Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Nauszne do słabego źródła - AKG518, ATH-SJ55


B737

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się, przesiadam się z pchełek na nauszne. Słuchałem u koleżanki zestawu iPod Nano 4 generacji + Audio-Technica SJ55. Podobała mi się moc tego zestawu i bas - w porównaniu z pchełkami to kompletnie różne światy. Szukam więc słuchawek nausznych w granicy cenowej 200-250 zł które będą grały głośno [proszę mnie nie linczować ;-)] ze słabym źródłem. Na dzień dzisiejszy będę je podpinał pod HTC Desire Z i Creative Zen V. Myślałem właśnie o tych AT i AKG K518. Jestem też otwarty na inne pomysły. Byle nie brakowało im pary. (przy zestawie nano + AT musiałem często przyciszać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATH-SJ55 na pewno pary nie brakuje. Brak przesterów, nawet przy nierozsądnym poziomie głośności. :) Wysokie tony niezłe, brak metaliczności lub "piachu". Średnica szczegółowa, bez sybilizacji, ale potwierdzam dość szczególną prezentację wokali - czasem ma się wrażenie stania twarzą w twarz z wokalist(k)ą, co może być raz zaletą, raz wadą, w zależności od utworu. Bas dobrze kontrolowany, nie jest nachalny - szybki attack, niewielki decay, średnie sustain i release. Na początku brakowało nieco zejścia, ale uległo to poprawie wraz z wygrzaniem. Podatne na EQ - choć pewne cechy pozostają, jak np. ww. prezentacja wokali. Separacja instrumentów dobra, scena płytka, ale dość szeroka (czasem jakiś instrument potrafi uciec zaskakująco daleko wgłąb, ale pod warunkiem, że znajduje się dokładnie pośrodku sceny).

 

Co do jakości wykonania - użyte materiały oceniam na o klasę wyższe, niż w AKG K518DJ. Bardzo wygodne, aksamitnie miękkie w dotyku pady. Zaskakująco mało grzejąco-pocące ;), mimo dość dobrej izolacji. Kabel grubszy i sztywniejszy, niż np. w KPP i nie ma tendencji do natychmiastowego plątania się, jak w niektórych słuchawkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności