki i?

Niestety nie mam możliwości ich odsłuchu, a liczę się z Waszymi opiniami, stąd prośba o wyjaśnienie i naprowadzenie na właściwy typ słuchawek.

 

Słuchami głównie muzyki rozrywkowej, czasem techno i trance na Asus Xonar Essence STX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwie pary to zupełnie inne szkoły grania...

 

Myślę, że rozwiązaniem byłyby dla Ciebie AKG K540. Swoim sposobem grania nawiązują do sennheisera, mają sporo basu i dobrą scenę z otwartym dźwiękiem. Z STXem powinno być dobrze aczkolwiek przydałby się jakiś wzmacniacz...

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie jest spory wybór i w nowych i w uzywkach. Jakiej muzyki słuchasz? Bo jeśli chodzi o preferencje dźwiękowe to chyba chcesz basu, przestrzeni i szczegółowości tak?

 

Ogólnie wszystko zależy od preferencji. Jak ktoś powie "chcę najlepszych słuchawek" to po protu nie odpiszę, bo nie będę wiedział co... nie ma czegoś takiego...

 

Myślę, że właśnie AKG k540 by Ci się spodobały, jest już trochę osób które zrobiły migracje z HD380 na te AKG i są zadowolone.

 

Jeśli szukasz słuchawek z naprawdę mocną podstawą basową to możesz poszukać używek DT150 jeśli lubisz gęste granie, albo DT990pro jesli lubisz przestrzenne granie. Z naciskiem na te drugie. Tylko zaznaczam, że nie będzie to dźwięk podobny do HD650, które są delikatne w dźwięku, a tu jest "moc" ;). Nie wiem też jak zgranie z STXem i może mocy zabraknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta skala moze byc roznie, grado "slyna" z tego, ze wyjete z pudelka graja zupelnie inaczej (gorzej) niz egzemplarzez z przebiegiem >100h

 

K540 maja rozsuwany palak, ale do jakich rozmiarow glowy wystarczy tego juz nei wiem, ja mialem sporo zapasu :)

Z opisywanych przez Ciebie preferencji strzelam ze wlasnie te AKG moglyby Ci sie spodobac, chociaz je trudniej napedzic niz te grado.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam poważnie oczywiście ich zakup. Zastanawiam się również nad innymi modelami, tym bardziej, że wspomniane AKG kosztują 299 złotych, więc około 100 miałbym jeszcze w zapasie.

Co nie znaczy oczywiście, że jestem przekonany, iż droższe znaczy zawsze lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegdyś posiadałem słuchawki HD 595, których dźwięk w górnych rejestrach był zapiaszczony. Mimo wszystko zaryzykowałem i kupiłem z kolei model HD 598 w którym tego zapiaszczenia nie było słychać.

Obecnie postanowiłem ponownie zaryzykować i spróbować ponownie HD 380 - ku memu zaskoczeniu, są to inne słuchawki do wcześniej przeze mnie posiadanego bliźniaczego modelu.

Wydają mi się w porównaniu do poprzednich cieplejsze z miększym basem. Jedyną różnicą jest zastosowany metal w tych słuchawkach - poprzedni był biały, ten jest ciemny.

Poprzednie moje wrażenia mogły być na skutek wcześniejszego obcowania na codzień z HD 650.

 

Generalnie ponownie zakupiony HD 380 pro jest mym zdaniem trafnym modelem.

 

Pomimo wszystko dzięki wielkie za uwagę i sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatecznie zdecydowałem się na zakup Grado SR 325si i nie żałuję nic a nic. Grają rewelacyjnie z Asus Xonar Essence STX.

Jestem zaskoczony, ponieważ kupowałem je w ciemno - basu mają wg mnie nieco mniej aniżeli Sennheiser HD 650, bardziej wyrazistą średnicę i świetne wysokie.

Jedyny minus to fakt, że nieznacznie cisną w uszy.

Spodziewałem się jakiegoś "wysokiego" potwora a usłyszałem bardzo miły i muzykalny dźwięk.

 

Dzięki za wszelkie info oraz sugestie.

 

Pozdrawiam

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności