Skocz do zawartości

Dlaczego odtwarzacze MP4 to SYF


Rekomendowane odpowiedzi

Typowy no-name. Już nie raz widziałem go pod innymi nie zaszczytnymi nazwami. :P

 

"Nie należy zmieniac firmware’u, czyli oprogramowania systemowego

odtwarzacza, na inne niż oficjalnie wydane przez Apollo Multimedia.

Każda zmiana firmware’u na inne niż znajdujace sie na stronie i

firmowane przez Apollo Multimedia może uszkodzic odtwarzacz bez

możliwosci ponownego przywrócenia jego poprawnego funkcjonowania.

Uszkodzony w ten sposób odtwarzacz nie podlega naprawie

gwarancyjnej."

Przejrzałem i nie zmalazłem żadnego firmware'u do niego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję przez dłuższą chwilę porównać mojego irivera T10 z Vakossem MP-453. Odtwarzacz miał wprawdzie połamaną szybkę na ekranie, ale nie miało to zbytniego wpływu na jego działanie. Do testów używałem KPP. Odtwarzacze testowałem na utworach z gatunków głównie techno/rock/metal, bitrate od 160 do 320 kbps.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy - wręcz artystyczny nieład na ekranie Vakossa, menu wygląda na robotę kiepskiego amatora, liczby wskazujące bitrate gdzieś tam latają po prawej stronie ekranu, na pierwszy rzut oka aż trudno się połapać w ogóle gdzie co jest.

Druga rzecz - obsługa menu... Luuudzie, jak to się grzebie! Reakcja na przyciski w porównaniu do irivera jest mocno opóźniona, również rozstawienie przycisków powoduje niezłe zamieszanie, niby nawet podobnie do irivera, ale... w menu lewo i prawo odpowiada za przechodzenie w górę i w dół, przycisk dolny do cofanie, górny ti wejście w folder... ludzie, co za krytyn to wymyślił?

Dobra, włączam muzę. Pierwsza rzecz, fade in, przy iriverze efekt działa ok, i nawet mi się podoba, niestety przy Vakossie raczej nie przypomina mi to rozgłaśniania, raczej brzmi to jak dodawanie kolejnych częstotliwości. Druga rzecz, Vakoss gra cicho, na głośności 18 gra tak jak iriver na głośności 12. Ok, najpierw dźwięk bez żadnych ubarwień. Nawet jeżeli nigdy nie lubiłem dźwięku na T10 na Normalu, to myślałem że mi uszy siądą od szumów na Vakossie, różnica jest ogromna na korzyść irivera. Teraz ustawienie rock. O dziwo tutaj Vakoss gra nawet nieźle, gra mniej basami, więcej górą, ale tak źle nie jest (choć i tak wolę tutaj irivera). No i teraz eq ustawiłem na Bass... NOKAUT TOTALNY. Basy irivera brzmią na ustawieniu u bass tak jakby ktoś mi granat do głowy wrzucił, a vakoss... nie zauważyłem żadnej różnicy w porównaniu do ustawienia Rock, może poza mniejszą ilością tonów wysokich. Jeżeli chodzi o user eq to iriver wygrał z miejsca, ponieważ Vakoss go po prostu... nie ma.

Jeżeli chodzi o wytrzymałość... przez przypadek miałem okazję coś sprawdzić. A mianowicie podczas przekładania słuchawek z Vakossa na irivera przez przypadek upuściłem Vakossa na podłogę. Myślałem że chyba zawału dostanę jak zauważyłem pusty niebieski ekran, nie dało się zrobić NIC, żadne przyciski nie działały, akumulator jest zintegrowany, więc wyjąć też się go nie da. Jedynym sposobem na "odblokowanie" odtwarzacza jest poczekanie aż wyczerpie się akumulator lub... podłączenie go do komputera (o dziwo pomogło). Warto zaznaczyć że iriver T10 po takim upadku nawet na sekundę grać nie przestaje.

Odtwarzania filmów i innych pierdół nie testowałem bo nawet nie wiem poco playerowi takie opcje.

Podsumowując... nie wiem jak inni, ale z mojego punktu widzenia MP4 marki Vakoss nie posiadają chyba żadnej zalety poza tym, że na ustawieniach Rock jakość dźwięku jest w miarę znośna. Odradzam ten badziew każdemu kto chociaż cokolwiek oczekuje od odtwarzacza.

PS. Zapomniałem dodać, Vakoss ma problemy z odczytywaniem tagów, przy 2 z 5 skopiowanych przeze mnie utworów było widać szlaczki zamiast nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie... zastanawiam sie nad kupnem jakiegoś odtwarzacza. I naprawdę jestem zielona z takich rzeczy:/, wiec mam nadzieje ze mi jakos pomorzecie... myślałam o ipodzie nano 4 gb i (nie bijcie) mp4 creative zen v plus. Teraz dowiedziałam sie o iriverze v10 clix 4 gb. Z tego co sie tu naczytałam podobno mp4 to syf(!?). generalnie szukam czegos dobrego w cenie 500,600,700 zł.

PS. Kiedys miałam taki totalny szajs z allegro ( ale o tym ciiii). i nigdy wiecej nie kupie odtwarza mp4 z allegro. i wszystkim to odradzam :P zepsuty był odrazu, a miał byc taaaaki swietny =xx :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zen V to żaden MP4, a oglądanie filmów na ekraniku 128x128 mija się chyba z celem, to raz. Dwa - iPod Nano nie odtwarza filmów.Trzy - ze swojej strony poleciłbym Clixa2 albo Cowona D2 - do 700 da się je chyba obydwa kupić z 2GB pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss
Hej mam pytanie... zastanawiam sie nad kupnem jakiegoś odtwarzacza. I naprawdę jestem zielona z takich rzeczy:/, wiec mam nadzieje ze mi jakos pomorzecie... myślałam o ipodzie nano 4 gb i (nie bijcie) mp4 creative zen v plus. Teraz dowiedziałam sie o iriverze v10 clix 4 gb. Z tego co sie tu naczytałam podobno mp4 to syf(!?). generalnie szukam czegos dobrego w cenie 500,600,700 zł.

PS. Kiedys miałam taki totalny szajs z allegro ( ale o tym ciiii). i nigdy wiecej nie kupie odtwarza mp4 z allegro. i wszystkim to odradzam zepsuty był odrazu, a miał byc taaaaki swietny =xx

Na Boga, Creative Zen V Plus to nie jest MP4! Odtwarza format avi, po odpowiednim przekonwertowaniu.

 

Zen V to żaden MP4, a oglądanie filmów na ekraniku 128x128 mija się chyba z celem, to raz. Dwa - iPod Nano nie odtwarza filmów.Trzy - ze swojej strony poleciłbym Clixa2 albo Cowona D2 - do 700 da się je chyba obydwa kupić z 2GB pamięci.

Miałeś chyba tutaj na myśli Zena V Plus, bo Zen V jest pozbawiony funkcji odtwarzania filmików. Co do wyświetlacza jest faktycznie mały, ale za to posiada sporą paletę kolorów, dzięki czemu zdjęcia wyglądają na nim już całkiem przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra mowiłam ze sie nie znam... ale w takim razie co bedzie lepszym zakupem zen v czy ipod? a moze cos innego ale chodzi mi tu o 4 gb w przyzwoitej cenie... a "zwykly odtwarzacz mp3" juz mam, a teraz chciałabym cos nowego wypróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz UWAGA! nie spadnijcie z krzeseł :):) oto co wyczytałem w najnowszym numerze KOMPUTER ŚWIATA:

 

w najnowszym numerze jest test odtwarzaczy mp3. jest w nim tez znany i ceniony IRIVER T60. na 14 miejsc w teście zajął 10! ja bym dał mu 1 :)

 

cytuje te głupoty, którą są tam napisane (według mnie):

 

"plastikowa obudowa wygląda jakby została wykonana z blachy falistej. do zasilania odtwarzacza wykorzystujemy jedną baterię typu AAA, dlatego model ten musi być dośąc duży"

 

A TERAZ UWAGA, TRZYMAJCIESIĘ MOCNO KRZESEŁ, BO SPADNIECIE" :):):):)

 

"Od strony muzycznej nie wypada najlepiej. Jakość odtwarzanego dźwięku jest przeciętna, a dołaczone w zestawie słuchawki uzyskały ocenę zaledwie mierną" ----> jeśli chodzio słuchawki to raczej jeśli kupimy odtwarzacz który generuje super jakośc dźwięku iza to własnie zapłacimy, to przecież logiczne, że nie bediemy korzystać z dołaczonych słuchawek, zresztą wszytkie dołaczane są do kitu :D

 

 

co wy o tym sądzicie, że od strony muzycznej nie wypada najlepiej i jakośc dźwięku jest przeciętna?? ja osobiście uważam, że go nie docenili. zróbmy protest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwidoczniej zmądrzałem, poniewaz postanowiłem zmienić mojego no name'a na jakiegoś firomowego PMP. swojego no name'a sprzedam a kupie jakiegoś pożadnego. i tu problem. cena wogóle nie gra roli. myslałem nad "Creative Zen Vision W" wersja 30 gb ekran 4,3" ale ma tylko 256 tysięcy kolorów

 

szuakm odtwarzacz który będzie miał dużo pojemnośc ( od 30gb ) 16,1 mln kolorów, duży ekran, dużą rozdzielczość i żeby odtwarzał filmy w rozdzielczości np 640x480 tak jak to odtwarzać może IRIVER PMP-120

 

 

jeszcze widziałem coś takiego jak PMP Irydi Booster 40 gb ale nie wiem co to za firma.

tu o nim: http://allegro.pl/item226904085_pmp_irydi_...t_4_3_16_9.html

 

 

albo jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/item224744068_photobank_...p3_jpg_txt.html ale nie wiem co ta za firma.

 

 

nie wiem czy da się to wszytko pogodzić. ten Creative Zen Vision W kosztuje prawie 1200zł. dla mnie byłby super gdyby tylko miał te 16,1 mln kolorów. doradzcie coś!

 

 

oto co znalazłem o Creative Zen Vision W

http://pclab.pl/art22499.html

 

 

DORADZCIE COŚ!

 

 

SORRY, ŻE PISZE W TYM TEMACIE. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niestety sztuka wywierania wpływu na ludzi. Panowie z KŚ w kolorowej gazecie piszą używając słów "profesjonalny", "rzetelny", "fachowy" itp. dorzucają do tego ładną tabelkę i kilka zdjęć i wszystkim nam ma się wydawać, że test przeprowadzili profesjonaliści w warunkach laboratoryjny przestrzegając najwyższych rygorów oceny...

 

...a tak naprawdę to bzdura na kiju taka sama jak wszystkie inne reklamy z "profesjonalistami". To, że kogoś stać na wydawanie gazety nie czyni z niego profesjonalisty, tak samo jak trudno wierzyć np. panu Leperowi, kiedy walcząc o stołki krzyczy, że robi to dla dobra kraju. Czasami nóż sam się w kieszeni otwiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i bardzo dziekuje za uratowanie mi życia, a przynajmniej kieszeni i nerwow :rolleyes:

Zanim odkrylam wasze forum bylam zdecydowana na no-name'a , nawet mialam wybrany model:> Oczywiscie wiedzialam ze to shit, no ale co mozna chcec za taka kase... Mialam nadzieje ze jednak nie jest az tak zle;) ale po wszystkich postach typu "ojej zepsulo mi sie mp4" zaczelam sie powaznie zastanawiac, bo jakos nie mam specjalnie ochoty na spedzenie dlugich godzin na poczcie w celu odeslania mp4 do sprzedawcy, pozniej kilkutygodniowych nerwow czy mi to naprawia czy nie, i tak w kolko :P Tak wiec przekonaliscie mnie do postawienia na w miare porzadne mp3 bez jak to tu ktos trafnie ujal "otwieracza do konserw", a jeszcze do niedawna zastanawilam sie ktore mp4 ma wiecej funkcji;) Jednak internet odpowiednio stosowany tez potrafi czlowieka czegos nauczyc :D Na poczatku niezle mnie wkurzaliscie tym wysmiewaniem no-namow, ale z czasem w miare czytania, moje szare komorki zaczely pracowac nieco bardziej efektywnie i pojelam swoj blad, dzieki czemu przestalam sie wkurzac i zaczelam lapac wasze mp4kowe poczucie humoru;P Nie dziwie sie jednak ludziom ktorzy tak jak ja ulegli urokom mp4, bo niska cena i tysiace funcji (co z tego ze wiekszosci z nich beda uzywac raz na ruski rok) kusza, co do tego nie ma watpliwosci <_< W koncu w telewizji widzi sie takie cuda, ze wiele osob chcialoby miec chociaz namiastke tego co maja ludzie z ekranu i nie zastanawia sie specjalnie dlugo czy to cos zepsuje sie po tygodniu czy po miesiacu. Ale powiem wam, ze nie trzeba byc specjalnym znawca zeby zauwazyc ze identyczne mp4 produkowane sa przez rozne "firmy", to mnie sklonilo do stwierdzenia ze nie wazne jest jaka to "firma" bo i tak wszystkie te zabawki sa identyczne, i na to wpadlam jeszcze podczas przegladania ofert na allegro;)

 

Jako ze zostalam przez was nawrocona ;) licze teraz na jakas pomoc z waszej strony... nie bede ukrywac ze groszem nie smierdze;) i szukam czegos (mp3 oczywiscie) w granicach 200 max 250 zl z pamiecia najlepiej 1gb. Oczywiscie widzialam juz co nieco z tych ktore polecaliscie wczesniej ale jako ze niezbyt sie orientuje, to licze na jakies propozycje specjalnie dla mnie z uwzglednieniem moich potrzeb;) Z gory dzieki za pomoc, no i pozdr. dla wszystkich nawracajacych i nawroconych oraz tych ktorzy nadal sa niezdecydowani :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności